Skocz do zawartości
Lestos

Problem z funduszami?

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj!.

Pisze, do was z pytaniem lecz wiem ze pewnie 90% z was ma juz prace pelnoetatowa, lecz mam pewnien problem juz od ponad roku staram sie zebrac fundusz na postawienie swojego morszczaka cel: 100l i otoz mam pewnien problem z moimi kochanymi rodzicami ktorzy ze swojej dobrej laski daja mi te 50 zl miesiecznie za co im bardzo dziekuje lecz czy znacie moze jakies sposoby zeby zarobic te 2tys do 1 kwartalu roku 2010?;)

Prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okraść bank ;)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz 16 skonczone to na part time na truskawki do uk :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukow to miasto 30 tys ludzi:), Part Joba w Uk to dziekuje wiecej mnie wyniesie na bilet;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1988 roku, w czasie 2 miesiecy wakacji pracujac jako pomocnik do wszystkiego w malym zakladzie produkujacym tablice rozdzielcze zarobiłem przeliczajac na dzisiejsze 3500zł. mialem wtedy 18/19lat.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja prawie w Twoim wieku 17 lat pracowałem na budowie w wakacje, spokojnie na takie akwarium można tak zarobić.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w twoim wieku jeździłem na hurtowy rynek rolny, kupowałem skrzynke gruszek i sprzedawałem na osiedlowym ryneczku ze 150% zyskiem jako gruszki z dziatkowego ogródka w brew pozorom interes niesamowicie dochodowy:waving dobrym tematem są też słoneczniki w miejscach gdzie jest bardzo dużo ludzi np. giełdy samochodowe itp. kupuje się 200 słoneczników po 0,5 zł a sprzedaje po 2 zł mało inwestujesz a duzo wyciagasz taką ilość można sprzedać w dwie trzy godziny.

.... ach to były czasy....;)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem,i chyba wymyslilem lecz nie wiem czy to dobry sposob;)

Rozmawialem wczoraj na powaznie z moim ojcem

i zaproponowal mi iz, bede mu pomagal w jego zakladzie samochodowym za 5zl/h

lecz nie wiem czy to dobra stawka?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5zl/h to dobra stawka dla ciecia:clowning


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawka jest znakomita. Po pierwsze pracodawca zapłaci, co w przypadku pracy na czarno nie zawsze się zdarza. po drugie jak sadzę nie bedzie kosztował cię dojazd wyzywienie czy mieszkanie co trzeba brać pod uwagę zbierajac gdzieś np truskawki.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i chyba możesz liczyć na premię jak się będziesz starał ;) tylko się dowiedz czy 5 zł netto czy brutto ;)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lestos :

Rozmawialem wczoraj na powaznie z moim ojcem

i zaproponowal mi iz, bede mu pomagal w jego zakladzie samochodowym za 5zl/h

lecz nie wiem czy to dobra stawka?;)

Na twoim miejscu zgodziłbym się w ciemno. Biorąc pod uwagę, że koszty utrzymania odpadają to 5zł/h to dobra stawka. Dodatkowo masz pewną pracę, pewnie przez całe wakacje ;). Na truskawkach możesz trafić na załamanie pogody lub nieurodzaj i tylko w koszty pójdziesz. Jak się wkręcisz w biznes to może i pracodawca doceni i dożuci jakąś premię ;).


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5Zł * 8h dziennie * 21 dni roboczych (średnio w miesiącu) = 840 zł miesiecznie...

zakładając, że jestes w stanie pracowac w wakacje, jak sie nie myle to sa dwa miesiace, to zarobisz 1680zł. pozniej szkola wylaczy Cie z pracy. do pierwszego kwartału 2010 jeszcze 6 miesiecy, 50zl na miesiac kieszonkowego to daje 300zł.

lądujesz wiec w pierwszym kwartale 2010 z kwotą 1980zł.

negocjuj na 5.50Zł... ;)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić, że rodzice nie postawią Ci akwarium na najlepszym sprzęcie. Najpierw musisz im pokazać, że to nie jest Twoja zachcianka, lecz jakaś poważna pasja. Wtedy na pewno inaczej będą podchodzić do Twojego hobby. Nawet nie chodzi mi o wsparcie finansowe, tylko ogólną akceptację jakichś tam pomysłów nowego zbiornika itp. Póki nie masz wykształcenia to się nie oszukujmy za dużo pieniążków nie zgromadzisz, podziwiam jeśli jesteś w stanie 2 miesiące wakacji pracować w warsztacie. Jednak ja bym się na Twoim miejscu skupił na jakimś handelku. Rozmawiaj z ludźmi często niektórzy mają w szufladzie po 10 całkiem drogich telefonów, a nie chce im się tego sprzedawać itp. Masz allegro szukaj okazji może masz jakiegoś swojego "konika" np. telefony czy motory szukaj okazyjnych ofert i potem sprzedawaj- da się tak zarobić. Swoją drogą nie wiem z którego rocznika jesteś jeśli tak jak ja 91 to może lepiej odpoczywaj te 2 miesiące przed następnym semestrem bo od września mi przynajmniej nie będzie za wesoło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.