Skocz do zawartości
UNSU

przelew szklany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i prosze o podzielenie się opiniami na temat przelewu szklanego. Czy ktoś z Was miał coś takiego czy i jak to działa?, Mam 162,5 litrów (dokładnie licze bo mało mam:), bez sumpa bez komina i właśnie wymarzyło mi sie posiadanie sumpa w którym mógłbym schować swoja wielka grzałke moze malutkie refugium z glonami itd. czy wogóle da sie to zrobić?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Taka moja sugestia zamień szkło na plexiglas.

Mniej problemów z obróbką, no chyba ze chodzi Ci o zewnętrzny komin, a nie pudełko przelewowe.


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorganizuj transport, zawieź baniaczek do szklarza, wywierci dziury tam gdzie będziesz chciał, wkleisz komin i masz po kłopocie, może być i wewnątrz, jak masz mało litrów, to zrób na zewnątrz. Są takie fajne okrągłe kratki przelewowe. Na upartego, to nawet kawałek ścianki ci wytną, tak na grzebień akurat, sam musiałbyś mieć wolnoobrotowego flexa z tarczką do ciecia szkła no i podawanie chłodziwa. Spoko dziurki i wycięcia zrobią w sklejonym akwarium, koszt kilkanaście złoty, no w porywach przy dużych wymaganiach do 50zł. Szklarz zrobi to migusiem i będziesz miał akwaryjko miód malina. POLECAM

Przy okazji będąc u szklarza, hurtem zamów przycięte formatki szkła na sump, sam posklejasz, żadna filozofia, a jaka satysfakcja, że sam zrobiłeś. Nawet jak wyjdzie nie zbyt estetycznie, nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomajk: tylko dzialajace akwarium troche ciezko sie wozi do szklarza, a przelew zalozyc mozna bez problemu ;)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, a powiedz cie mi czy na działa jącym zbiorniku da sie to zrobić?-spóścić wode tak ze 20-30 litrów i żeby szklarz mi to w domu zrobił?;), czy to jest ryzykowna zabawa?; nie pójdzie mi zbiornik na podłoge w trakcie?, no i jaką pompe do takiego akwa dać co by mi cicho i wydajnie pracowała a jeszcze nie gotowała wody, bo mi rachunek przyszedł za prąd 570 zł jakieś kurde wyrównanie:(, tak mi przykro sie zrobilo że aż sobie musiałem 3 korale nowe kupić;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, czy pisząc szklany przelew masz na myśli to co ja, ale dla pewności zerknij proszę na dziennik Romana Rożka, i zobacz jak on zrobił zewnętrzny komin.

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=217

Ja korzystając z tego rozwiązania nieco je uprościłem (nie mam "balkonu" wewnętrznego).

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=316

Uważam, że jest to rozwiązanie bardzo dobre, a chyba najrozsądniejsze w Twoim przypadku, gdzie akwarium już działa.

Myślę, że gdy zostanie spuszczone kilkanaście cm wody ze zbiornika, dobry fachowiec poradzi sobie z wycięciem fragmentu bocznej szyby i doklejeniem zewnętrznego komina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160L wody zmieści się w typowej beczce, do tego kasterka na skałę i termoboksy na życie.

Chyba łatwiej i bezpieczniej będzie tak zrobić. Beczkę pewnie da się wypożyczyć w sklepie akwarystycznym, naczyńko na skałę i termoboksy również.

Wiercenie otworów odbywa się z podawaniem emulsji, niestety na działajacym baniaku nie da się.

Przelew czy komin jest pewnym rozwiązaniem, przelew na zasadzie naczyń połączonych ma tą wadę, że się zapowietrza niestety, i można się obudzić z ręką w nocniku. Choć nie jest nie wykonalny, da się zrobić i samemu, żadna filozofia, jedynie ryzyko eksploatacji w porównaniu z kominem większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko przy tej calej zabawie z wyjmowaniem zycia, wozeniem akwa do szklarza itp, to pewnie prosciej i niewiele drozej wyjdzie zakup nowego akwa juz z kominem/otworami


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

tylko przy tej calej zabawie z wyjmowaniem zycia, wozeniem akwa do szklarza itp, to pewnie prosciej i niewiele drozej wyjdzie zakup nowego akwa juz z kominem/otworami

Święte słowa ;)

160L nie powinno kosztować więcej niż 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja:) niema co świrować pewnie nic z tego niebendzie i pomecze sie jeszcze w tych polowych warunkach ale warto było spytać, a jak kupować to tylko wieksze:D - tak mi podpowiada moje EGO:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, można je wykonać na działającym baniaku.

Zamawiasz paski szkła o grubości 6 czy 8mm najlepiej takie jak w akwarium, o szerokości 3cm, paski muszą mieć długości takie jak boki, z tym, że na jednym z boków uwzględniasz grzebień i zewnętrzny spływ. Wszystko montujesz, czekasz aż dobrze wyschnie klej, podnosisz poziom wody i masz dwa dania za jednym podaniem. Więcej wody w akwarium no i zewnętrzny spływ. Akwarium powinno bez problemu wytrzymać, w ostateczności możesz również wkleić wzmocnienie poprzeczne i będzie po kłopocie.

Jedyny mankament jest taki, ze trzeba będzie podnieść pokrywę, a doklejone kawałki zamaskować, ale to chyba nie powinno być jakoś specjalnie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.