Skocz do zawartości
inmar

Ukwiał maleje

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa ukwiały,jeden Heteractis cripa (chyba bo są podobne) i quadicolor od kilku miesięcy.Ten drugi ma się całkiem dobrze,ale pierwszy jak kupowałem miał 10 cm wielkości,teraz na 2 cm i rzadko go widać.One tak czasem mają czy coś mu nie odpowiada w moim akwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie domysły miałem,ale teraz nie jest najgorzej NO3-2 Po4-0,5.Widocznie temu drugiemu pasują takie parametry.Dałem go wczoraj do sumpa i będę podkarmiał ręcznie.Musi mieć koniecznie światło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez światła się nie otworzy . Jak w takim przypadku chcesz go karmić ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze po4-0.5 to nie najgorzej???????:(


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak,nie najgorzej.Miałem dwa razy więcej czasem(nie z mojej winy).Akwa to nie laboratorium i nie można zwalać wszystkich problemów na to,że ma się np. Po4 0,5.Czyli mam jednego ukwiała narkomana bo się rozrasta a drugi nie narkoman bo maleje przy tych samych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze albo sie pomyliłeś i zamiast 0,5 masz 0.05 albo nie dostrzegasz(niewiem czym robiłeś testy)że testy nie są dokładne i 0,5 to już barrrrdzo dużo a ukwiały są bardzo wymagającymi zwieżakami jeżeli chodzi o "czystość wody" i oświetlenie tak żę moim skromnym zdaniem bez absorbera sie nie obejdzie i ustaw odpieniacz na mokrą piane


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz mam prawie cały czas raczej tak na mokrą pianę.Wczoraj zmieniłem absorbęt fosforanów na inny bo dowiedziałem się,że podobno nie każdy działa w każdym zbiorniku tak samo.Walczę z tymi parametrami od począdku.

NO3-2mg/l PO4-0,5 mg/l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo.

dwa ukwialy , z podzialu wiec bracia jednojajeczni (jednego nazywalem jarek, drugiego lech :) ), jeden kwitnacy ,a drugi najpierw troche podrosl, potem zatrzymal sie w rozwoju i zaczal maleć, az w koncu go gdzies wcielo.

nie sadze zeby to byly parametry wody , no bo jak jeden kwietnie, a drugi obok marnieje to musi byc cos innego, jakby nie bylo bydwa ukwialy sa w dokladnie tych samych warunkach jesli chodzi o chemie wody...

najpierw myslalem, ze chodzi o konkurencje pokarmowa - chociaz to naciagne bo tego duzego w sumie nie karmie od dawna i rosl jak na dorzdzach, ale mimo to malego probowalem dokarmiac i nic nie pomoglo. swiatlo takie same ulokowane byly obok siebie. wojna chemiczna miedzy nimi ? w koncu ten sam gatunek, z podzialu, w naturze widzialem kolonie ukwialow zyjacych obok siebie wiec nei sadze zeby jeden drugiego zwalczal.

jedyne co pozostaje jako w miare racjonalne wyjasnienie to choroba, jakas infekcja bakteryjna albo cos - ale tak naprawde to tez naciagane bo przeciez ukwialy od czasu do czau oczyszczaja sie wiec nawet jesli cos bylo w srodku jednego z nich latwo powinno zainfekowac drugiego.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz drugi ukwiał też zaczął się mało otwierać i chowa się gdzieś w jaskiniach.No3 mam teraz 2mg/l a Po4 już zeszło do 0,25 mg/l.Pomogła zmiana absorbęta na innej firmy.Ja dozuję wódkę i tak się zastanawiam,czy im to nie szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem pięknego ukwiala który rósł jak szalony. Gdy zacząłem dozowac wódkę zaczął się chować, otwierać co raz rzadziej i w końcu padł. Przypadek? Nie wiem. Może. Ale w akwarium zamieszkał nowy ukwial, wódki już nie stosuje i ma się super. Przypadek? Może :)

Pozdrawiam

Lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.