Skocz do zawartości
Jacek_Lublin

Warunki dla lps&裟ów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam interesuje mnie jakie będą najlepsze warunki dla lps'ów,czy np karmienie raz w tygodniu refbosterem wystarczy czy dodatkowo dokarmiać i czy pokarm podawać do otworu czy po prostu wlać do akwarium .

A dodatkowo jak by mógł ktoś mi podpowiedzieć czy ten lps się dzieli czy dzieje się z nim coś strasznego na fotce jest to dolny prawy róg ,tak jak by się rozdzielał codziennie to powoli postępuje,w tym miejscu jest prawie przezroczysty i tak jakby się obsuwał na dół . 4b4de6c0470ad200.jpg


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak by się dzielił widzę chyba ze trzy otwory gębowe co do karmienia to raz na tydzień wystarczy tyle że ja daję mrożonki strzykwą prosto do otworu gębowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz opisać dokładniej jak to robisz ile tego dajesz i co miksujesz ?


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmie wieczorem kiedy większość lps'ów żeruje w okolice otworów gębowych podaje strzykawką mrożonki(artemia,jajka krabów plankton i coś jeszcze) fajnie wciągają do środka pokarm część potem i tak wymiotuje ale uważam to za najlepszy sposób karmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja najpierw pod strumień pompy podawałem mrozonki, jak wysuneły polipy i pootwierały otwory gębowe, wtedy nad koralowcem karmiłem strzykawką - nie bezpośrednio do otworu gębowego - obecnie wiekszość LPS oddałem - wymagają poświęcenia dużo czasu, szczególnie cynarina - bardzo wrażliwy koralowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zrobię fotki z karmienia to powiecie mi czy tak to ma wyglądać.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja cynarina nie potrzebuje dużo uwagi. Nic jej nie karmi chyba że sobie coś sama złapie. Stoi w troszkę zacienionym miejscu i mocno się pompuje. Mam kilka LPS-ów i bardzo się nimi nie przejmuje. Dokarmiam wlewając pokarm w pompy i nic pyzatym. Myślę że parametry są ważniejsze Ca i Kh, jak masz je spoko to LPS-y będą się rozwijać.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem dać fotki z karmienia ,to niech ktoś mądrzejszy ode mnie się wypowie czy tak to powinno się robić:

1.Przed karmieniem 978a46a3c4213db3med.jpg

2.Podczas karmienia 953ab6013a7c2dfdmed.jpg

3.Po karmieniu już zamknięty 2b4c5c092b69fb3dmed.jpg

A robię to tak :

Po pierwsze daje trochę mrożonek pod wylot pompy i po jakiś paru sekundach koral otwiera się wtedy daje pokarm nad nim aż się otworzy na max i po paru sekundach podaje strzykawką jak najbliżej otworu gębowego,potem koral się zamyka i jest po wszystkim.

Jak ktoś ma jakieś sugestie to wszystkie rady lub krytyki mile widziane :clowning


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego cwaniaka karmiłem stynką. Odrywałem głowę i ogon i dawałem koralowi złapać. Jadł aż miło. Teraz jak coś złapie to jego, bo urósł do zadowalających mnie rozmiarów.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek dobrze tylko staraj się strzykawka nie dotykać korala bo można go przy tym uszkodzić ,najlepiej podać mu trochę papu na niego a i tak sobie sam poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
baz :

Jacek dobrze tylko staraj się strzykawka nie dotykać korala bo można go przy tym uszkodzić

Baz normalnie strzykawka jest tak ze nie dotyka korala ale żeby zrobić fotki w jednej ręce miałem aparat a w drugiej strzykawkę :banghead

Teraz spróbuje podać kryl pęsetą zobaczę czy będzie chciał zjeść grubszego zwierza.

P.S.[green]Kupie jakieś kolorowe lpsy [/green]


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.