Skocz do zawartości
pooh

Poziom magnezu

Rekomendowane odpowiedzi

od dwoch tygodni katastrofalnie duzy... 1800 ! - test, choc nie gornych lotow, wczesniej pokazywal "dobre" wyniki, 1300, 1240...

pozostale parametry:

Ca: 380

NO2: 0

NO3: 5

PH: 8,2

KH: 8

nie dodaje magnezu... podmiany raz na tydzien ok 10%, sol TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest Sera, wiec wiem, ze to super test nie jest, ale na wczesniejszych 8 pomiarow wszystko dzialalo, pokazywal rozne wyniki, na dodatek po podmianie (co logiczne) zawsze wiecej... a tu nagle 1800... zrobilem drugi raz, to samo... tydzien pozniej, znowu...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dodajesz żadnych preparatów z mg to skąd miałby się ten magnez wziąć/? Sól raczej dobra – pozostaje test!


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz zmierze na nowoprzygotowanej solance, jak tam pokaze 1800 to test=kosz :)

ok; nowa solanka, 1320, zglupialem,:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok; nowa solanka, 1320, zglupialem,:clowning

Ja też!:)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie wypowiem ta sol TM pro reef jest do bani nie trzyma parametrow moja po mieszaniu ma Mg na poziomie 1000 jest to 2 wiaderko i to samo, na pewno nie ku[pie nigdy wiecej tej soli


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sól TM pro i poziom magnezu i wapna mam powyżej dopuszczalnej granicy.Mam ok 20 korali w większości miękkie.Podmiana co 2 tyg.Dokładam często nowe korale,ale poziom tych składników jak na razie nie spada.Zastanawiam się,czy nie kupić innej soli i stosować na zmianę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys kupilem preisa - duzy worek i przez rok mialem zawyzone Mg, jakis czas temu kupilem nowy worek i teraz znowu musze lac Mg, duzo wczesniej mialem sol TM i baniak z Mg Grotecha schcodzil w bardzo szybkim czasie

mysle, ze producenci po prostu nie potrafia wyamieszac odpowiednio skladnikow i zawsze nalezy liczyc sie z niespodzianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie zgodze... bo skok Mg wlasnie zaobserwowalem po przybyciu nowego opakowania soli... oczywiscie wczesniej tez uzywalem takiej samej TM... na szczescie 4kg...

ok po podmianie spadlo do 1500... znaczy sie rozcienczam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.