Skocz do zawartości
moorii

żarnik AM + aktyniczna???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak myslicie, jesli uzywalbym żarnika AM 13000 K, to musze do tego dodac aktyniczna, czy moge ja pominac? Bo tak na chlopski rozum to 13000 K to juz calkiem niebieskie swiatlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki zarnik i z superaktyniczna wszystko ladniej fosforyzuje, ale bez niej tez jest calkiem ladnie

jednak swietlowki przy HQI pozwalaja oszczedzic troche kasy, ja np swiece tylko 6h HQI a w pozostalym czasie swietlowka


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie powinieneś. Nie zapomnij że te 13kK to jest na początek. Żarnik się wypala i spada temperatura barwowa, z resztą z tej "żarówaczki" możesz liczyć tylko na światło białe, nie niebieskie. Nie warto oszczędzać na aktynice, załóż sobie choć jedną.

Sam posiadam ten żarnik 150W plus 3x30W T8 aktynicznych nad 240l akwarium.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie nie byloby to zbyt ekonomiczne rozwiazanie, wiec dam aktyniczna, zamierzalem jedna 30W(akwa 100x50x50) ale widze ze alex ma az 3, to nie wiem czy znow nie jestem w bledzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki zarnik+2 aktyniczne arkadi 30 wat i z checia dołoze jesze z jedna aktyniczna ,albo z czasem zamienie zarnik na 20 tys[jak dla mnie tez zarnik aquamedica nie ma w cale za niebieskiej barwy,wszystko kwestia gustu]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt mam 2x150 aqualine z aquamedica + 2xaktyniczne 36 w i te żarniki mają barwe białą taką zbliżoną do dziennej i tego typu świetlówki zastąpią z powodzeniem ale aktynicznych nie


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad 100x50x50 świeci u mnie 150W AM o barwie 13000K oraz dwie świetlówki jedna aktyniczna OSRAM L18W/67 i jedna dająca fioletowe światło OSRAM L18W/77. Włożyłem raz drugą niebieską zamiast fioletowej i nie wytrzymałem jednego dnia. Przy włączonych samych niebieskich dostaję oczopląsów, a zmiana jednej na fiolet już powoduje, że kolor staje się przyjemny dla oczu. Bez świetlówek przy samej HQI 13000K (co właśnie sprawdziłem) kolory koralowców stają się jakieś takie zółtawe bez tego świecenia i soczystości barw. Ile i w jakiej konfiguracji należy je dołożyć? Myślę, że to sprawa indywidualna, każdy ma inny gust i w tej sprawie wszystkim się nie dogodzi ;)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rah zgadzam sie z toba moje aktyniczne arkadie swieca wlasnie na fioletowo i w polaczeniu z tym zarnikem jest calkiem fajny efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.