Skocz do zawartości
porcky

refugium

Rekomendowane odpowiedzi

pomuzcie chce zalozyc akwa i mysle nad filtracja biologiczna <refugium> w panelu tylko nie wiem jak sie mam do tego zabrac i ja to zrobic caly panel bedzie mial okolo 45gl 50wysokosci i 20 szerokosc jkies plany co tam wsadzic itd tzn tam bedzie midi flotor grzalka no i filtracja ale co i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema ;)

Ja u siebie mam zamiar calkowicie usunac refugium i to zielsko tam w nim rosnace ;) za dobre i najlepsze jak dotad rozwiazanie uwazam dobry odpienaicz (DD) ;)

Bogato karmic swoja rafke a jednoczesnie utrzymywac bardzo dobra jakos wody ;)

Chyba ze ktos ma czas i lubi usuwac to zielsko z filtra , bo mnie sie to przestalo podobac wogole.

Refugium uwazam za niepotrzebne IMO. filtr powinnien byc nie zaduzy , latwy do czyszczenia ,a w baniaku powinno byc duzo zywej skaly ;) duze refugia sa zazwyczaj tzw "zbierowiskiem smiecia"

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czyli co?

bo juz zgupialem refugium jest do d...? cxzy jednak jest dobre i jak je zrobic muglbys dac jakies palny albo zrobic dal mnie?? i co tam trzeba wlozyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiedzialem ze calkiem do d.... , uwazam IMO ze w moim systemie nie znajdzie juz miejsca ;)

Nie mam planow refugium , bo takie nie byly mi potrzebne :] zrobisz komore z pewna iloscia wody , tak zeby mogly sie tam rozwijac glony wyzsze to wszystko , pompa ktora powroci woda do baniaka .

W refugium trzymalem zywa skale bez podloza , na niej rosly sobie glony ktore juz wywalilem poniewaz niedlugo zmienie wogole system filtracji z Down Draft`em , Refugium uwazam za niepotrzebne w moim systemie , byc moze sie myle zobaczymy ;)

Dodatkowo interesuje mnie umieszczenie ZeoVit Filtra .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak podloza (male kawalki zyaej skaly ), glony wyzsze , rozmaite jaknajwiecej .

Naszzcescie mnie to juz nie dotyczy ;) hehe

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procky z refugium jest pewnie tak samo jak z piaskiem na dnie w akwa. Jeden jest za drugi przeciw i też dobrze. Jeśli chcesz refugium to daj tam jakiś żwirek koralowy na dno ze 2 cm i kawałek skały. Można tez bez żwirku ale wtedy skałki więcej jak ci Sierwiej napisał. Glony to z gatunku Calurepa, dostaniesz od klubowiczów za darmo, jeśli się pofatygujesz do kogoś albo licz że same ze skałki wyrosną co zdarza się często.

Zbyszek pomógłbyś koledze a odpisujesz mu zdawkowo. Przecież miałeś refugium.

Pozdrawiam


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.