Skocz do zawartości
nowy_zarażony

dolewka problem

Rekomendowane odpowiedzi

Moja dolewka znowu szwankuje:( Plywak opada i wlacza sie jak chce. Jak sadzicie czy to wina przekaznika czy uszkodzonego plywaka?

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam podobny problem, dolewka działa niezależnie od pływaka. Pływak czysty, chodzi luźno i cholera wie co jest nie tak. Więc dolewkę mam podpiętą pod timer.

P.S. Dolewka AM to najbardziej zawodny sprzęt w moim systemie :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego po raz kolejny napisze, że automatyczna dolewka aż się prosi o diy :) raz że względu na koszt, dwa na niezawodność działania. :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja doleka od witka działa juz kilka lat bez zarzutu moge ja z czystym sumieniem polecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dolewka też działa jak chce niezależnie od ustawienia pływaka :)


Powrót do Solniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hubert :

Niestety mam podobny problem, dolewka działa niezależnie od pływaka. Pływak czysty, chodzi luźno i cholera wie co jest nie tak. Więc dolewkę mam podpiętą pod timer.

P.S. Dolewka AM to najbardziej zawodny sprzęt w moim systemie :)

Potwierdzam, ale ja akurat miałem cyrki z pompką SP3000, za to czujnik (pływak) AM działa bez zarzutu pare lat.

Inna sprawa, że jak zdejmiesz pływak np. do wyczyszczenia z tego trzpienia na którym sobie lata i założysz potem odwrotnie to potem odwrotnie działa cały czujnik - załącza prąd wtedy gdy pływak podchodzi do góry a nie gdy opada. Jest on jakoś spolaryzowany względem tego trzpienia czy cuś...

Niby pierdoła a w zamieszaniu można przegapić i potem nie wiadomo co sie dzieje :)


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, zastanawiam sie nad kupnem dolewki od witka (dr_witt) z allegro, rozumiem że polecacie ten produkt z dwoma czujnikami?


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 czujniki ustawione rownolegle zawsze dadza wieksza pewnosc (ustawione tak ze podniesienie dowolnego z nich odlacza pompke)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomiooo :

hej, zastanawiam sie nad kupnem dolewki od witka (dr_witt) z allegro, rozumiem że polecacie ten produkt z dwoma czujnikami?

Ja też polecam dolewke od Witka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też polecam( dr witt ) ,wcześniej miałem AM i wielka porażka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) moja AM dla odmiany dziś zaczęła działać normalnie. Nie mam pojęcia co jej strzeliło ale po paru dniach zawiechy dziś sama z siebie zaczęła prawidłowo reagować na czujnik. Co za badziew :banghead

_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że notowania witka na tym forum są niezłe :) dzięki za odpowiedzi.


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hubert wszystko jest możliwe :) nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie zachodzi to zjawisko ale na pewno ma coś wspólnego ze słoną woda, gdyż w słodkiej nic takiego się nie działo. Zasadniczo można przyjąć, że im pływak był tańszy tym krócej będzie działał bez zakłóceń. Tanie pływaki made in china siadają u mnie średnio co 3 miesiące. Ich 4 razy droższe odpowiedniki brytyjskie działają już ponad 8 miesięcy bez zakłóceń. Co ciekawe nie działające już chińczyki doskonale działają nadal przy 240v zmiennym. Przy moim operacyjnym stałym 24v nie ma już nowy. Zajrzeć się nie da bo to przecież zgrząny plastik. Nie mam pojęcia. Dlatego albo inwestycja w ciut droższy albo regularna wymiana taniej tandety :)

Pozdrawiam

Łukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.