Skocz do zawartości
mustang

Kupilem żywa skale (tragiczny stan) - pomocy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

ja mialem kiedys podobna sytuacje

co prawda nie kupowalem u Przemka tylko w innym sklepie

ale tez skale

czekalem sobie spokojnie w domku a przesylki jak nie ma tak nie ma ;)

ale zadzwonilem, okazalo sie ze lezy na magazynie bo cos tam , zrobilem awanture i przyjechala w tym samym dniu, po 22 (pewnie mieli ekstra kurs)

skale nic sie nie stalo, wyszlo pelno robakow, rurowki i tak dalej

tylko ja kupowalem w listopaddzie, wtedy bylo jeszcze cieplo

Teraz zreszta wybieram tylko konduktorskie i mam spokoj :)

a swoja droga to te firmy kurierskie to badziewie i tyle


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z uruchomieniem nowej wersji sklepu ReefShop.pl wszystkich chętnych pragniemy zaprosić na zakupy - do końca tygodnia prawie wszystkie zwierzęta w nowych, niższych nawet o 40% cenach(!) a także kilka hitów cenowych - jak choćby super wydajne ślimaki po 20zł oraz skała w cenie 36zł/kg(import Indonezja!)

RATUNKU TO MOJE ŚLIMAKI Z MOJEJ SKALKI!!;)

dzieki PIONA za wsparcie chocby duchowe

jak nie bedzie poprawy do konca tygodnia a skalka dalej bedzie wygladac ochydnie to ja rozdam forumowiczą* wysylam i basta mam to gzdies

ps. czy istnieje mozliwozc ze konduktor ze spedycji jest posiadaczem solniczki i poprostu mi ja zapierd....lił,albo podmienił przeciez trasa była blika bałtyku????

* tylko jesli temp bedzie w okolicach +2C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

a moze po prostu panowie nie wiedza jak wyglada mloda zywa skala....

zdjecia w sklepach netowych sa jedna wielka sciema. jestem przekonany ze sprzedajacy specjalnie wybieraja kawalki ktore przelezaly juz z pol roku w baniakach do zdjec.

zywa skala jest z reguly bialawa, szarawa, z jakimis sladami brunatnych alg wyzszych i ogolnie nieciekawa.

alg bordowych, fioletowych czy czerwonych jest na niej tyle co na lekarstwo.

IMO pod zjeciem w sklepie powinna byc informacja, ze fotografia nie oddaje prawdziwego wizerunku skaly .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z łodzi i to tu odbywa sie giełda zoologiczna Sushi tu masz racje kto kogo wypier...i taki jest dzis handel-mustang jak cos potrzebujesz to pisz na priw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

skoro jestes z lodzi blisko gieldy to po kiego walka ciagniesz skale z 2 konca polski jak masz ja pod nosem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mustang

Widze ze znalazles sobie wsparcie wiec dalej "pyskujesz". Wydaje mi sie ze troche pokory z twojej strony.

Malem podobna sytułacje z koralowcem kotry mial domnie dodrzec w piatek a przyszedl w poniedzialek.

Tez miale takie rozterki jak ty, wszyscy winni tylko ja taki maly biedny.

Sprawa jest prosta, zawaliłes, ja tez zawaliłem bo nie umialem sie tam dodzwonic (uszkodzona linia), wyciągłem wnioski, czego tobie też życze.

A co do promocji, to jak ty kupujsze w pormocjach to bardzo mi cię żal !!


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona co do tej giełdy w łodzi to się opanuj i ludzi nie namawiaj, bywał prawie co 2 tydzień i jedyne co tam mają to badziew gorszy niż paczka od Przemka która przeleżała 2 tygodnie w sortowni, niepowiem są wyjątki ale sporadyczne. Po 2 to ja nie oceniam twojej kultury (bo tak na marginesie to niema co oceniać;)) tylko piszę, że jesteś pieniacz i drobny cwaniaczek, a to zmienia postać żeczy.

Mustang do 10 posta dobija więc może już szczekać na forum a pokore mieć głęboko w poważaniu więc się kiflu nie wysilaj bo i tak nie zrozumie:D Jak ci coś kolego w akwa niewychodzi to miej pretęsje ylko do siebie, zamiast szukać winnych np. w ReefShopie, wszystkim zdarzają się błędy (nawet tym z długoletnim doświadczeniem) ale potrafią sie do tego przyznać. Następnym razem popytaj co się robi z nową skałą zamiast ją buch do zbiorniczka, chętnie podpowiemy.

