Skocz do zawartości
michalwloclawek1989

Akwarium dla Błazenków ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i nie bardzo jestem w temacie jeśli chodzi o Ryby Morskie. Do tej pory miałem słodkowodne które to dnia Dzisiejszego posiadam. Jednak nie są one tak Barwne jak morskie i tutaj moje Pytanie jakie Akwarium wybrać nie chce aż takiego dużego max 100 Litrów (Będę zamawiał u szklarza takie) jakie te Ryby potrzebują warunki co jest potrzebne nie które rzeczy takie jak Kamienie,Filtr czy też rośliny sztuczne można przełożyć chyba ze słodkowodnego Akwarium, nie chce na pewno żywych Korali gdyż z nimi same problemy interesują mnie tylko ryby jakie sprzęty by trzeba było by dokupić z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam Michał


Lubię wędkarstwo Dobrą zabawę Komputery no i Ryby bo to mnie odprężą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne rośliny słodkowodne w morskim hmmmm ... doskonały wybór :bump1 może po prostu dosyp soli do swojego słodkiego akwa i wpuść błazny :)

Poczytaj tematy przyklejone w dziale dla nowicjuszy :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam dział dla nowicjuszy . Podpowiem ci, że jeżeli chcesz tylko ryby to szukaj o akwa typu fisch only .

Pozdro i życzę miłej edukacji


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o akwariach Fish Only to akurat za wiele nie ma

Jeżeli chcesz mieć ryby i tylko ryby to potrzebujesz:

-słonej wody (najtańsza sól typu AM, Instant Ocean czy coś tam jeszcze znajdziesz) zasolenie robisz sobie 1.019

-odpieniacz białek

-test na amoniak Ph i twardość wodorowęglanową

-coś na glony i pasożyty, niekoniecznie firmowe cuda, wystarczy błękit i zieleń

-jakaś lampa o dowolnym kolorze (lampa niekonieczna oczywiście ale ładniej z lampą niż bez :bump1 )

-na dno dałbym jakieś płaskie tło łatwe w czyszczeniu.

-obsługa polega na podmianie części wody co jakiś czas, karmieniu, oglądaniu... najważniejszy parametr o jaki będziesz dbał to jak najniższy amoniak i stabilne ph oraz kh.

jednkakże takie akwa będzie wyglądać tak troche sztucznie :) a niewielkim wysiłkiem możesz mieć:

FOWMG (Fish Only With Makro-Glony) <copyright - Timur2009>

wtedy takie akwarium będzie wyglądać daleko ciekawiej bo wśród makroglonów można znaleźć prawdziwe rarytasy. W takim razie potrzebujesz:

-słonej wody (najtańsza sól typu AM, Instant Ocean czy coś tam jeszcze znajdziesz) zasolenie robisz sobie 1.019

-odpieniacz białek

-test na amoniak Ph i twardość wodorowęglanową

-jakaś lampa emitująca światło o barwie sprzyjającej rozwojowi roślin, wiem, że najlepiej sprawdza się 5000-6500K ale w tym świetle akwa morskie nie będzie dobrze wyglądało więc ja dałbym jakąś mieszankę typu 2x10kK, 1xaktynika, 1xfiji-purple (nie wiem jeszcze jak świeci fiji-purple ale podobno super wybarwia ryby :) )

-na dno żywy piach

-trochę żywej skały

-w sumpie jakieś złoże gdzie będą się mogły mnożyć bakterie denitryfikacyjne

niektórzy nazywają to FOWLR czyli Fish Only With Live Rock :)

minusem takiego rozwiazania będzie tylko to, że z glonami niższymi czy ewentualnymi pasożytami u ryb będziesz musiał pewnie walczyć naturalnie żeby nie załatwić bakterii w skale czy złożu ale na bank będzie lepiej się prezentowało

edit: nie kupuj im czasem ukwiału :)

edit2: zapomniałem dopisać do obu wersji pompki cyrkulacyjnej, będzie potrzebna do poprawy wymiany gazowej oraz w 2 wersji także do zapewnienia ciągłego przepływu wody przez LR

edit3: oczywiście w wersji 2 da radę trzymać także koralowce miękkie ale wtedy trzeba będzie pilnować temperatury w lecie i bardziej rygorystycznie podchodzić do związków azotu. Krab czy krewetka także dadzą sobie radę. Zasolenie wtedy trzeba by dać wyższe np. 1.022


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko z koralowcami są problemy. Z rybami też nie jest łatwo.

