Skocz do zawartości
smithpl

Fauna Marin - Balling MGCl2 i CaCl2 - osad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

no wlasnie, mam chyba jakiegos pecha do produktów akwarystycznych :-)

Do tej pory rozpuszczalem CaCl2 + 2H2O i do tego MgCl2 + 6H2O z preparatów POCH'a.

Ostatnio w ramach testów kupiłem Fauna Marin CACL2 + 2H2O i Fauna Marin MgCl2 + 6H2O.

Niestety po paru dniach miałem okazję zauważyć iz marketingowa informacja o idealnym rozpuszczaniu nie jest do konca prawdziwa.

Aktualnie po rozrobieniu roztwou pojawia mi sie osad, czy ktos wie czemu i czy to jest problematyczne?

W normalnym Ballingu nie powinno się nic wytracac...

Dzieki za opinie


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten problem z resztkami POHA , które dostałem od kolegi. Ten sam problem pojawił się gdy mieszałem Fauna Marine CaCl2 + 2H2O z POHem MgCl2 + 6H2O . Za jakiś czas będę mieszał wyłącznie produkty Fauna Marine to dam Ci znać jak poszło . Kupiłem FM bo ten osad mnie irytował . Mam nadzieję , że u mnie będzie inaczej ale to chyba złudne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zludne, teraz mam FM i sie osadza, co za badziewie...

Tylko pytanie co to sie wytraca? Moze oni nie daja czystych skladnikow...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie daja, bo prawda jest taka ze dla akwarium to bez roznicy, a jako ze sprzedaja to jako suplement do akwarium to nie musza pisac na opakowaniu jaka jest czystosc i wg jakiej normy. a im nizsza czystosc tym wiecej zostaje w kieszeni producenta. ja nie wiem po co przeplacac za naklejke, juz nawet jak ktos sie nie chce bawic w zamawianie i wazenie to sa gotowce na allegro.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, tez sie skusilem bo nie mialem czasu zamowic

ale juz chyba wiem dlaczego wychodzi taniej, Do tej pory do ballinga sypalem normalnie 34g MgCl2

No i FM MgCl2 tez tyle dosypalem ... dzis rano zonk , Mg spadl mi o 200 !!

Wynika z tego ze MgCl2 FM nie zawiera tyle Mg co POCHowski :-)

Niestety muisze poczekac az skoncze aktualne pudelka...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy ten sam problem :(

Ale ja znalazłem przyczynę :(

Niestety woda RO którą to przygotowujemy sobie nawet przez świeżuteńkie wkłady jest nie do końca czysta.

Nawet magnez z FM potrafił mi się raz rozgrzać i wytrącić, wkurzony już chciałem reklamować jednak wcześniej zadzwoniłem do kolegi laboranta, a raczej speca od urządzeń laboratoryjnych. Kolega po wysłuchaniu mojej relacji powiedział bez namysłu prawie, że mam wodę do kitu, ja mu odpowiedziałem że TDS 0 i w ogóle czysta i że DI i wszystko super, a on uparcie, że woda i koniec, że mam kupić czysty destylat w aptece i spróbować. No iii powiem wam, że faktycznie, żadnych zawiesin, czyściutko, nawet CaCL2 nie rozgrzało się wcale. Później spróbowałem wody odmineralizowanej przemysłowej, i też jest czysto. Opakowania ballinga FM kupiłem 4kg i już byłem naprawdę wkurzony, że niby miało być lepiej niż POCH a wyszło gorzej, a tu się okazało, że woda do bani jest, i te nasze TDSy to coś tam pokazują, ale nie wszystko, nie każdy pierwiastek powoduje przepływność prądu, i że jest 0 na wskaźniku to nie oznacza czystej wody. Po zastosowaniu kupnej wody i paru dniach lania preparatów, okazało się, że wapna już max 440mg/l i magnezu ponad 1400 a wcześniej lałem bez opamiętania prawie a poziomy ledwo ledwo. Może faktycznie związek wapnia czy magnezu z POCHa jest jakiś inny, mniej wrażliwy na coś co jest pomimo filtrów w wodzie, ten z POCHu wolniej się rozpuszcza ale może nie zachodzi reakcja i właściwy składnik nie jest związany do postaci nierozpuszczalnej, lub nieprzyswajalnej. Ja dopóki nie skończą mi się preparaty z Fauna Marin do rozrabiania, będę wodę kupował, później wracam znowu na POCH, zawsze to tańsze i choć kiepsko to jednak rozpuszczało się w RO i nie było żadnych zawiesin a i wskaźniki pokazywały to czego można było się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fauna Marin jest firmą handlową , sama nie produkuje preparatów chemicznych.

