Skocz do zawartości
Grzechoo

PILNE. Jaki filtr RO do 500 litrów i jakie prefiltry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Muszę na biegu kupić filtr RO do 500l (jestem w trakcie remontu i składają mi właśnie łazienkę a chcę filtr ukryć za glazurą i muszę wiedzieć czy wejdzie). Na allegro znalazłem coś takiego link. cena w porządku, wydajność też jak najbardziej. ale szukając po necie trafiłem na taki oto opis modyfikacji filtra RO link

pomysł wydaje mi się ciekawy i sensowny. zacząłem grzebać i znalazłem taki oto zestaw: link jest tu dokładnie to o czym pisze Waldeusz i chyba cena też bardzo dobra.

Co sądzicie o tym rozwiązaniu? Czy może kupić tańszy filtr bez prefiltrów i samemu dokupić pojemniki jak w opisie Waldeusza?

Aha i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Gdzie w Warszawie dostanę wężyk do RO? Filtr będzie w łazience i chcę podciągnąć wodę do salonu więc potrzebuję dodatkowy wężyk?


pozdrawiam

Grzechoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup z pre filtrami 10",są takie gotowe po co kombinować,na allegro za 240 zł kupisz gotowca.

dokup tylko DI

Pozdrawiam.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mineralizator - jego zadaniem jest wzbogacenie wody o związki mineralnie potrzebne dla organizmu ludzkiego, takie jak: wapń, magnez, sód, potas, czy chlorki w ilościach porównywalnych do wód mineralnych dostępnych na rynku. Wapń jest podstawowym składnikiem kości i zębów. Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymywania normalnej czynności serca i prawidłowej aktywności układu mięśniowo-nerwowego. Magnez - bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych i dla decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo-mięśniowego. Zapobiega chorobom nowotworowym, miażdżycy naczyń krwionośnych, zawałom i kamicy nerkowej. Sód - jest minerałem regulującym nawodnienie organizmu i utrzymuje odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową ustroju.

BIO rezonator- Promieniowanie w głębokiej podczerwieni (Far Infrared Radiation) , często ze względu na swoje właściwości nazywane jest &


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr za glazurą ??????????????????

a jak będziesz wymieniał wkłady ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slawomirdyl :

Filtr za glazurą ??????????????????

a jak będziesz wymieniał wkłady ?

spokojnie z boku jest zdejmowany panel ale filtr muszę mieć teraz żebym wiedział ile odsunąć płytę gipsową


pozdrawiam

Grzechoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieżyłem

wnęka na filtr RO + DI powinna mieć 15 cm głębokości właśnie latam z miarką

ja mam za pralką jak będziesz prowadził wężyk z łazienki

do salonu poprować odrazu kabel do elektrozaworu jeżeli

planujesz automatyczną dolewkę

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slawomirdyl :

Zmieżyłem

wnęka na filtr RO + DI powinna mieć 15 cm głębokości właśnie latam z miarką

ja mam za pralką jak będziesz prowadził wężyk z łazienki

do salonu poprować odrazu kabel do elektrozaworu jeżeli

planujesz automatyczną dolewkę

pozdrawiam

dzięki śliczne :clowning

planuję automatyczną dolewkę ale ten kabel to ma być pod czujkę czy zasilający bo się pogubiłem :)


pozdrawiam

Grzechoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść z 3 przewody YDYp 3 x 1,5 mm2 z 3 rurki RO i będzie spokój. Mogą się przydać w przyszłości. Ja tak zrobiłem. Na razie wszystkiego nie wykorzystuje, ale nie wiadomo, jakie nowinki za jakiś czas akwarystyka morska wprowadzi.

Jeśli już robisz jakieś remonty w domu to można pomyśleć o rurce PCV (np. fi 20) wyprowadzonej np na zewnątrz budynku dla zasysanego powietrza do odpieniacza. Można też przewidzieć miejsce gdzieś na chłodziarkę i doprowadzić w posadzce rury PCV i przewody zasilające.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.