Generalnie akwarystyka to same problemy >> Musisz kombinować! >> I właśnie dlatego to lubię!

Jeśli będziesz kupował ryby w sklepie to spytaj sprzedawcę czy biorą suchy pokarm. Moje kupione w Aquamedic nie brały suchego ani mrożonego... więc na początku musiałem je żywić żyjącym solowcem...


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsluga akwa morskiego polega na utrzymywaniu wody na wysokim poziomie,i jesli tego sie bedziesz trzymal to z koralami ani rybami klopotu mial nie bedziesz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no domyślam się że Obserwacja wody i utrzymywanie w jak najlepszym stanie gra tutaj główną rolę.. a te Mierniki do zasalania wody i tych innych jest coś takiego ale Elektryczne tzn na Baterie wkładasz koniuszek do wody i wyświetla parametry jak na przykład termometr. a ryb są przecież Miliony ciekawi mnie czy jest jakiś słodkowodny Odpowiednik Błazenka zbliżony ubarwieniem do nie, czy też do tych Niebieskich ryb.


Lubię wędkarstwo Dobrą zabawę Komputery no i Ryby bo to mnie odprężą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są te nieelektryczne :D jeżeli pomiar nieelektrycznymi miernikami sprawia Ci problem to raczej kiepsko to widzę :( Ale głowa do góry, do mierzenia tymi staromodnymi przyrządami da się przyzwyczaić :D

Poczytaj przyklejone tematy, bo widzę że jeszcze się za nie na zabrałeś. Ja pierwsze pytania zadałem po 3 miesiącach anonimowej obecności na forum, podczas której czytałem, czytałem i czytałem, a kiedy pytania nie znajdowały odpowiedzi w znajdujących się na forum tematach, zacząłem pytać, bo kto pyta nie błądzi :( trzeba tylko wykazać trochę chęci :D

Druga część pytania - raczej zapytaj na forum o akwarystyce słodkowodnej :D ja znam tylko jeden odpowiednik błazenka - Amphiprion Ocellaris :)

PS.

Ja też na początku nie chciałem mieć korali w akwa, teraz chętnie na rzecz korali pozbył bym się ryb :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, nie znacie sie, oczywiście, że są takie błazenki..

finding_nemo_plastic2.jpg

EOT


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że Koralowce pięknie wyglądają ale trzeba się nauczyć najpierw je Chwytać przy porządkach gdyż mała nie uwaga i ręka poparzona. Ja jeszcze nad tym myślę co i jak więc na pewno i Koralowce też założę ale wszystko stopniowo.


Lubię wędkarstwo Dobrą zabawę Komputery no i Ryby bo to mnie odprężą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Michaś, nic nie wiesz póki co, więc czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj... Gdyby z koralowcami było tak jak piszesz to byśmy wszyscy poparzeni chodzili :(

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że Koralowce pięknie wyglądają ale trzeba się nauczyć najpierw je Chwytać przy porządkach gdyż mała nie uwaga i ręka poparzona

chlopie zostaje ci dzial dla nowicjuszy do przestudiowania----i powodzenia


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie parzą jak parzą. Raz z trudem udało mi się dosięgnąć mieczaka którego pompą pognala za skały. Jak już go miałem w koniuszkach palców, delikatnie zacząłem unosić i. . . Dotknąłem barkiem lampy :D także parzą i to jak cholera ! Dotykasz korala palcami a blizna zostaje na ramieniu :( taka mają moc :(:) :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaś za dużo filmów się na oglądał ;P


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie zawsze mam czas by wszystko przejrzeć na Forum jak wrócę często po 20 z Roboty. to zjem obiad położę się popatrzę na słodkowodne Akwarium i już mi się film urywa a co dopiero jeszcze wejść na Forum ja najpierw będę się bawił w zasalanie i inne parametry w mniejszym Akwarium tak 25 Litrów bez ryb jak się nauczę do dopiero będę myślał co i jak.


