Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy próbował ktoś podać bakterie biodigest zamiast zeobacu?ja zaczałem na boidigescie , zeostart 2 i na kamieniach w filtrze przepływowym z butelki pet[można wstrząsać :clowning ]i pompki atman 300 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co kombinowac jak zeobac jest dostepny praktycznie od reki??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostalo mi jescze kilkanascie ampułek digestu i chciałem wykorzystac ciekawe jak ten zeovit bedzie sie sprawował w yjsciowo mam no3 -40 zobaczymy za miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibik sprzedaj na targowisku i kup za to zeobak i bedzie po klopocie:-)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibik,chętnie odkupię te ampułki:)lub zamienie się na prawie cały zeoback


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynajac nowego teamtu. Co to wlasiwie jest ten zeobak. Mikroorganizmy czy szczepy bakterii. Jezeli bakterie to jakie?

Dzieki, pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza by wziąć i przebadać, KZ nie pisze składu na butelkach :(

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem co jest w składzie ale miałem odwrotny przypadek niż podany wyżej, używałem Biodigestu i po zmianie na Zeobac korale zaczęły lecieć od dołu. Nie mam oczywiście 100% pewności że to przez Zeobac ale to jedyne co zmieniałem w akwa. Kupiłem Zeobac bo wydawał mi się ekonomiczniejszy, cały czas go stosuję ale jeszcze mniej niż na początku. Zacząłem od 1/3 dawki zalecanej, teraz podaję 1/6. Korale wróciły do siebie. Bakterie podaję w połączeniu z ZS3.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wystartowałem na zeobac i przez te miesiące jakie funkcjonuje akwa a jest tego już 9 m-cy jest wszystko ok. nie mieszałem tego preparatu z innymi oprócz Red Sea.

Przy przedawkowaniu (samego) Zobac szyby, szczególnie nieczyszczona tylna, zachodzą białą watą. Dokładnie ten sam efekt uzyskałem po dodaniu bakterii Red Sea... pomimo tego, że 2 tygodnie nie leje zeobac. Wcześniej jak flaszka była "na wykończeniu" to tez lałem bardzo rzadko 1-2 krople na 2-4 tygodnie... więc być może to delikatne przejście nie spowodowało żadnych problemów! No i nie wlewałem nigdy jednego i drugiego na raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzienn kopie w necie o bakteriach zyjacych w oceanach i preparatach jakie mamy na rynku. Glowa peka, a wnioskow jak na lekarstwo. Ciezko lac cos na darmo zwlaszzca ze preparaty do tanich nie naleza

Prodibio podaje sklad:

- Nitrosomonas europaea

- Paracoccus denitrificans

- Pseudomonas stuzeri

- Nitrobacter winogradskyi

Tylko ostatni szczep wystepuje w srodowisku slonym. Reszata to woda slodka, scieki, ziemia,

Mnie bardziej interesuja takie nazy jak

-Nitrococcus mobilis

-Nitrospina gracilis

-Nitrospira marina

-Nitrosopumilus maritimus

-Nitrospira moscoviensis

Mama naszego kolegi Kubaas jest bakteriologiem o ile pamietam gdzies wyrazal chec i mozliwosci przepadania preparatow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.