Skocz do zawartości
bonsai666

Deltec MCE 600 w akwarium 65L

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogłem dopasować odpieniacza do mojej solniczki-65L . Próbowałem kilku niestety nie zdały egzaminu , wiec postanowiłem zakupić osławionego deltec mce 600 . Jak macie go w podobnie małym basenie ,lub jesteście za albo przeciw takiemu pomysłowi to proszę o opinie .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje to za duży. wyjałowi wode. mozesz go spokojnie włączać raz w tygodniu na 2 dni.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie - czy mogę bez konsekwencji wyłączać go na noc ?


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bonsai666 :

Mam jeszcze pytanie - czy mogę bez konsekwencji wyłączać go na noc ?

nie obraź sie :)dziwne pytania zadajesz :clowning kupujesz odpieniacz do akwa 400l i wkładasz do swoich 65l :) ja proponuję poczytać archiwum forum :)

Nie kieruj się zasadą ,że im większy odpieniacz tym lepiej , Jest wręcz przeciwnie :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego DAREKKUKU gdy zadałem pytanie o turboflotora 1000 doradziłeś mi bym go brał . Turboflotor 1000 i Deltec MCE 600 mają podobną moc i są do baniaków ok. 400L , a teraz nagle Deltec sie nie nadaje ( o co kaman ? ) Miałem zamiar zastosować MCE 300 , ale wszyscy mi odradzali , podobno nieudany . MCE 600 z tego co wiem to dużo osób ma w 200L a nawet w 100L . Mam mały basen , ale sporą obsadę ok 45 bezkręgowców głównie lps , a to jeszcze nie koniec . Zawsze było przekonanie , że odpieniacz nigdy nie jest za duży i najważniejszy w basenie. Teraz niektórzy twierdzą nawet , że kompletnie nie potrzebny .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam go u siebie w 128l i dalej mam problemy z glonami więc o wyjałowieniu wody nie ma mowy.

Podłącz go i obserwuj akwarium,jak zobaczysz jakieś niepokojące objawy to po prostu go wyłączysz.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem ze sie nie nadaje , nadaje sie az za bardzo :clowning I spokojnie wedlug mnie mozesz go wyłączac Na noc :) Niektórzy Na tym forum wogóle nie używają odpieniacza I mają piękne zbiorniki. Odpieniacz służy do usuwania białka a nie glonow :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Odpieniacz służy do usuwania białka a nie glonow " tak,tylko jedno z drugim jest prawie nierozłączne.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
qulpi :

"Odpieniacz służy do usuwania białka a nie glonow " tak,tylko jedno z drugim jest prawie nierozłączne.

Pozdrawiam.

a ja zgadzam sie z darekuku ze nalezy sporo czytac. wg tego co piszesz nie powienienem miec glonow bo mam odpieniacz. nie mialem odpieniacza przez kilkanascie miesiecy i nie mialem tez glonow. zgadzam sie tez ze stwierdzeniem , ze deltec mce600 ktory jest dobra konstrukcja bedzie za duzy do zbiornika 65l. wyjalowi wode z fito/mikro/planktonu, bedzie wybijal duzo pierwiastkow sladowych. i nie koniecznie musi ochronic zbiornik przed glonami. ale to tez nie musi oznaczac, ze akwarium padnie czy sie zapadnie. bedzie imho malo stabilne.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darekkuku :

Nie kieruj się zasadą ,że im większy odpieniacz tym lepiej , Jest wręcz przeciwnie :clowning

Możesz rozwinąć "Jest wręcz przeciwnie :)" ?

Pozdrawaim


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten MCE 600 jest takim wymiataczem fito i mikroplanktonu oraz pierwiastków śladowych to może da się go trochę przykręcić by nie pracował na wysokich obrotach . Ograniczając jego pracę powinien nie wyjaławiać wody w dużym stopniu .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze tak. poeksperymentuj troche.

nie napisalem , ze jest wymiataczem, napisalem , ze jest za duzy do 65 litrow. wg danych producenta to odpienicz do 400-500 litrow. w praktyce do 200litrowego zbiornika pewnie bylby absolutnie ok.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 65 litrów, ale jak jeszcze nie jest to niedługo będzie ono lekko przegęszczone .Odpieniacz będzie miał co robić!


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :
darekkuku :

Nie kieruj się zasadą ,że im większy odpieniacz tym lepiej , Jest wręcz przeciwnie :clowning

Możesz rozwinąć "Jest wręcz przeciwnie :)" ?

Pozdrawaim

miałem na myśli dokładnie to, co napisał kaziko :)

pozdrawiam


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.