Skocz do zawartości

aqua skalar

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    363
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    D'dorf
  • Akwarium
    Powolutku do celu

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. A podobno marketing jest dźwignią handlu ;/
  2. Ja bym kupił akwarium już teraz i powoli uczył się wszystkiego na dojrzewającym. Przygotowywanie soli, pomiar parametrów, itd., tego nie da się nauczyć bez praktyki. Jak cała rodzina się wdroży w obowiązki, to za jakiś czas możecie wprowadzać życie. No i dolewka to naprawdę niezbędny wydatek. Dobre(Tunze) tanie nie są, ale za tą cenę kupujemy sobie spokój na kilka lat.
  3. Za kilka tygodni czeka mnie przeprowadzka, więc akwarium tak czy inaczej ruszyć trzeba. I teraz pytanie czy warto przerabiać RM na akwarium z sumpem, którego brak jest dla mnie sporym utrudnieniem. Szukałem czegoś nowego, ale w podobnym rozmiarze ciężko coś znaleźć. Mógłbym niby sam poskładać jakiś zestaw, ale czas mnie ciśnie niestety.
  4. aqua skalar

    Nyos Quantum 160.

    Witam, Oglądałem dzisiaj w jednym ze sklepów Mega ZOO te odpieniacze z nowej serii Quantum. Sprzedawca nic nie umiał powiedzieć, bo jeszcze nie testowali na sklepie. A mnie zastanawia czy 120 wystarczyłaby do 100 litrów(ok. 140 w obiegu) pod sps?
  5. Nie zgodzę się! Bo znacznie lepiej wygląda parka(2 sztuki) w tym samym ukwiale . A tak na poważnie to obecnie mam reefmaxa, czyli akwarium zbliżone rozmiarem i zdecydowanie nic więcej poza dwoma błaznami(tylko hodowlane!) raczej nic nie upchniesz. I nie chodzi tutaj o terytorializm czy rozmiary, ale tak trywialny problem jak karmienie. Błazny, zwłaszcza te hodowlane, to takie ryby że gdybyś zapomniał je nakarmić to zapewne same wyszłyby z akwarium i poszukały czegoś do jedzenia . Z innymi rybami już nie jest tak różowo. Jeżeli nie będziesz miał przewymiarowanego odpieniacza dobrej klasy to w 112 l przy próbie wykarmienia niektórych ryb parametry mogą rozjechać się bardzo szybko.
  6. Oglądałem dzisiaj w sklepie taką lampę http://www.shop-meeresaquaristik.de/product_info.php?products_id=13571 i chyba się na nią zdecyduję. Te Maxspect Mazarra drogie strasznie .
  7. Witam, Do akwarium 100x40x20(h) poszukuję odpowiednika lampy T5 3x39W. Wymiary akwarium bez części tech. to 100x30x20, czyli 60 litrów co przy 120W daje współczynnik 2W/l. Taki współczynnik chciałbym również zachować przy ledach. W chwili obecnej wybór lamp led jest ogromny, ale nie mogę znaleźć niczego co dobrze pokryłoby powierzchnie 100x30 i jednocześnie nie miało więcej jak 200W .
  8. Moim zdaniem 005 na tds, to powiedzmy o jakieś...006 za dużo . Dużo czytałem na ten temat i konkluzja jest w zasadzie jedna, jak tylko tds przestanie pokazywać same zera to należy działać. I to w zasadzie potwierdza to co napisałeś wcześniej odnośnie dokładności pomiaru tds'em. A tak na marginesie to ten linkowany artykuł, jeżeli dobrze zrozumiałem, dotyczy pomiary dts wody wodociągowej. Po zastosowaniu filtracji rodi należy chyba przyjąć, iż zawartość zanieczyszczeń niewykrywalnych pomiarem tds jest proporcjonalna do tych wykrywalnych. Ergo, przy 000 również bliska zeru .
  9. Na jakiej wodzie prowadziłeś zbiornik ro, rodi, rodi + tds, kranowej? Imo, tylko rodi + 0 na tds daje 100% pewności. Reszta to loteria. U mnie pomogła zmiana wody i wymiana świetlówek na ati.
  10. Jeżeli jest to przesuszona żywa skała, to tylko chlor pomaga. Po zastosowaniu wybielacza i odpowiednim przepłukaniu mam w 100% pewną skałę z zachowaniem naturalnych właściwości filtracyjnych. Dodam tylko, iż moim zdaniem z takiego restartu można by mowy projekt zrobić, biorąc poprawkę na dotychczas popełnione błędy. Dużo zbiorników w USA jest startowanych sterylnie i dają radę. A ja wczoraj byłem w sklepie i dokładnie obejrzałem sobie zbiornik(akurat nadarzyła się okazja) w którym przechowywana jest martwa żywa skała .
  11. aqua skalar

    Wcisnąć grzałkę

    Coś to macie przekombinowane panowie. Ja mam szklaną grzałkę Aquaela w ostatniej komorze, czyli tej z patykami filtracyjnymi. U mnie był już wycięty taki otworek na kabel a potem na zewnątrz przeprowadziłem przez otwór w pokrywie koło odpieniacza.
  12. http://www.mm-aquaristik.de/aquaristikshop/ersatzteile/ab-aqua-medic-ersatzteile/ersatzteile-turboflotor-1000-multi/aqua-medic-o-ring-fuer-bajonett-fuer-turboflotor.html
  13. Obudowę można rozkręcać; nawet zachęcają do tego w instrukcji obsługi . Przed chwilą sprawdziłem katalog części i niestety czujnika nie można dokupić osobno. Ale jeżeli w środku nie było nic przelutowywane, to też bym reklamował.
  14. Witam, Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zrobieniem reaktora na media typu phosguar, rowaphos, purigen, etc. Dlatego właśnie w majowy weekend poskładałem coś takiego. Na razie jest to wersja testowa z AM Carbolit, więc nie łatwo tym zakręcić. Niemniej jednak na max. przepływie spokojnie podskakują pod gąbkę widoczną w górnej części filmiku. Całość zasilana z pompy odpieniacza. W sobotę planuję wyrzucić węgiel i zasypać phosguardem, bo mam jeszcze pół opakowania, a docelowo chcę tam uruchomić gfo. Postaram się informować na bierząco. Edit: Wersja druga poprawiona
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.