Skocz do zawartości
bonsai666

AM turboflotor blue 1000

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym odpieniaczu? Wiem , że nie jest to Deltek ani KZ . Mam akwarium 65L i silną potrzebę kupna wydajnego i dość cichego odpieniacza . Oglądałem go w sklepie i pasował by mi idealnie na boczną szybę . Proszę o opinie na temat tego sprzętu .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o pozostawienie go na bocznej szybie poza akwa może być problem ,na łączeniu kubka z korpusem u mnie przeciekał .Ja go miałem w panelu i mi to nie przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też przeciekał ale uszczelniłem taśmą teflonową i spoko. wisi u mnie na ściance bocznej, ma pompę aquabee i jest cichy . myślę ,że możesz brać ,albo używany na allegro widziałem za 500 zł chyba , nie blue ale to chyba to samo :clowning


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka rzeczy poprawisz i bedzie git, nie nastawiaj sie na powieszenie na scianie bo przecieka....


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieszanie odpieniacza na bocznej szybie poza akwarium to ogromne ryzyko,odpieniacze czasami przelewaja a wtedy caly syf wyladuje na podlodze lub meblu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam w nim poprawić i zrobić ,żeby nie przeciekał ,bo właśnie go nabyłem .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź , może nie przecieka :clowning ja mam teflon nawinięty na kubku i silikonem przejechane łączenia rurek . i spokój :) a kupiłeś nowy ? jeśli tak to nie ma prawa przeciekać ,a jeśli, to masz gwarancję :D


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy ! Jeszcze go nie zamontowałem . Chce się o nim dowiedzieć jak najwięcej , żeby mnie nie zaskoczył. Jak posiadacie takie proszę o rady , czego mogę się po nim spodziewać i jak ewentualnie można go zmodyfikować . Dzięki za cenne wskazówki !!!!!


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. owin kubek teflonem w miejscu gdzie przylega do obudowy

2. podstaw miske pod odpieniacz (ja mam z tesco za 9,90 pojemnik na zywnosc kwadratowy), ale w najblizszym czasie zrobie sobie "kolektor sciekowy" marki LSD WITEK z utelki po wodzie 1,5litra i wezyka pasujacego do odplywu w kubku

3. sprawdz czy masz wlasciwa zwezke venturiego. powinna miec po wewnetrzenej 12mm srednicy. u mnie byla szersza i trzeba bylo zwezic. taki sam odpieniacz z innej partii mial juz zwezke jak nalezy.

4. jak ci sie ulamie kurek od wEjscia wody to nie panikuj, wyjmij i sklej poxipolem


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze opinie o tym magicznym odpieniaczu postanowiłem pozbyć się go zanim strawi moje nerwy i zamówiłem sobie mocno chwalonego deltec MCE 600 . Dzięki wszystkim za pomoc !!!


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz stracic na stransakcji to nie sprzedawaj tego AM, najwazniejsze ze wiesz juz co MOZE byc nie tak i od razu sobie bardzo latwo zrobisz. ja juz swojego odpicowalem i wszystko jest tiptop. a cena jest konkurencyjna.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tracę tylko wymieniam go z dopłatą .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AM1000 Blue od prawie roku, najpierw był w jednym akwarium w sumpie, teraz wisi w akwarium zony z niefoto na bocznej scianie, i nigdy nie przeciekal.


1000L +sump z refugium, 3x250W HQI +2x54W T5, AM AT-Control, ATI Power Cone 250, 2xTunze 6105+multicontroler, Red Dragon 6500 i cała masa innych dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.