Lubię wędkarstwo Dobrą zabawę Komputery no i Ryby bo to mnie odprężą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj chlopie poczytaj bo na razie nie wiesz nic.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze wielu sie ze mna zgodzi, jesli powiem: " Definicja morszczaka jest prosta. Albo Twoje zycie obraca sie w okol akwarium, albo nad slomianym zapalem juz kraza czarne chmury zblizajacej sie kleski zbiornika" A rozmiar chyba nie ma znaczenia ;p;p;p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michalwloclawek1989 :

wiesz nie zawsze mam czas by wszystko przejrzeć na Forum jak wrócę często po 20 z Roboty. to zjem obiad położę się popatrzę na słodkowodne Akwarium i już mi się film urywa a co dopiero jeszcze wejść na Forum ja najpierw będę się bawił w zasalanie i inne parametry w mniejszym Akwarium tak 25 Litrów bez ryb jak się nauczę do dopiero będę myślał co i jak.

To jak chcesz sie bawić w to zasolenie itd. jak nie wiesz nawet jakie ma być i co do tego potrzebujesz

:(:(:banghead:cursin:outtahere:no


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:(

akwarium 30l, aquael turbinowy 250l/h, Grzałka 25 W,3kg skałki wapiennej, 4 kg żwirku koralowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat takich informacji Których szukam to nie za wiele tam jest a ja szukam Konkretnych prędzej w książce znajdę , mam znajomego co się tym zajmował i zajmuje nadal z Braku czasu został przy nie wielkim Morskim Akwarium i dał nawet zwykłe Rośliny Słodkowodne i nie padły jakoś , Ale dobra Akwarium można zamówić u Szklarza 50-80 Litrów w Zupełności wystarczy tym bardziej dla ryb wielkości Skalara lub Mieczyka dorosły Błazenek ma tylko 8-11 CM . ale z resztą już jest znacznie gorzej W Zgierzu krucho jest ze sklepami Zoologicznymi gdzie by mieli takie Filtry Do Morskich Akwariów na Giełdzie w Łodzi jeszcze nie byłem ale ponoć też słodkowodne tylko tam mają a zamawiać z Innego Miasta jak takie duże pod nosem trochę bez sensu. Orientuje się ktoś czy w Łodzi jest taki sklep ?? teraz Karmienie ryb rozumiem że w morzu warunki wodne się nie zmieniają lub zmieniają bardzo powoli niż w wodzi Słodkiej i ryby jedzą jakieś tam drobne Krewetki i nieco inne Pokarmy niż słodkowodne, ale ryby pochodzące z Hodowli w Akwarium są już chyba cywilizowane i wiedzą co to jest Ochotka czy też Larwa Komara i na pewno by im nie zaszkodziło jak by dostały bo raczej wątpie żeby stale Importowali jakieś suche Krewetki specjalnie z Zagranicy jak u nas tyle Larw Komarów

takie wnioski podał jeden ze Sklepów Zoologicznym u mnie w mieście

Akwarium -50-80 Litrów

Filtr

1,019 zasolenie

Jakieś tam rośliny i kamienie na dno i im w zupełności wystarczy z czasem się zmieni wygląd


Lubię wędkarstwo Dobrą zabawę Komputery no i Ryby bo to mnie odprężą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale banialuki wypisujesz:clowning Radze zostan kolego przy slodkim akwarium,bo szkoda Twojej kasy i zwierzakow.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku weź zmień nick bo deprecjonujesz nazwę miasta z którego pochodzę !!! chyba za dużo radia hit słuchasz i ci na zdrowie to nie służy.


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie żabienica amazońska też mu rosła w akwa morskim:baby mieczyk czy błazenek...co za różnica


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalwloclawek1989 aż trudno uwierzyć, że mając 20 lat można tak bezsensownie pisać, i nie chodzi tu tylko o "treść" wywodów kolegi Michała, ale o formę i składnie.... przecież tego nie da się czytać :(


delta 130l + 25l, UP3000, 2x JVP-101, Haqos PS 300, HQI 150W + PC 24W, 20LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.