Skocz do zawartości
parman

Co to za glon?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy może ktoś wie co to za glon (lub cokolwiek innego) jest w kilku miejscach na skale?

3615-1.jpg

3615-2.jpg

3615-3.jpg

3615-4.jpg

P.S.

Baniak ma ok. 1 miesiąca. Może to normalny objaw dojrzewania

Tak wygląda moje akwa :(: 3 ryby, 2 krewety, 2 ślimaki, 1 rozgwiazda i 1 koral Lobopython :(.

Wymiary: 100x50x50 cm, pudełko przelewowe Blau Aquaristic, odpieniacz Beast 1200 (na razie), pompy cyrkulacyjne 2xJVP-102, 1xJVP-101, pompa obiegowa AquaMedic PH 2500, oświetlenie DIY T5 4x39W (2xAM White 15k, 2xAM Blue).

3615-5.jpg

W końcu się udało wstawić foty! Dzięki MateuszD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie widac fotek, cos dziwnie te linki wygladaja


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wstawiasz zdjecia ktore sobie wgrales do archiwum, to klikasz na dole posta "moje pliki", i tam znajdujesz zdjecie ktore Cie interesuje, tam po prawej masz 3 ikonki - pierwsza od lewej jest najlepsza IMO - wstawia miniaturke zdjecia do posta ktora po kliknieciu wrzuca wlasciwe zdjecie. Srodkowa ikonka wstawia zdjecie cale do posta - ale to powoduje ze czesci osob rozjezdza sie wyglad ekranu


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak klikniesz ikonke "add thumb" (te 1-sza od lewej) to pojawia sie w poscie cos takiego (tylko bez zbednych spacji, ktore wstawilem zeby sie wyswietlil tekst a nie miniaturka zdjecia:

[ thumb =datas /thumbs/1514-f1.jpg]1514-f1.jpg[ / thumb ]


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widze, ale sproboj usunac z nazwy pliku te nawiasy kwadratowe, mysle ze to one powoduja problem


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie załączonych zdjęć (mam nadzieję, że już dobrej jakości) czy ktoś może potwierdzić opinę rafała19, że to mix cyjano i dino?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram zdanie rafal19 na 90 % dino i cyjano ( paskudztwo )


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zbierać ten syf i nie podmieniać wody przez miesiąc. Tak zwalczał to paskudztwo forumowicz fal. A może Antired AquaMedica? Korali jeszcze nie mam za dużo, a ryby są w dobrej kondycji. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym odsysał glon na ile to możliwe, zbiornik świeży więc jeszcze dojrzewa tak więc raczej wypadałoby podmieniać wodę tak 5 max 10%. po podmianach wody dodawaj bakterie np biodigest lub cycle hagena. Poza Ballingiem (o ile stosujesz tą metodę) ogranicz suplementację pozostałych pierwiastków, o ile w ogóle jakieś dozujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafal19

Dodałem raz biodigest. Poza tym nie leję nic. Co do podmian FAL pisał, że po podmianie dino jeszcze bardziej się rozwijało i on podmieniał dopiero po miesiącu. Może ja mam po prostu za czystą wodę, bo przy tej obsadzie (a właściwie jej braku) to za wiele tam się nie naprodukuje. Chociaż odpieniacz troszkę syfu wywala. A swoją drogą: w której części Białegostoku mieszkasz? Mieszkałem tam 30 lat :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.