Skocz do zawartości
Browar

Moc HQI przy 45cm wysokości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w akwa 45cm wysokim i 70 cm długim wystarczy HQI 70W+

Marine-Glo 20W, czy już musi być 150WHQI ?


Show Must Go On... mlv87@interia.pl Browar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć twarde to 150W. Tak wogóle różnica w cenie żarnika jest prawie żadna, to samo z bebechami więc siedemdziesiątką bym sobie głowy nie zawracał


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, różnicy w cenie żarnika nie ma, ale w rachunkach za prąd jest(rodzice się mnie wyrzekną i eksmitują :-P )

Ale chyba jednak dam 150W


Show Must Go On... mlv87@interia.pl Browar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO żarniki 70W nie mają sensu w morskim (no chyba że jest to naprawdę jakaś nano-rafka) szkoda kasy na 70-tke bo z czasem i ta będzie chęć zwiększenia mocy. 70W to jest słabe światło, zwierzaki zdecydowanie lepiej wyglądają przy 150-tce. Sam miałem na początku 70W (akwa 80x45x47wys.) i właśnie zmieniłem na 2X150W 20000K i 10000K i teraz dopiero jestem zadowolony.

pozdrawiam BartY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jezeli zbiornik ma wymiary 55x45x35cm (sz x dl x wys) , w tym akwa 55x35x35 (z tylu 10cm panel) to ta 70w lampa tez bedzie za mala? :(

Skladam na razie oswietlenie 70W, tym bardziej ze nie mam mozliwosci umieszczenia zarnika dalej niz ok 10cm od powierzchni - tzn jest to mozliwe, ale baaardzo pracochlonne.

Boje sie, ze 150W bedzie po prostu za mocna.

pozzdr,


e2rd Darek K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka planujesz odleglosc zarnika od powierzchni wody (szukam usprawiedliwienia dla 70W :( )?

Mam dzialajaca pokrywe, w ktora moge wmontowac lampe, sa tam juz oprawy na swietlowki, mysle nad pozostawieniem 2 aktynicznych (15W+odblysnik kazda) i do tego wlasnie 70W HQI.

I niech ktos bedzie madry i powie, czy 150W nie bedzie za mocna? Jeszcze moge pokombinowac, zarnika nie mam, a bebechy i oprawe moge wykorzystac w slowkim akwa zony...

pozdr,


e2rd Darek K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalecam 150w zamiast 70w.unikniesz kłopotów .glony i te sprawy. kilka twardzieli też będziesz trzymać wcześniej czy puzniej ,o miękkich nie wspominając myśl przyszłościowo a nie chwilą.więć zapomnij o70w i zakończ ten temat. pz. xantir


pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazde HQI jest dobre ! nawet te 70, jak niema inngo to i to wystarczy, osobiscie uwazam ze o tym wszystkim krazy wiele mitow, wielu ludzi trzyma sie sztywnych zasad ktorych w przyrodzie niema, wiec aqwa morski jest metoda prob i bledow :( A wracajac do zarnika to pamietaj ze on troche grzeje, a ten 150 to tak fest !

pozdrowinia kiflu


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.