Kiedyś częsciej zaglądałem na to forum, jednak przez pewien czas pojawiło się więcej bijących piankę typu piona no i sobie dałem luzik na jakiś czas, widzę, że błędem było znowu się tu odezwać. Nie przeczę większość z Was jest miła, kulturalna i przyjemnie się z wami pisze, jednak jak się pojawia ktoś taki to mnie krew zalewa.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mustang, wyjmij ta skale np do wiadra z solanka, daj grzalke, i mocno napowietrzaj dopoki smrod nie zejdzie

To chyba jedyna rada

W akwarium to ci wszystko zgnije, ta skala ma w srodku prawdopodobnie pelno zdechlych malzy, ktore wszystko wytruja

Ja swoja skale oddalem znajomemu


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sushi :

a moze po prostu panowie nie wiedza jak wyglada mloda zywa skala....

zdjecia w sklepach netowych sa jedna wielka sciema. jestem przekonany ze sprzedajacy specjalnie wybieraja kawalki ktore przelezaly juz z pol roku w baniakach do zdjec.

zywa skala jest z reguly bialawa, szarawa, z jakimis sladami brunatnych alg wyzszych i ogolnie nieciekawa.

alg bordowych, fioletowych czy czerwonych jest na niej tyle co na lekarstwo.

IMO pod zjeciem w sklepie powinna byc informacja, ze fotografia nie oddaje prawdziwego wizerunku skaly .......

hi Sushi

Nie dokonca jest tak jak mowisz , mozna trafic na kolorowa skalke porosnieta pieknymi kolorowymi algami wapiennymi , miedzy innymi porites czy inne korale sie tez trafiaja .

W zaleznosci tez od jakosci co rowna sie tez i z cena skaly ;) tak to wlasnie sie przedstawia ... ale ogolnie rzecz biorac jest tak ze skale ktora najczesciej mozna zakupic , jest to skala szara , porosnieta plamkami alg wapiennych ktorych trzeba szukac gdzies tam oczami :)(o tutaj !) hehe

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

przyznasz jednak, ze zdjecia skaly w sklepach netowych ni jak sie maja do wygladu faktycznego sprzedawanej skaly.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sory za to ze kogos urazilem

nie chodzi mi o pyskowki po prostu wydalem kupe szmalu i qwno z tego mam czuje sie oszukany nie lepiej bylo napisac na forum uwaga nie kupujcie skalki z promocji bo bedziesz frajerem bo ci wszystko przemarznie i wogole to to wyzucisz do jakiegos wiadreka ,troche uczciwosci , zachwalacie jakie to wszystko jest cool a pozniej objezdzacie ze jestem frajer ze kupilem u przemka skalke z promocji

lepiej napizszcie do niego zeby nie pchal jej ityle a nie ze wina jest moja albo najlepiej pana zdzicha z DHL i ze to ja nie dopilnowalem

teraz powaznie czekam na dobre erady bo mi to wszystko szlak trafia co robić ? czekac ?

odpieniacz daje na maxa , w czwartek mam zamowione z botia premnasy szt 4 nie wiem czy je wpuszczac czy czekac mam drogi baniaczek 40 lit qwarantanne moze tam skalke ? a co sadzicie o lampie UV gdybym ja zapodal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rada dla przemka

podaj adres sklepu gdzi to prowadzisz

podjade wybiore i kupie nie bede mial do nikogo urazy ani dystansu

mam 200 km do gdanska to i tak mniej za paliwo niz te wysylki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sushi :

przyznasz jednak, ze zdjecia skaly w sklepach netowych ni jak sie maja do wygladu faktycznego sprzedawanej skaly.....

tak jest.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mustang :

rada dla przemka

podaj adres sklepu gdzi to prowadzisz

podjade wybiore i kupie nie bede mial do nikogo urazy ani dystansu

mam 200 km do gdanska to i tak mniej za paliwo niz te wysylki

pozdrawiam

I tutaj dobrze myslisz , bo w sumie skala mogla byc Ok , jedz zobacz sprawdz , powachaj a wtedy bedzeis zwiedzial czyja mogla byc ewentualnie wina .

