Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30
#332621 Niejeden z nas :

Czy sprz?t by? testowany z dwoma elektrodami ? Jak si? spisuje ?

Ja wlasnie testuje swojego od dwoch dni

Wyniki za jakis czas bo na razie to nie mam czasu szyb wyczyscic taki zap..... W pracy :mooning

Jak cos to najwyzej zadzwon powiem Ci co I jak u mnie dziala

505 157 879

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że zamierzam zamówić ARM zastanawiam się na jakich elektrodach/sondach pracujecie !! ??? Czy są to GHL, Hydromet, AM czy inne ?? Napiszcie jakie macie !!!

Elektrody Ph, Redox, zasolenia jakiej w/w firmy mam kupić aby komputer dobrze wykorzystać ??

Pozdrawiam Rafał


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to najlepiej zapytaj producenta, czyli Mufti'ego. Ja odradzam elektrody z Hydrometu. Mam takie i ARM nie działa tak jak powinien.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#334017 Niejeden z nas :

O to najlepiej zapytaj producenta, czyli Mufti'ego. Ja odradzam elektrody z Hydrometu. Mam takie i ARM nie działa tak jak powinien.

ja mam elektrody hydrometru (ph i zasolenie) i ghl (ph)

jakie masz płyny do kalibracji?

bez płynów ani rusz, :cursin

dwa dni się zastanawiałem w czym problem, w końcu kupiłem świeże płyny i poszło jak z płatka

właśnie na elektrodach hydrometru i ghl u mnie praktycznie nie ma różnicy w pomiarach

wszystkie elektrody już ustawiłem

teraz kolej na wyjścia sterujące i dolewkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektrodę i płyny kalibracyjne kupiłem w Hydromecie.

Nie mam problemu kalibracji, tylko ARM pracuje z dokładnością 0,5 jednostki.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#334115 Niejeden z nas :

Elektrodę i płyny kalibracyjne kupiłem w Hydromecie.

Nie mam problemu kalibracji, tylko ARM pracuje z dokładnością 0,5 jednostki.

Chyba coś koledze się pomyliło o jedno zero. Nie 0.5 jednostki, a 0,05 jednostki, a to spora różnica?

Dokładność w ARM nie powinna być gorsza od 0.05, co daje skoki pomiarów rzędu np. 8.05, 8.10, 8,15.

Chyba o to koledze chodzi?

Gdyby dokładność była 0.5, to skoki pomiarów byłyby rzędu 8.5, 9.0, 9.5 ????

Proszę sprawdzić i potwierdzić, bo niepotrzebny zamęt. :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak potwierdzam :) pomyliłem się.

A Mufti, czy testowałeś ARM z dwoma elektrodami pH ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że nie sprawdziłem załączania wyjścia.

DarekB30 za to sprawdził i mierzy mu się pH na obu wejściach, ale załączanie zaprogramowanego wyjścia dla pH2 działa dla pH1...

Poprawię soft wkrótce i wrzucę firmware na www.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli elektrody Hydromet są sprawdzone i działają bez problemu, skoro nikt nie ma większych obiekcji !! Więc po niedzieli zamawiam :) Tylko mnie zastanawia jedna kwestia - wielu/e osób korzysta z ARM a tylko nieliczni wypowiedzieli się na podane prze zemnie pytanie !!?? Pozdrawiam


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARm i elektrody sprawdzone, osobiscie uzywam ARM'a z serii 3 i... poprostu wymiata :-)

elektrody mialem rozne i ze wszystkimi wspolpracuje poprawnie.

Mam nadzieje tylko ze sie Mufti odkopie z roboty i wprowadzi pare zasygnalizowanych udogodnien :-)

Ps. Mam sondy hydrometru jak i AM i noname...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewka zamontowana :D

dsc0302d.jpg

Już wkrótce wyjdzie nowe oprogramowanie na PC . Docelowo dojdzie dwukierunkowa transmisja danych.

W chwili wolnego czasu program dostaje język PL. Jak tylko Wojtek upora się z procesorem to biorę się za nowe polecenia umożliwiające dwukierunkową komunikację.

beztytuupeq.jpg


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqo a jak u Ciebie będzie sterowana dolewka ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu powyżej widać jak mam wypuszczone przewody . Poprzez złącze podłączamy czujniki / pływaki. Opóźnienie jest ustawione na 15 sek. Doleje wody to się wyłączy jak to dolewka tylko , że mamy opóźnienie załączenia aby nie pstrykało 150 razy na minutę.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

Macie może jakis nr telefonu komórkowy do mufti-ego ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest 6 żyłowy.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ja mam ARM 2.0v i mam 5 zyl 4 na gniazdka i jedno na uziemienie.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba , że tak :welcome:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poznać opinię użytkowników ARM V3.X odnośnie przyszłych możliwości tego kontrolera. Co można by poprawić czy dorobić?

