Skocz do zawartości
marmi26

[360l]Budowa zbiornika 360L + 160L sump - marmi26

Rekomendowane odpowiedzi

seb

Lizard, nie pisz że zerowy poziom NO2 stanowi dowód na to że akwarium jest stabilne.

przecież tak nie napisalem seb

LiZaRd :

okrzemki same znikna w momencie kiedy NO2 nie bedzie wykrywalne, a to bedzie rowniez znak, ze dojrzewanie sie zakonczylo. Wystepowanie tego glonu jest oczywiste dla dojrzewania zbiornika, znikaja tak samo jak sie pojawiaja czyli nagle ;)

Na ustabilizowanie zbiornika pracuje sie miesiacami, kazde wprowadzanie nowych zwierzakow system narusza, wiec to nie taka latwa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mierz NO2' date=' jesli zejdzie do 0 bedziesz mial znak, ze dojrzewanie sie zakonczylo.[/quote'] To tak tylko gwoli wyjasnienia i już nie offtopujmy ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam mówię jak mawiali starożytni górale jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

bardzoładna ceramika, bendzie śliczna jak zarośnie o i tu przyokazji wyżale sie ze swojego problemu- też mam ceramike w akwa od września i bardzo powoli zarasta;/, stosowałem na początku perpel up`a ale zaniechałem Ca mam 482 KH 8 a ceramika zamiast pieknym glonem wapienym zarasta i to tez powolutku takim fioletowym kudłatym glonem po całości jest taki zielono fioletowy osadzik z glonów na 1-2 milimetry wysokości skała żywa tez sie jakoś niepali z przyrostem glonów wapiennych macie jakieś pomysły? z góry wielkie dzieki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

UNSU

Faktycznie ceramika to fajna strawa do budowy.

Dzis dokładam jeszcze 8 kg zywej skaly i tyle juz wystarczy.

A bym zapomnial stolarka juz zrobiona, dzis wieczorem postaram sie zrobic zdjecia.

i czekam czekam cierpliwie niech dojrzewa..... naszczewcie minelo 20 dni a ataku glonów nie ma.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny etap - zabudowa

3815-zabudowa.jpg3815-zabudowa2.jpg3815-prawa1.jpg3815-ogólny1.jpg3815-ogólny2.jpg

czekam na opinie

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny baniaczek ;) I kot też śliczny ;)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

mam nadzieje ze w czasem bedzie tylko lepiej, mysle ciagle na zwierzetami na skale, ale staram sie nie przesadzac na poczatku z obsada.

wczoraj doszla mala szczepka kseni i sarcofytona

dzis jade na zakupy ale nie wiem jeszcze co znajde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage na odpowiednio gruba warstwe DSB, nad ktora trzeba zapewnic stosunkowo silna cyrkulacje. Zwykly przeplyw wody przez sump jest przewaznie za woly. Raczej nic sie nie stanie, tylko filtr bedzie mniej wydajny.

Garsc glonow w filtrze glonowym nikomu jeszcze nie zaszkodzila...;) Zawsze to konkurencja dla glonow w gl. zbiorniku. Tyle, ze potrzebne jest dodatkowe oswietlenie.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Dano nie aktualizowalem watku… sporo się jednak zmienilo, dzis wieczorem zrobie zdjęcia i się troche pochwale 

Teraz mam do was prosbe, może macie jakis sposób, mianowicie

Około 2 tyg. temu kupilem Zebrasoma veliferum ( ładny okaz, sporej wielkości) po 2 dniach zsypalo ją wiecie oco chodzi jakie biale kropeczki jak ospa. Co jakis czas zanikaly jej i troche się pojawialy. Od wczoraj waz zaatakowalo ja mocniej, co gorsze nie bardzo daje się skubac krewetka. Ale pokarm zajada ochoczo, wiec apetyt ma.

Zas 3 dni odpaliłem Lampe UV 11W i wegiel aktywny, ale widze ze to nie pomaga, ten nalot ciagle na niej siedzi.

Macie jakies pomocy ?

Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz poczekac z tydzien zacznie jej dopiero schodzic,jak ja za mocno wysypie sama bedzie podplywac do czyszczacych,moj po tygodniu dal sie skubac krewetka


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mami Twoj baniak ile ma czasu? zeszlo cyjano/dino? jak nie to Ci powiem ze ciezko moze byc z ta zebrasoma jak jest mlody zbiornik. u mnie tak bylo, mimo ze mialem dojrzala skale, to 2 pierwsze pokolce wpuszczone w ciagu 3 tygodni poszly do klopa. a 2 kolejne wpuszczone po 2 miesiacach poradzily sobie z kropkami. w obydwu przypadkach salifert stop parasites stosowalem.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witul, zbiornik mam zalany 1,5 miesiaca.

swiece narazie okolo 6 godzin i wykwitu cyjano nie ma, zielone glony pojawiaja sie w malym stopniu, troche wapiennych powstalo.

NO3 mam na poziomie okolo 25.

Ale powiedzcie mi co to jest ta "ospa", mam jeszcze żółtka i jemu nic sie nie dzieje, jest tez babka piaskowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie 1,5 miesiaca i juz ryby pływaja ja czekałem ze wszystki 3 miesiace.

A co do kropek to ospa zapodaj rybie sok z czosku .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marmi26 nie chce być niegrzeczny,ale ktoś kto nie wie co to jest ospa albo mało czytał albo nie powinien mieć akwarium.

poz.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3815-a1.jpg3815-a2.jpg3815-a3.jpg3815-a4.jpg3815-a5.jpg3815-a6.jpg3815-a7.jpg3815-a8.jpg

aktulizacja zdjęć

J@cku wiem co to jest ospa, jakie kolwiek pojecie o pasozytach rozwijajacych sie na rybach kazdy kto ma aktawium wie. Ja pytalem czy ten pokolec sam sobie z tym da rade, czy trzeba mu moze pomoc. Pokolce czesto na poczatku z wyniku stresu dostaja "ospy" i nie wiele pomoze to jesli zbiornik bedzie mial nawet rok.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki powiedzcie mi prosze, czy Waszym zdanie powinienem jeszcze dokladac skaly, czy juz wystarczy i co sadzicie o takiej kompozycji?, robie to pierwszy raz i nie wiem czy w dobrym kierunku ide, jeszcze oczywiscie obsadze skale zwierzetami, nie chcialem za duzo skaly dawaj, to i tak z roznymi okazami jeszcze jej dojdzie.

prosze o pomoc i opinie...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok.Mi sie podoba.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thomash666, chetnie zerkne na Twoja realizacje, dzis moze uda mi sie juz dokonczy budowle skalna, wieczorem mam oderbac mostek z ceramiki i troche zywej skaly ze 4 kg. i pozostale tylko zwierzyna.

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja3815-22-07-2009-a.jpg3815-22-07-2009-b.jpg3815-22-07-2009-c.jpg3815-22-07-2009.jpg

pozdrawiam

Tomek

Mam prosbe, jesli ktos chetny z okolic Wawy ma jakies maleszczepki do oddania, lub odsprzedania, bo bardzo Was prosze dajcie znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.