Skocz do zawartości
wmr

ReefBox80L na LEDach - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów!

Jestem nowy, świeży, z mlekiem pod nosem! I od razu prosze o radę: zaczynając chcę rozpocząć od gotowego rozwiązania, po pierwsze: zalezy mi na estetycznym i kompaktowym zbiorniku, po drugie dość małym - wymogi lokalowe...

Szukałem i znalazłem cos takiego:

http://www.reefshop.pl/eshop/zestawy-akwarystyczne_reef-box-80l-led-power-tank-kompletne-akwarium-morskie.html?osCsid=0b8f0d1697a35a7b9518e79992bfb938

Producent zapewnia, że ww 25W na LED wystarczy do wymagających SPSów (w przyszłości na pewno je wrzuce do środka). Wg tego co znalazłem z oswietlenia LED powinnismy wyciągnąc co najmniej 0,4W/l. Czy zatem te 25W/80l to nie będzie nieco za mało?

Dodatkowo cena: z odpieniaczem około 1600.

Jak sądzicie, warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy, bo jesli nie masz reki do majsterkowania, a zalezy Ci na estetycznym wygladzie, to takie rozwiazanie bedzie chyba najlepsze. Widzialem ten zbiorniczek u jacka w tychach i musze przyznac, ze bardzo fajnie sie prezentowal, coprawda nie byl na ledach, ale bardzo fajny, jak tak mysle ile czasu poswiecilem i ile jeszcze przydaloby sie zmienic w moich 52 litrach, i ile kasy na to wydalem/zmarnowalem, to mysle, ze tez kupilbym na dzien dzisiejszy taki zbiorniczek, naprawde bardzo mi sie podoba!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że ma giętą przednią szybę/krawędzie co nie każdemu odpowiada, zobacz w jakimś sklepie podobny zbiornik ( dowolny z serii Boyu ) żebyś wiedział do której grupy należysz :goofy Gdyby ten zbiorniczek miał prostą szybę i standardowe krawędzie byłby imo najlepszym gotowym zestawem dostępnym w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiZaRd: zdolności jakies mam - kto bysie przyznał, ze nie :goofy - ale nie ma co sie czarować - chocbym nie wiem jak sie staral, to nie zrobie pokrywy z wtryskiwanego plastiku, czy tłoczonego alu... zbiornik bedzie stał w eksponowanym miejscu, wiec kwestia estetyki jest dla mnie istotna - w koncu to całosc - nie tylko srodek, ale i to co na zewnatrz. Tym bardziej ciesze sie, ze piszesz, iz akwarium jest ładne.

Venari: jutro sprawdze w sklepie - choc przyznam, ze chyba mi to nie przeszkadza. Głownym "problemem" pozostaje to oswietlenie LED - czy te 25W wystarczy na twarde koralowce? Dostepna jest tez wersja z t5 - nieco tansza, choc biorąc pod uwage zywotność diod + zuzycie energii po jakims czasie pewnie sie to wyrówna. Ale 25W/80l=0,31W/l - do 0,4 troche brakuje, a to 0,4 to chyba granica dolna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniesze oswietlenie ma reex max aquaela. też mocno sie zastanawiam z odpieniaczem kosztuje ok 1200 zł.

ale oczywiscie wKrakowie nie można go zobaczyc w realu, a zdjecia sa tylko pudełka


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK: jutro bede w Warszawie, podskocze tam gdzie trzeba i może zrobie choć telefonem - tam jest aquael w akcji. Cyli te LEDy są jednak slabsze? Tu z odpieniaczem dobre 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwage co oferuje reefmax (dobre swiatło, chłodzenie, programator, odpieniacz - jaki?) jest to na prawde niezły zestaw, tylko mnie ciągle kuszą te LEDy - w zasadzie "nieskonczona" zywotnosc, małe zuzycie pradu i (podobno) swietne swiatło - tylko czy wystarczy tej mocy? ReefMaxa jutro zobacze on live w akcji - podziele sie wrazeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno te LEDy są "kompatybilne" ze zwykłymi świetlówkami czyli pasują do lamp rozmiarem tylko trzeba usunąć staecznik -więc mozna wymienić chyba


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

podobno te LEDy są "kompatybilne" ze zwykłymi świetlówkami czyli pasują do lamp rozmiarem tylko trzeba usunąć staecznik -więc mozna wymienić chyba

Tylko te największe, przy krótszych 30, 60, 85cm trzeba stosować zasilacz 24V.

wmr jestem na tym samym etapie, tzn. przymierzam się do założenia mojego "pierwszego" morskiego akwarium. Początek był podobny, czyli byłem zdecydowany tylko na gotowe zbiorniki. Estetyka, wygoda, cena...no i oczywiście oświetlenie led :goofy. Niestety im więcej czytałem, tym mniej tego typu rozwiązanie mi odpowiadało. Najważniejsze jest odpowiedzieć sobie na pytanie; jakiego rodzaju zwierzęta chcę trzymać i czy warunki w moim akwarium będą dla nich odpowiednie. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że trochę szkoda pieniędzy.

Ps. W internecie można znaleźć film z przerobionym zbiornikiem typu nano cube, pod wymagania bardziej wrażliwych mieszkańców. I niestety nie wygląda już to tak estetycznie.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatecznie doszedłem do wniosku' date=' że trochę szkoda pieniędzy.

[/quote']

I na czym staneło u Ciebie? Składasz coś sam? Czy zostajesz przy gotowym zestawie bez zmian? LEDy mają tę niezaprzeczalną zalete, ze po zakupie są prawie bezkosztowe i (podobni) ładnie eksponują akwarium.

. Najważniejsze jest odpowiedzieć sobie na pytanie; jakiego rodzaju zwierzęta chcę trzymać

Tu mam prostą odpowiedz: docelowo SPSy. Chłopaki z reefshopu zapewniają, ze te 25W z LEDów wystarcza, jednak nie mam na tyle doswiadczenia by ocenić to samemu. Pozostaja wiara w marketing :goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wmr :

I na czym staneło u Ciebie? Składasz coś sam?

Zdecydowanie tak! W zasadzie pozostał mi wybór najtrudniejszy, czyli określenie kształtu i wymiarów zbiornika.

wmr :

Tu mam prostą odpowiedz: docelowo SPSy.

A z ryb, planujesz coś?


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale niewiele i proste - błazenka, dwa lub jakiegos pseudochromisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można kupić Aquael Reef Max? i jaka jest jego cena?

ja widziałem go jako ekspozycję w Auchan koło Częstochowy ale do kupienia chyba nie mieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na wymiary pokrywy to wydaje mi się, że zmieściłaby się tam jeszcze jedna świetlówka 5W... Może zapytaj sprzedawcy ? Dałoby to wymierną korzyść. A może zrezygnuj z oświetlenia fabrycznego i zamontuj sobie w pokrywie moduł LED 45W ?? Dostępny na rynku w dobrych sklepach.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.