Skocz do zawartości
Grzechoo

PILNE. Gdzie elementy hydrauliki VDL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przepraszam, że tyle wątków zakładam ale ekipa remontowa mnie ponagla i potrzebuję szybko kilka odpowiedzi. W akwa chcę zastosować elementy hydrauliczne VDL i potrzebuję na gwałt rury spustowej którą będę wmurowywał w ścianę i przeciągał do łazienki. Czy rurę pasującą do śrubunków VDL dostanę w markecie budowlanym typu castorama czy muszę zamawiać w akwarystycznym?

I jak dobrać średnicę rur? Rewizję i spustową zastosuję 32mm a powrotną 25mm jednak zastanawiam się czy nie dać większej średnicy do rury którą podciągnę do kanalizacji? Mam zamiar pod docelowym zbiornikiem mieć 1 lub 2 małe słodkowodne zbiorniki karmowe więc może rurę spustową dać większą? coś w okolicach 40-45 mm?

dzięki


pozdrawiam

Grzechoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jest hydraulika basenowa więc w markecie jej nie dostaniesz. Przynajmniej ja nie mogłem dostać. Jesteś z warszawy więc podjeć do jakiegoś dobrego skleu akw. To dostaniesz takie rury.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw w ścianę kawałek rurki fi 50, takiej zwykłej od podłączenia np. pralki i potem na spokojnie przełożysz sobie hydraulikę do akwa. W razie czego łatwo wymienić.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podaje Ci namiary na prv,gość ma wszystko i dość tanio.

Pozdrawiam.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włodzimierz :

Wstaw w ścianę kawałek rurki fi 50, takiej zwykłej od podłączenia np. pralki i potem na spokojnie przełożysz sobie hydraulikę do akwa. W razie czego łatwo wymienić.

jeśli dobrze rozumiem to sugerujesz żeby docelowe rurki puścić przez tą fi 50 wmurowaną w ścianę? niestety rurką w ścianie będzie szła z narożem 90 stopni bo inaczej by mi to wypadło na środku ściany w salonie więc tak odpada.

myślę że w mojej sytuacji najlepiej będzie puścić zwykłą kanalizacyjną właśnie coś koło fi 50 i potem zrobię przejściówkę na docelowe rurki VDL

zostaje jeszcze tylko kwestia przewodu od RO który też tamtędy będzie szedł. wiecie w którym sklepie dostanę bo już nie mam czasu na jeżdżenie i szukanie

EDIT

doczytałem że wężyki od RO trzeba co kilka lat wymieniać bo się zużywają i pękają, przyznam się że zupełnie o tym zapomniałem i nie wziąłem pod uwagę. wężyk chciałem wmurować w ścianę ale chyba lepiej tego nie robić bo może być katastrofa jak by pękł. może lepiej wmuruję tylko rurę kanalizacyjną a wężyk od RO przepuszczę przez ścianę i schowam przy podłodze


pozdrawiam

Grzechoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wmuruj peszel, taka rurka karbowana osłaniająca rurki do CO i wody użytkowej (tania). Wężyk przepchniesz.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włodzimierz :

Wmuruj peszel, taka rurka karbowana osłaniająca rurki do CO i wody użytkowej (tania). Wężyk przepchniesz.

Peszel jest OK. A peszel z jakimś "pilotem" (sznurek czy drut) jest jeszcze lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra myśl. przekażę robotnikom niech mi wmurują :clowning


pozdrawiam

Grzechoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.