Nalezy tez wziac pod uwage to , ze zawsze jest ryzyko zamawiania przez net:) czasami mozna tez niczego nie otrzymac...:) (to tak z innej beczki)

pozdr..

Ps; Ryzyko ktorego jestesmy , powinnismy byc swiadomi robiac takei zamowienia , chyba logiczne ..?

Zycie to nie sielanka ;) "rozwiazuj poblemy po prostej lini , czyli sobie ich wogole nie stwarzaj " jak wiem ze istnieje jakiekolwiek niepotrzebne ryzyko obojetnie z czym zwiazane , to nie robie sobie problemow , chyba ze tego chce :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie troszke mnie nerwy poniosły ale jestem choleryk i mnie takie coś denerwuje, bo widzicie błędy u wszystkich tylko nie u siebie. Co do promocji to jesteście w błędzie, że jak promocja to odrazu do d*py. Wiele razy brałem od Przemka promocje i zawsze wszystko było oki.

Co do twoich problemów mustang to jeżeli jest aż tak kiepsko jak piszesz to proponowałbym tak:

Jeżeli w głównym akwa gdzie ta skała się obecnie znajduje masz sporą obsadę itp. to przełożyć ja do jakiegoś mniejszego zbiorniczka, zapodać odpieniacz niech dmucha, dobrze natleniać wodę i oświetlać - powinno przynieść oczekiwane efekty. Natomiast jeżeli w głównym akwa masz tylko skałe i jakieś drobiazgi (sądząc po tym że dobiero co go odpaliłeś tak jest) proponuję żebyś to samo robił w głównym tanku. Ewentualnie możesz jeszcze co jakiś czas tą skałe w wiaderku z wodą z akwa oczyścić z obumarłych szczątków, powinno przyspieszyć sprawę. Co do UV to ja bym się niefatygował, jak już to prędzej ozon, ale bez tego również wszystko się unormuje.

Co do fotek skały w sklepie i tego że nieoddaje ona faktycznego stanu skałki to po części się zgadzam, jednak niemogę się przychylić do stwierdzenia Sushi że na żywej skałce ze sklepu niema prawie nic. Jak bieżesz skałę z dobrego źródła to znajdziesz na niej masę ciekawych organizmów, trafiają się korale, gąbki itp. i nietrzeba ich szukać z lupą.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale taka skala tez kosztuje zauwaz , za dobra skala sie niestety ale nalatalem alex i nie moge tez powiedzeic zebym trafil na ta najlepsza , no ale ja placilem za swoja tylko 10 sfr =25 zeta :) czyli moge byc zadowolony , no i nie smierdziala bo prosto z lotniska ;)

Drugi "rzut" skaly juz lekko capil , ale mnie to wogole nie wystraszylo :)

Kalkwasser swietnei neutralizuje wszelakie "kwasy" a zarazem smrodek , skalke mam teraz pieknie porosnieta glonami wapiennymi , nawylazilo tez z niej zycia , woda pachnie tylko jodem :)

Jezeli moglbym cos doradzic to proponuje podbijac caly czas PH do 8,4-8,5 , dobry odpienaicz , wode nawet czyscic "krotko" weglem .

Przemka to sie mysle nie ma w sumie tez i oco czepaic , wyjete organizmy z wody zdychaja i skala moze capic , od nas zalezy tez jak ja potraktujemy pozniej i czy zasmiedzi sie nam caly baniak czy tez nie.

Przede wszystkim nalezy zwrocic uwage na dobre oczyszczenei skaly , glownie to smierdza w niej zdechle kraby , czy tez malze .

Sama skala tak nie capi !

Sprobujcie wyciagnac skale nawet na tydzien czasu , wystawcie za okno i wlozcie do malego wczesniej przygotowanego baniaka , sama skala tak nie smierdzi , to kraby tak wala okrutnie i inne zdechle w niej zwierzaki , glony tak nie smierdza , tez ale nie tak .

Marx skaly nie oczyscil to wiem na 100% podejrzewam ze kolega tez wlozyl jaknajpredzej do baniaka skale :)

Druga sprawwa , jakie jest wasze Ph w waszych zbiornikach ..?

Nalezy wiedzeic ze niskie Ph = zakwaszone srodowisko , niech wam to cos da w koncu do myslenia k........!