Trudno powiedzieć od kogo bierze komponenty , więc nie wiadomo jakiej jakosci one są ?

Osobiscie mam dobre zdanie o produktach FM , których uzywałem.

Dziwi mnie tylko fakt dlaczego firma , która ma taką obszerną ofertę preparatów nie ma własnej soli ?

Myslę ,że to by zdradziło z kim współpracuje :(

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do FM maila z prosba o wyjasnienie tego problemu , jednak nei sa zainteresowani odpowiedzia...

Tomajk: moze i o to chodzi ale dla mnie to bez sensu - akwarystyka to nie apteka. Jak robia preparat dla ludzi to powinien on dzialac z zalozeniem pewnego marginesu jakosci wody ktora i tak staramy sie miec w miare czysta.

Tym bardziej ze Poch to nie zaden wynalazek tylku konkretne zwiazki chemiczne. Uwazam ze w FM to nie sa czyste zwiazki i wytraca sie wlasnie to "cos" co wypelnia "wage" produktu do ceny. Co daje efekt - niby taniej a jednak to nie to samo :-)

Żeby nie bylo, dzis kupuje na stacji banki z woda i zrobie test. Szkoda wysypywac do kibla.

Jak bedzie to samo to odesle to do producenta niech sie wypchaja.

Raz czlowiek czasu nie mial i kupil... dobrze ze tylko po 1kg :-)

a Pocha juz zamawiam....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl W 100% masz rację, że produkt do zastosowań amatorskich powinien uwzględniać warunki w jakich będzie używany. Z tym się zgadzam rencamy i nogamy :(

Ja też wrócę do starego, może nie najlepszego POCHa ale 12kg to trochę potrwa :banghead:(

Ha ! przypomniałem sobie, że na próbę wcześniej też kupiłem 1kg opakowania i wodę użyłem swoją RO+DI i wtedy było OK, ale to mogło się tylko tak udać, dużo wtedy robiłem RO może i woda była bardziej przefiltrowana, ale nie sposób przecież wpierw puścić w kanał 500L osmozy by nabrać 30L na zrobienie preparatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis po testach :-)

Troche mnie nie bylo ale dzis musialem rozrobic plyny.

Kupilem proszki w hurtowni..

Roztwór NaHCO3 - brak wytracen

CaCl2 kupilem bezwodny - mniej jego schodzi. Rozrobilem z przelicznika do 2 wodnego

Efekt - brak wytracen

Nastepnie mieszalem z MgCl2+6H2O

W efekcie,

roztwor wapnia mieszany z MgCl2 FM - wtracilo sie ( choc sporo mniej )

roztwor wapnia mieszany z MgCl2 z hurtowni - praktycznie brak wytracen ( sladowe )

Podsumowanie - chyba jasne dla wszystkich :-)

Jak ktos chce chetnie sprzedam napoczete pudelka FM ...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

Dzis po testach :-)

Troche mnie nie bylo ale dzis musialem rozrobic plyny.

Kupilem proszki w hurtowni..

Roztwór NaHCO3 - brak wytracen

CaCl2 kupilem bezwodny - mniej jego schodzi. Rozrobilem z przelicznika do 2 wodnego

Efekt - brak wytracen

Nastepnie mieszalem z MgCl2+6H2O

W efekcie,

roztwor wapnia mieszany z MgCl2 FM - wtracilo sie ( choc sporo mniej )

roztwor wapnia mieszany z MgCl2 z hurtowni - praktycznie brak wytracen ( sladowe )

Podsumowanie - chyba jasne dla wszystkich :-)

Jak ktos chce chetnie sprzedam napoczete pudelka FM ...

Może to jakaś partia trefna ja do przedwczoraj stosowałem ballinga na produktach FM i jeśli chodzi o rozpuszczanie czy wytrącanie czegokolwiek to nie miałem zastrzeżeń.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ja przeanalizowalem na roztworach po 5 litrów kazdy

szczerze - nie chce mi sie sprawdzac innej partii...

Poza tym FM nie jest producentem tylko posrednikiem, konfekcjonuje produkt innego producenta w swoje pojemniki.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.