Skocz do zawartości
MateuszD

beczka na wode

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedlugo bede zamienial skale na ceramike w akwa, i w zwiazku z tym mam pytanie pomocnicze - jak w miare tanio zaopatrzyc sie w zbiornik na przechowanie / przygotowanie nowej wody - chodzi o pojemnosc okolo 200l, najlepiej 2x100-2x120. Czy beczki po towarach spozywczych, ktorych sporo na allegro nadaja sie? Przy czym nie chce kupowac o ile sie da nowych, bo po wymianie i tak pojda na smietnik.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslales aby je zalac czystym RODI i zakrecic na tydzien/dwa tygodnie , i pozniej sprawdzic tdsem co jest grane?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niecierpliwy jestem, nie chce mi sie czekac testujac beczki 2 tygodnie :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beczka beczce nierowna, ciezko Ci bedzie cos doradzic nie wiedzac co masz za beczki i co w nich bylo przechowywane


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie nie mam zadnej, tylko chcialem sie dowiedziec po czym beczki sa w miare bezpieczne, zakladam ze te po olejach / paliwach itp to sie nie da doczyscic.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz dopasować worek do beczki i dopiero do worka wlać wodę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawdzone są beczki po flakach:clowning dostępne w sklepach (hurtowniach) zaopatrzenia masarń. W Płocku koszt ~35 zł za 100 litrów. Po olejach da się domyć ale nie warto się męczyć za ~35 zł.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem 2 beczki ktore sa wg sprzedawcy po soli spozywczej, wiec powinny byc idealne :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie świecą :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie okaze jak przyjda :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przyszly, faktycznie byla chyba w nich sol, jeszcze resztki zostaly na sciankach i przy zakretce. Mam pytanie, jak je potraktowac przez uzyciem do przygotowania solanki? Nie mam dostepu do zadnego Karchera ani niczego podobnego, na razie wyszorowalem je pod prysznicem i umylem plynem do mycia naczyn, zapachu zadnego nie mialy w zasadzie w ogole, czy jest jeszcze jakas prosta metoda dalszego czyszczenia / dezynfekcji?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płynem do mycia naczyń????????????????????????? no niezły kowboj z ciebie-no to teraz to ja bym nie ryzykował miesszania w niej czegokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys kropelka plynu wpadła mi do wanny z karpiami świątecznymi i po pól godziny matka musiała śmigać po nowe karpie na targ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umyj octem, będzie git:)


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibik: bez przesady, tego sie akurat nie boje, wyplukac jest akurat dosc latwo :)

brzydzi: wlasnie o occie myslalem :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze myję urządzenia, szkło, beczki itp octem. Nigdy nie było żadnego problemu, a i ładnie wszystko wymyte :)

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co robić tragedii, dobre płukanko, dobrze by było gorącą wodą i po krzyku.

Z płynem do mycia naczyń to faktycznie nieszczęśliwe rozwiązanie, lepiej byłoby ługiem sodowym, nie zawiera żadnych "ulepszaczy -nawilżaczy- błyszczyków"

Jeśli beczki nie były po środkach chemicznych szkodliwych, np. chemia dla rolnictwa

(dużo fosforoorganicznych substancji), to cóż może być szkodliwego w soli co by wnikło w powierzchnię plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej no dobra dobra :) a czym w takim razie myjecie rece przed wlozeniem do baniaka ? :-) stara szkola mowi ze szare mydla i plyn do naczyn ludwik :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie myje rak mydłem przed włożeniem do baniaka, zawsze po włożeniu do baniaka [alergia.toksyny itpo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodi :

stara szkola mowi ze szare mydla i plyn do naczyn ludwik :-)

Dobra szkoła i dobrze mówi, tyle że dzisiejszy Ludwiś to nie to samo co ten z przed lat. Żeby utrzymać się na rynku dołożyli do niego USZLACHETNIACZY których ciężko jest się pozbyć z powierzchni, ale w końcu takie ich zadanie. :)

Ja nie cackam się w szare mydło, ale jakieś zwykłe to mam, normalnie używam kremu Deumex po tym jednak myję jeszcze raz mydłem a właśnie dla tego, że krem ma od groma jakiś olejków i czort wie czego jeszcze. Ale też bez przegięcia, podstawa to staram się "moczyć" łapy tylko w razie konieczności, czyli jak najrzadziej. Z tym ługiem sodowym to jest faktycznie najlepsza metoda na odtłuszczenie i dezynfekcję pojemników i innych urządzeń do wody. Puszcza wszystko REWELACYJNIE i nie pozostawia po sobie żadnych niechcianych zapaszków itp. Może też być podchloryn sodu, ale tu może być już problem z dostępnością ja odkażam tym studnie więc mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.