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam, czytam, czytam i się naczytać nie mogę. Widzę, że rehshop ma tu swoich ludzi i oni się słuchają. Czy wy myślicie, że jak będziecie bronić Pana Przemka to dostaniecie upust 3% na skałę?? Czy was Bóg opuścił? LUDZIE to wszystko to jest jeden wielki CHŁAM(refshop). Ceny wysokie, jakość 2 kategorii jeszcze się na kliętów obrażają i mają jakieś pretensje. REFSHOP jest fajny, ale dla ludzi, którzy się nie znają na akwarystyce. Wiem, że zaraz ktoś napisze, ze jestem sam cienias i się nie znam, ale prawda o refshop kole w oczy. Jak ktoś jest pełen rozumu to nalewno nie kupi skły z refshop. Akwaryści z polski (prawdziwi akwaryści) nie to co tutaj jest taka amatorszczyzna kupują z Aquamedic i Botia, dwa miejsca w Polsce gdzie towar jest ok i ceny są dobre. Skała za 36 zł z refshop to chyba jest z pola? Za tyle to by się skłay nie opłacalo importować, do każdej skłay fershop dopłacał by 10zł czy to PCK?? zobaczcie www.aquamedic.pl tam sa zdjecia skały (mam właśnie taką) to co jest na zdjeciach jest też w kartonach. Gadanie o tym, że skała jest młoda to jakieś mity z które wytwarza refshop albo jego ludzie. Jestem zażenowany poziomem forum, najpierw ludzom sprzedaje się chlam a potem się ich na forum tyra. Fajna polityka, ciekawe jak długo ludzie będą się dawać robić w konia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amati :) hyhyhyhyh chyba ni ewiesz co piszesz ;)

chyba raczej nie wiesz co piszesz ani mnie tez nie znasz :)

Pisze to co wiem , czego jestem pewny , zawsze szczerze pisze to co znam , sprawdzilem , a bronic kogokolwiek na odleglosc 2000 km :)

Po zatym chyba troszeczke dluzej jestem od Ciebie na tym forum i pewne sprawy juz wczesniej na ten temat byly poruszane .

Wracajac do skaly , chetnie bym ja sprawdzil na waszym meijscu (niestety mieszkam za daleko) sprawdzil , pojechal zobaczyl , powachal ..chyba przestaje oceniac ludzi na odleglosc , z tego wzgledu ze jest wielu tutaj niedoswiadczonych akwarystow.

I nie koniecznei skala musiala byc zla , skad ta pewnosc ze kolega jej sam niezaniedbal , nich opisze jak robi swoj baniak , jak utrzymuje Ph , nich pokaze mi swoj bania kjak wyglada wtedy bede pewny czyja byla wina i wam powiem :)

Dobra skale mozna tez zasmierdziec samemu w zlej wodzie .

pozdr...

Ps; Wrzuc tam ze dwa wezowidla to powyjadaja padline i prosilbym zebyc pokazal swoje akwarium .

Pokaz (wlasnie !) jaki masz ruch wody w akwarium ..? wiem ze najlatiwej to sie szuka winy wszedzie tylko nie u siebie . U nas akwarysta zmarnowal(zasmierdzial) ponad 60 kilo swiezusienkiej skaly takiej jakosci ze az serce zabolalo jak poszedlem to do niego obejrzec , bo pisal ze cos jest nie tak ..)

Nikogo nie probuje bronic bo mnie to akurat dynda , w Polsce nie mieszkam i malo mnie obchodza sklepy w Polsce , ale nie wierze tez w takei bajki zeby ktos komus specjalnie wysylal smrod , no bez przesady .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona - po raz kolejny utwierdzasz mnie w przekonaniu, że Twoją misją jest bicie piany(jak dobry odpieniacz) a nie merytoryczna rozmowa. Jesteś w handlu 15 lat i widzę, że nic to nie dało - mam sugestię, liźnij trochę kultury(choć kultury wypowiedzi) i wróć - to może znajdziesz rozmówców(mówię o sobie).

Poza tym - zastanawiający jest fakt, że wysyłane przez Ciebie posty pochcodża z tego samego serwera na którym stoi domena http://www.botia.alpha.pl ... No ale to pewnie zbiego okolicznosci, i na pewno nie nalezy doszukiwac isę związków pomiędzy Twoim zachowaniem a naszą konkurencją..

