Skocz do zawartości
techmex

Dziwny nalot w akwarium!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy od 3 dni mam inwazje dziwnych glonów w akwie:-(

Sa ta jasno brazowe płatki i zaczynaja wszystko pokrywac.Parametry wody w normie.

Ph od 7.95 do 8,2 cały czas monitorowane No3-zero No4-zero Mg 1450 Kh-450 zasolenie 1,002

Akwarium załozone w listopadzie 2003 i wszystko było Ok.

Zdjecie w katalogu "moje pliki"

Prosze o pomoc


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka 1,02


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
techmex :

Pomocy od 3 dni mam inwazje dziwnych glonów w akwie:-(

Sa ta jasno brazowe płatki i zaczynaja wszystko pokrywac.Parametry wody w normie.

Ph od 7.95 do 8,2 cały czas monitorowane No3-zero No4-zero Mg 1450 Kh-450 zasolenie 1,002

Akwarium załozone w listopadzie 2003 i wszystko było Ok.

Zdjecie w katalogu "moje pliki"

Prosze o pomoc

Nie no , parametry sa spoko , tylko troche KH jest zamalo :( chociaz zebys podbil do 470 ;) hyhy


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

moje pliki to TWOJE PLIKI i nikt ich nie oglada jeśli nie podasz linka lub nie zrobisz galerii publicznej


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyglada jak planarie.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z tym paskudztwem walczyc?


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to robaczek Convolutriloba retrogemma ( planarie nalezace do rzedu Tricladida zyja wylacznie w wodzie slodkiej ).

Najlepszym naturalnym sposobem zwalczania tych robaczkow jest slimaczek Chelidonura varians ktory odzywia sie niemal wylacznie nimi. Jest to jednak leczenie skutkow a nie przyczyny. Jesli Turbellarie rozmnazaja sie w takim tempie oznacza to, ze wystepuje duzo okrzemek. W wiekszosci przypadkow pomaga uzywanie wody z dobrego filtra RO z zywicami dejonizujacymi. Kolejny czynnik do wysokie stezenie tlenu, Turbellarie sa bardzo wrazliwe na niedobor tlenu, bardziej niz wiekszosc organizmow w akwarium. Oznacza to, ze dobrze rozmnazaa sie w zbiornikach slabo zarybionych.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj troche informacji o twoim akwa, jaka jest obsada, jakiego filtra RO uzywasz itd.....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik 400l filr RO AquamMedic 150,Odpieniacz Deltec 1250,Zraszacz Deltec 35/35 ,HQI 1x250 Mieszacz wapniowy KM 500,Nitroreduktor AquaMedic 1000.

40kg zywej skały

2xbłazenki

1xZebrasoma Xanthurum

2xChromis cyanea

1xZebrasoma Flavescens

1xcaulastrea

5xdiscosoma

2xclavularia

1xnephthea

1xsinularia

zoanthus

sarcophyton

3 krewetki

Ukwiał

rozgwiazda


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz parametry wody po RO? Sprawdz szczegolnie krzemiany, jak pisalem Turbellarie WYMAGAJA na pewnym etapie swojego rozwoju obecnosci okrzemek. Stawiam na wysoka zawartosc krzemianow w wodzie po RO.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim testem moge to wykonac?


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert i TropicMarin ma takie testy, JBL chyba tez.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc w poniedziałek napisze czy miałes racje:-) i jeszcze jedno pytanie co jaki czas wymienia sie wkłady w filtrze osmotycznym?


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od obciążenia ale max co 6miesięcy (filtry wstępne)

membrane osmotyczną to zależy - można raz na rok a można raz na 3 lata (zależy od jakości membrany, filtrów wstępnych i jakości wody)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobne stworzenia w akwarium i chyba mieszkam nie daleko Ciebie (okolice Gliwic) walczę z tym od roku odssałem ,stosowałem Levamisol a one ciągle wracają ;).Z tym slimakiem nie próbowałem i tu pytania do Aquamaniaca czy ten ślimak nie podgryza korali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie, to specjalista, odzywia sie niemal wylacznie tym jedynym gatunkiem robakow. Generalnie w akwarium w ktorym ich nie ma ginie z glodu. Podjada sobie jakies inne drobne zyjatka ale to mu nie wystarczy do przezycia. Wlasnie w zeszlym tyg. oddalem swojego do sklepu, wykosil wszystkie i balem sie, ze padnie z glodu.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marx :

marcindrama: napisz cos wiecej o swoim zbiorniku

Witam

Zbiornik 150*60*60 około 80 kg żywej skały,pompa Deltec,Odpieniacz Turboflotor Shorty 5000 ale przerobiony na pompę EHEIMA,mixer Deltec,reaktor wapienny od Janka Fitasa,Tunze Osmolator,duze refuginum 120?*50*50 a w nim 30 kg żywej skały plus glony.

I to na tyle generalnie akwarium mam 5 lat ,trzy miesiące temu wszystko przerabialem i zaczynam od nowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planarie mozna jest sprobowac zwalczac przy pomocy Concurat L.

Info jest tutaj:

http://www.korallenriff.de/planarien.htm


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim numerze "Koralle" był cały artykul o tych robaczkach i sposobach walki z nimi - wczoraj wpadł mi w łapy i jako że niemieckim nie władam tak dobrze jak angielskim to się jeszcze nie przebiłem przez ten tekst. Ale może ta informacja coś wam pomoże.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie sie pojawily

na razie w malych ilosciach ale juz sa ;)

to zapewne krzem w wodzie z ro bo wczesniej mialem troche okrzemek na szybach, ale myslalem ze to resztki po dojrzewaniu

Wystarczy wyeliminowac krzemiany a one same wygina ?

no i jak to zrobic, bo w tych sprawach przyznam sie ze jestem calkiem zielony (czyli co trzeba kupic do filtra ro zeby bylo ok )


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.