Skocz do zawartości
ZiZi

Cos wcina SPS

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 miesięcy coś mi zjada końcówki SPS, wygłąda tak jak na zdjęciu:

10f1fh1.jpg

Na razie zaatakowana została jedna acropora i teraz Stylophora (być może wiecej ale nie widać)

Przez 3 lata nic takiego nie miało miejsca, a właśnie jakoś ze dwa miesiące temu dokupiłem:

Pseudocheilinus hexataenia

stadko chromisów

stadko krewetek cos ala wundermani

pozostała odsada (bardzo długo w baniaku)

1 x Clark, bardzo duży egzemplarz

1 x Scopas

1 x garbik

1 x Cypraea tigris

- kilka pustelników

oczywście weiloszczety, różne ślimaki, pewnie z kilka dzikich krabów, jakaś pistoletowa (nie może paść od 3 lat)

Ja może być tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wundermanni podobno lubią podjadać polipy


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie polipy, cos odgryzlo kawalki koralowca, koralowiec wyglada jak by ktos go połamał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To kraby, u mnie też właśnie Stylophore sobie upodobały


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a clark przypadkiem nie ociera sie skałe, piach lub nie zdaża mu sie zbyt szybko pływać?

Moze podczas jakis porządków sam zahaczyłeś o korala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nic nie robiłem, stało się to raczej w nocy z dnia na dzień

clarka nie przyłapałem, raczej spokojny, pozatym acra jest bardzo twarda, nie ma szans aby przez przypdek cokolwiek ja połamało

jakie kraby kifu? właściwie to by pasowało... tylko dlaczego 3 lata czekały... chcociaż sobie przypomniałem, że z dostawą dostałem też jakieś małe pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przyłapałem łotra na gorącym uczynku, ale skubie mi ją tak regularnie co jakiś czas, na mojej widać ewidentnie mechaniczne obskubanie korala.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andriew

parametry stabilne:

KH 6,7

Ca 420

nie było ostatnio zmian parametrów (w styczniu bylo KH 7, Ca 410)

przesadziłem ją z miesiąc temu z czyszcika magnetycznego na którym dobrze rosła, a miała dużo gorsze warunki (podczas czyszczenia odpadł w końcu od szyby i się połamała, po wklejeniu w skałe wyglądała wyjątkowo pięknie i zdrowo)

kifu

moja wygląda jakby ktoś poobgryzał końcówki, jest bardzo zestresowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

andriew

parametry stabilne:

KH 6,7

Ca 420

nie było ostatnio zmian parametrów (w styczniu bylo KH 7, Ca 410)

KH 6,7 to troche nisko , biorąc pod uwagę bład testu to jedziesz na granicy bezpieczeństwa .

Jesli mierzysz salifertem to odejmij 1.3 , czyli realnie masz 5,4 .

Pocilopory nie lubia niskiego Kh , podnies twardość a koral najprawdopodombie odzyje.

Jesli uzywasz saliferta , to podciagaj Kh , az test pokaże 8.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, podniose, nie wiedzialem, ze salifert zle podaje, no ale to nie rozwiazuje problemu, no chyba, ze acropory takze nie lubia niskiego kH, dodatkowo jak pisalem wyzej wyglada wyraznie na obgryziona lub polamana, nie ma bielenia, utraty tkanki, zmiany koloru... zobacze jutro

acropora ktora poprzednio wygladala podobnie doszla juz do siebie, a nie mam zdjęć, zresztą w między czasie już prawie zarosła ja i tak monti

... aby nie tworzyć nowego watku jak sobie radzicie ze wzrostem korali?

u mnie kompletny armagedon, nie mam czasu co miesiąc ciąć korale, to walka z wiatrakami, łamią sie nie tak ja chce (czasami kawałeczek, czasami połowa), walczą, asimilują se zobą, tworzą dziwne konstrukcje

dlaczego piszę ? - ponieważ Wasze baniaki wyglądają super - chciałbym sie dowiedzieć ile pracy kosztuje kształtowanie wyglądu baniaka i jak to wygląda w praktyce

kilka zdjęć - jak jest u mnie

116tagp.jpg

2ufg5td.jpg

34fjprl.jpg

oczywiście teamt główny aktualny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego pijesz big_ben ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo, fajnie to wygląda:) serio. Może pstrykniesz fotke całości, dawno nie widziałem Twojego akwa , a jestem ciekaw jak wygląda. Rozumiem, że jeśli chodzi o stronę techniczną to zmian nie ma?? Czy coś zmieniłeś - oświetlenie, dozowanie płynów??

Pozdrawiam Grzegorz

ps. chyba będzie trzeba się spotkac i "ułamać" coś ze zbiornika :goofy:(


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko dogadamy się na gg, mam 30 litrowe baniaki do dozwoania plynow i dolewki - pozatym bez zmian chociarz mysle o dolozeniu swiatla

większy kawałek:

avr87l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma takich problemów?

zaplanowaliście obsade na kilka lat? - trudno chyba to zrobić

forum jest po to aby pomagać, macie super baniaki - lecz zero pomocy... szkoda, bo tak samo było z małżami które się u mnie rozmnarzajaą - kiedys pisałem

rozumiem, że moje akwarium bardzo przeciętne... ale można założyć, że spotkaliście się z aranżacją środowiska w baniaku, oczywisie to Wasza wiedza.. lecz nikt mi nie odpisał

trochę przykro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czasem trochę trzeba poczekać na odpowiedz:). Wracając do głównego tematu, ta krewetka Ala wurdermanni to jaka jest dokładnie. Jak to ta http://www.reefshop.pl/eshop/zywe-zwierzeta_bezkregowce_i-rhynchocinetes-durbanensis-i-dancing-shrimp.html to słyszałem że mogą być problemem. Co do przyrostów korali doświadczenia nie mam bo po 3 latach walki z NO3 wreszcie się go pozbyłem więc korale rosną mi dopiero od roku jak powinny. Myślę że to nie jest problem, łamać możesz a jak to ci nie wychodzi to możesz zaopatrzyć się w taką małą piłkę tarczową, wyjmować skałę z koralem i ciąć jak chcesz, Są jeszcze dostępne takie nożyce do propagacji korali. Myślę że jak nie chce ci się często tego robić to obetnij spory kawałek to będziesz miał spokój na dłużej, a na forum szczepki na pewno sprzedasz.

PS. Bardzo ładny baniaczek:)


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

do czego pijesz big_ben ?

Akwarium bardzo ładne , podoba mi sie przez to że jest tak mocno zarośnięte czyli koralom jest tam dobrze .

Do niczego nie pije :) no może nieraz do lustra :goofy ale to wyjatkowe sytuacje :(

A chodziło mi o to że przy takiej obsadzie i ilości skały samej wody jest pewnie o połowe mniej niż pojemnośc zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.