Mustang - wybacz mi, ale powiedz mi prosze jak to jest, że podczas rozmowy sprawiasz wrazenie osoby która zrozumiała gdzie leży błąd ( a raczej kto nie dopilnował sprawy) i co należy teraz zrobić, a potem na forum obrzucasz mnie błotem? Cos się zmieniło - czyć nie odpowiedziałem Ci na jakiekolwiek Twoje pytanie?

Czy odmówiłem udzielenia porady?

Piszesz że czujesz się oszukany - czy możesz mi powiedzieć - rozumiem z kontekstu wypowiedzi, że to przeze mnie zostałes oszukany - wyjasnij to proszę, bo nie wiem czym sobie zasłużyłem na takie oskarżenia - widać niektórym bardzo łatwo przychodzi zamiana własnych win i niedbalstwa na zaruzty oszustwa oraz nieuczciwości wobec innych. Reasumując - w ustalonym wcześniej terminie wysłaliśmy paczkę, zgodnie z umową, ty stwierdziłeś, ż epaczka pewnie nie wyszła, czekałes dwa dni i w końcu zadzwoniłeś, aby zapytać gdzie jest Twoja paczka - która de facto została wysłana 3 dni wcześniej. I poczułeś się oszukany przeze mnie...

Jeśli tak , to przykro mi i nie mam nic na swoją obronę...

Co do samej formy zakupu skały - cięzko jets nam obfotografowac całą dostawę, jednak wielu klientów którzy kupowali ją poprosiło o zdjęcia skały PRZED jej otrzmyaniem - wybranych przez siebie kawałków, co tez uczyniliśmy.

Ciekawskich jak skała wyglada "live" zaparszamy do siebie - a to zestaw zdjęć skały, która ma wyjść do Klienta (konkretnie te same kawałki, ta sama dostawa)

Pozdr

Przemek

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amatimarines

Teraz to troszeczkę przesadziłeś. Po pierwsze to w Boga akurat niewierzę, po drugie ja niebronie Przemka tak jak to napisałeś, tylko ogólnie, gdyby to była sytuacja analogiczna np. w Botii pisałbym dokładnie to samo, po trzecie ReefShop jak każdy inny sklep ma towar 1-szego i 2-giego gatunku. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przed zamówieniem poprosić o fotke konkretnego okazu, który nas interesuje i albo się zdecydować albo nie.

Po czwarte, większość kolegów się ze mną zgodzi, nazywanie nas amatorami i "NIEPRAWDZIWYMI" akwarystami nieprzyspoży ci grona wielbicieli. Cociaż masz rację w pewnym sęsie jesteśmy amatorami, nie zajmujemy się tak jak Ty hodowlą na skalę przemysłową z punktami dystrybucji w całej Unii :):) napewno też mamy mniejsze, kiepsko urządzone zbiorniki,, nie to co Ty wielkie oceanarium z milionami ryb i korali, ale jedno mamy wspólne - PASJA - robimy to dla przyjemności i staramy się na tym forum komuś pomagać, jak cię to irytuje to poprostu SPADAJ.

Co do PCK to się mylisz, można zamówić taką samą skałę jak np. AM tylko w durzych ilościach i zamiast samolotem to posłać statkiem - ceny znacząco się różnią. Więc jak to mawia moja babka - Puknij się w dekielek i pomyśl zanim coś napiszesz.

;);):)@Swirlej2 teraz ty mu dowal do słuchu:D:D:D


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skala jest w porzadku i za nikim strony nie trzymam ,(jakby bylo inaczej to na tyle mnie znacie ze wale prosto w morde to co mam powiedzeic ;) hehe ) nawet jezeli ja otrzymales troche pozniej to mozna bylo ja ze tak powiem odsmierdziec , tylko wiekszosc to sie porywa z motyka na ksiezyc , skaly nie potrafi utrzymac a korali chce napchac do baniaka , taka smutna prawda panowie niestety . (skala jest bardzo ladna za ta cene )


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero te fotki zobaczyłem więc dlatego oddzielny post.

Przemku przeca to są kamienie z pola pozbierane i plakatówkami synka swojego ją przyozdobiłeś żeby kit klintowi wcisnąć;):szok No niemyślałem, że ty taki jesteś,Pozdro


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.