Aktualnie przygotowuję nowy software i firmware V3.50 zawierający następujące dodatkowe funkcje:

- dwukierunkowa transmisja danych pomiędzy ARM i PC. Możliwość wprowadzania wszystkich ustawień wprost z poziomu programu na PC

- tryb pracy jako falownik na dowolnym wyjściu, maksymalnie do 5 wyjść :), o ile użytkownikowi nie będzie przeszkadzać stukanie przekaźników :D

- tryb pracy jako dozownik na dowolnym wyjściu. Tutaj możliwość sekundowego ustawiania załączania wyjścia. Wielokrotnie w ciągu doby

Poniżej zrzut z przyszłej nowej wersji aplikacji AquaReefMeter V3.50, zawierający okno ustawień ARM w trybie on-line. Można ustawiać wszystko :D

gallery_8019_355_70664.jpg


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

mam wcześniejszą wersję i jestem bardzo zadowolony więc tak jak rozmawialiśmy chętnie zostanę beta testerem :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy Wojtku:

1. Dozownik działa na zasadzie ustawienia czasu on/off czy kalibracja ?

2. Jesteśmy w pl więc dlaczego nie dodaćby tego języka ?

3. Można popracować trochę nad interfejsem graficznym.

4. Widzę , że dalej się trzymasz wersji opisowej lighting 1, 2 itd. Większość ma inną konfigurację więc te oznaczenia mogą być mylące . Można by dodać opcję zmiany tych oznaczeń.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dozownik działa na podstawie ręcznego ustawienia. Jako pierwszą wartość podaje się czas powtórzenia w godzinach, jako drugą, czas zadziałania wyjścia w 0,1 sekundach. Dzięki temu można w łatwy sposób włączać dozownik co okres od 1 do 23 godzin w ciągu doby na czas regulowany w dziesiątkach sekundy.

2. Język polski będzie dodany jako opcja w ustawieniach zarówno w ARM jak i w programie na PC.

3. Interfejs graficzny jak rozumiem w programie PC?

4. Opisy wyprowadzeń w programie na PC można edytować po swojemu wprost w polach edycyjnych ustawień. Oczywiście naklejki nie zmieniam w ARM. Można to zrobić we własnym zakresie :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tylko musimy wiedzieć ile nasza pompka poda w ciągu 0,1s . Jeśli chcesz to mogę użyczyć ci kod od mojego dozownika . W prawdzie to nic wielkiego bo kalibracja odbywa się na podstawie czasu w jakim pompka napełni np 1ml ale będzie to chyba bardziej wygodne . Ustawiamy np 1ml o godzinie x i to wszystko.

3. Tak na PC


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ten kierunek rozwoju bardzo się podoba. Jest szansa,ze w szafce pod akwarium zrobi się przestronniej:) Ale mam jedną uwagę. Nie jestem elektronikiem ani elektrykiem - o prądzie wiem tyle, że może mocno kopnąć, więc proszę wybaczyć bełkot: U mnie włączenie któregokolwiek kanału (np. oświetlenie1) powoduje wahnięcie na innym kanale np na pH czy zasoleniu). Wieczorem gdy gasną światła automatycznie zmienia mi sie odczyt pH w reaktorze. Poza tym ARM jest bardzo wrażliwy na urządzenia pracujące w pobliżu. Mam obok pompę dozującą podłączoną do osobnego gniazdka i bardzo często jej włączenie powoduje w/w skoki. Jest na to jakaś rada ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W zapowiadanym nowym firmware V3.50 przewiduję też poprawkę polegającą na autokalibracji załączeń. Chodzi o to, że ARM w tym trybie kalibracji będzie załączał wyjścia (odłączone w tym czasie) i rejestrował sobie wahnięcia parametrów, które następnie będzie uwzględniał w trakcie przyszłych załączeń. Wówczas problem ze skokami pomiarów powinien zniknąć.

2. Owe zakłócenie od pracującej pompy można by po części zlikwidować zakładając dławik zaciskowy na kabel zasilający pompy przy gniazdku - taki zatrzask ferrytowy, do kupienia w sklepach elektronicznych lub sklepach z np. antenami TV itp...

3. Jako dodatkową ciekawostkę podam fakt, że do celów dopracowania nowego firmware V3.50 zakupiłem elektrodę przewodności do pomiaru zasolenia Aqua Medic od AT komputera. Ma ona 4 wyprowadzenia, dlatego dopasuję do niej odpowiednią przelotkę. Zamierzam opracować perfekcyjnie pomiar zasolenia na tej elektrodzie z możliwością przełączenia odczytu pomiaru pomiędzy gęstością (g/cm3) oraz przewodnością (mS w przypadku wody morskiej). Wówczas można oczywiście podłączyć dowolne elektrody konduktancji i sobie je skalibrować wybierając rodzaj odczytu wg własnego uznania.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.