Skocz do zawartości
Jura

Co z tym zrobić

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie

27-p5100199.jpg

27-p5100200.jpg

27-p5100202.jpg

27-p5100203.jpg

27-p5100204.jpg

27-p5100205.jpg

27-p5100206.jpg

27-p5100207.jpg

27-p5100208.jpg

27-p5100209.jpg

27-p5100210.jpg

Co to za choroba?

27-p5100201.jpg

Z góry dziękuję za pomoc.

Jurek


Było 670L + sump, AT-Control, KZ Revolution S, OR 3500, cyrkulacja 2xTunze 6105 + 1xTunze 6055 + Multicontroller 7095, 3 x Black Python BT EX 120W, dolewka Tunze Osmolator Universal, dozowanie GroTech TEC III NG Big, LR 120kg, LS 54kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm .. rwać, rwać i jeszcze raz rwać ..potem skrobać, szczotkować i znów rwać .

Ile czasu ma akwarium ?

z bryopsisem będą problemy, choć pomaga przyklejanie szczepek w miejscach w których rośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 3 miesiące - podobno najlepsza żywa skała Papua/Nowa Gwinea (około 130 kg).

3PIOTR4 - gdzie mogę dostać te kraby i ile mogę wpuścić do około 600l


Było 670L + sump, AT-Control, KZ Revolution S, OR 3500, cyrkulacja 2xTunze 6105 + 1xTunze 6055 + Multicontroller 7095, 3 x Black Python BT EX 120W, dolewka Tunze Osmolator Universal, dozowanie GroTech TEC III NG Big, LR 120kg, LS 54kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Pile. Ja mam trzy sztuki w 600lit wyczyściły skałe do czysta! Na allegro sa

Percnon planissimum, to chyba podobne kraby.


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gdybac czy akwarium dojrzało czy tez nie i czy nie zawczesnie na zwierzaki.Jeżeli zielsko rosnie to znaczy ze ma do tego warunki, co do jakosci skały to sie nie wypowiem, bo nie mam o tym zielonego pojecia, a na zdjeciach poza gloniskami nic wiecej nie widać. Zebrasoma nic nie skubie ? bo jeżeli upatrzyła sobie jakąś odmiane glonu to tego bym zostawił , zawsze to urozmaicenie diety a reszte wyrywaj. Gąbka potrzebuje silnego przeplywu wody i zacienionego miejsca bo inaczej ją trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jura :

Akwarium ma 3 miesiące - podobno najlepsza żywa skała Papua/Nowa Gwinea (około 130 kg).

3PIOTR4 - gdzie mogę dostać te kraby i ile mogę wpuścić do około 600l

to strasznie zagloniona ta Papua/Nowa Gwinea:):clowning


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zbiornik jeszcze dojrzewa...plagi glonów książkowe:strutin...Jak wspomnieli przedmówcy można rwać lub poczekać i obserwować czy zielska sie cofają (bakterie np. cycle przyśpieszą proces dojrzewania).. Jakoś dolewanej wody RO magła również przyczynić do tak obfitego wysypu glonów i wtedy czy skała była z Papuy czy z Helu nie ma żadnego wpływu.....A zwierzaki w tak młodym zbiornku to inna bajka tak jak napisał big_ben


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zielsko to bryopsis i na pewno sie nie cofnie gdy akwarium dojrzeje. u mnie roslo w najlepsze przy no3=0. w moim przypadku pomogl slimak dolabella, zjadl do czysta (i zdechl z glodu w zakamarkach zywej skaly).

jak chcesz to wyrywac to w taki sposob, aby to co urwiesz nie plywalo po baniaku bo bedzie jeszcze gorzej. ja wyrywalem penseta i po kazdym skubnieciu plukalem ja w kubku z woda, gdzie zostawaly wyrwane glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.