Skocz do zawartości
Jacek_Lublin

3 metry w ścianie

Rekomendowane odpowiedzi

Viridis :

A może zamiast glonków dać trawę morska w końcu jedyna morska roślina i dość rzadka, z konikami może wyglądać całkiem efektownie.

A możesz dać jakiś namiar jak to wygląda i gdzie to kupić


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mintaj daj więcej fotek to ciekawe ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie Zielony dałeś mi czytania na miesiąc :goofy


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek_Lublin :
smithpl :

Ogolnie projekt super ale zrób chociaż 50cm głębokości...

Nie mogę bo będzie za bardzo wystawało z obu stron.

a z jednej strony ? przecież nie musi stać środkowo.

inna wersja: akwa stoi przy ścianie/w ścianie, a ta część która wystaje na pokój zabudowana ścianą z regipsu, ostatecznie będzie wyglądac jakby było w ścianie. a i dostęp do takiego akwarium zdecydowanie wygodniejszy.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęło się akwarium nie będzie w ścianie tylko po drugiej stronie pokoju ,wymiary na jakie się zdecydowałem to 300x35x45

Miało być jakoś powoli ale już pozbyłem się wszystkiego ze starego akwarium zostały tylko T5 39W i piasek :goofy

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz bo jako filtracja będzie tylko wydajny odpieniacz ,ale za razem glony rosnące w akwarium.Więc czy powinienem dodać DSB czy to raczej wystarczy ???

A i jeszcze ile koników mogę mieć w takim zbiorniku ???

P.S. Moge sprzedac po niedzieli t5 39 W 4 działają około miesiąca a 4 około 3 miesięcy cena za wszystkie 250 zł dodam gratis fiji purple (reszta świetlówek ati)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szalony jesteś :goofy IHA :( jak coś to mogę być stajennym :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yess w długości siła :goofy


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek_Lublin :

P.S. Moge sprzedac po niedzieli t5 39 W 4 działają około miesiąca a 4 około 3 miesięcy cena za wszystkie 250 zł dodam gratis fiji purple (reszta świetlówek ati)

A jakie dokładnie masz te świetlówki ? chodzi mi o te 4 które działały ok. miesiaca...:goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jakie dobrać oświetlenie dla glonów,bo może zastosować jakieś specjalne dla roślin w połączeniu z blueplus'ami żeby jakoś to wyglądało


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pozbywam się starego żeby zrobi nowe przez jakiś czas został bym w ogóle bez akwarium ,więc zamówiłem sobie zestaw aquqela powinienem mieć go jutro albo po jutrze na pewno dam jakieś fotki jak to wygląda ,ciekawi mnie czy mogę dać tam cyrkulacje 6025+6045 i jak zamontować dolewkę.Może ma ktoś coś takiego i by się wypowiedział.

Co do 3 metrów mam już stal na stelaż a w zasadzie na dwa bo jednego się nie da wnieść na gorę :bump1 czyli już się zaczęło robić


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zestaw REEF MAX pierwsze wrażenia bardzo dobre

Po pierwsze akwarium to 105 a nie 80 litrów (80 litrów jest przed panelem :bump1 )

Po drugie wszytko wygląda na naprawdę bardzo dobrze dopasowane i pomyślane

Po trzecie sterowanie oświetleniem i chłodzeniem bardzo proste fantastyczny zegar który wszystkim steruje

Po czwarte wentylacja są 4 wentylatory do chłodzenia oświetlenia i jeden duży do schładzania wody

po piąte oświetlenie nocne jedna dioda power led która fantastycznie oświetla zbiornik wieczorem

To takie plusy na szybko które można zauważyć od razu ale oczywiście są też minusy

po pierwsze akwarium jest trochę za wąskie :cursin przydało by się z 10 cm więcej

po drugie nie bardzo jest jak zamatować dolewkę (przynajmniej na razie nie mam pomysłu )

po trzecie poziom wody musi być dokładnie ustalony bo inaczej odpieniacz szaleje

Jak ktoś chce wiedzieć coś bardziej szczegółowo niech pisze może dam jakieś fotki jak Olek wpadnie z aparatem :)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc Jacku fotki jak to wyglada od strony technicznej, panel, odpieniacz, oswietlenie, chlodzenie oraz calosc , jak juz zalejesz solanka, ciekawi mnie jak bedzie sie sprawowal odpieniacz w tym zestawie. Pod tym linkiem http://www.superakwarium.pl/aktualnosci/relacja-ze-100-lecia--ruchu-akwarystycznego-w-polsce-id40.html masz jak to Aquael urzadzil na targach w lodzi z tego co widze to wsadzili dwie pompy cyrkulacyjne jedna to chyba 6025.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam aparatu musi ktoś z lublina wpaść do mnie to fotki się wstawi akwa już zalane i wygląda naprawdę fajnie :bump1


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sopko wpadaj


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki Jackowego akwarium:

Ogolnie:

j1.jpg

j2.jpg

Komin:

j3.jpg

Widok z gory, panel podzielony na 3 czesci w pierwszej jest splyw i chlodzenie w postaci wiatraczka, odpieniacz i trzecia komora to pompa powrotna + miejsce na jakies woreczki itp.

j4.jpg

j5.jpg

Oswietlenie to 3 swietlowki plus jedna dioda jako oswietlenie nocne, ktora naprawde daje niezle efekty wizualne, dodatkowo po bokach zamontowane po 2 wiatraczki.

j6.jpg

j7.jpg

Choc nie jestem fanem akwarii z profilem, to to wyglada calkiem przyjemnie.

Co do sprzetu to juz powinien sie wypowiedziec Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie - czy akwarium jest głośne,spływ wody, odpieniacz itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myslałem ze zobacze juz fotki 3 metrowego akwa :(


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baz wpadnij i zobacz sam mi nie przeszkadza ale głośne też nie jest :(

Zielony nie ma żadnych bardzo dobrze się czyści nawet moim czyścikiem chociaż mam jeden z tych dużych

Rafał 3 metry zobaczysz dopiero jak pozbędę się starego akwarium przeniosę meble i dopiero wtedy zacznę stawiać zbiornik ,ale wiem jedno tomek w Erybce stawia praktycznie takie same (też 3 metry )będzie w nim miał koniki więc będę miał gdzie podpatrzyć jak wszystko zrobić


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o warszawie ale może i w zabrzu coś będzie :(


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zabrzu juz brak miejsca na nowy biornik .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku a powiedz jak się sprawuje odpieniacz w tym zestawie, jest tylko z nazwy czy faktycznie coś odpienia i jaka jest jego zasada działania bo nigdzie o tym nie piszą i jak reaguje na zmiane poziomu wody


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz zaczął pienić ale w porównaniu do normalnych odpieniaczy to raczej jest bardzo słaby ,dlatego założę mu nową pompę z wirnikiem igiełkowym oczywiście dam potem jakiś opis i fotki


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.