Skocz do zawartości
fal

Nitratreductor NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Od jakiegoś czasu zauważyłem , że rosnie mi steżenie azotanów. Z tego tytułu , że mam nitratreductor AM z całym kompletnym oprzyrządowaniem zastanawiam się nad podłączeniem go do systemu. Rodzi się oczywiście pytanie czy warto się w to bawić , i czy czasami nie przedobrze.

Wiem , że muszę coś zrobić bo monti talerzowe bardzo źle reagują na azotany.

Tak naprawdę caly czas azotany byly na poziomie 1 , dzisiaj są na poziomie 10 tak podskoczyly przez tydzień z obsady nic mi nie odeszło , jedyne co się wydarzylo to przez trzy dni nie świeciła jedna z lamp HQI 250 w , awaria , ale pewnie to nie miało zadnego wpływu na system.

Do wody raz na 2 tygodnie dodaję biodigest , zastanawiam się też nad zwiększeniem dawki , ale nie wiem czy to dobry pomysł , więc pytam was co byscie zrobili ?

Ryby karmię sporą ilością artemi , rybek jest 5 pokolców jeden chelmon i dwa błazny , o przeciązeniu systemu raczej nie ma mowy , no chyba że jestem w błędzie , odpieniacz jest bardzo wydajny jak na mój zbiornik Deltec AP 702.

Korale od dwóch tygodni dostają reef boostera i nie wiem czy czasami to nie jest moje źrodlo zwiększajacego się NO3 , dozuję tak jak zaleca producent 1 fiolka na 400 litrów , a nawet podaję troszke mniejszą ilość.

Ogólnie zauwazyłem , że kondycja korali się pogorszyła , cos jest nie tak , ale sam do końca nie wiem co.

Jesli możecie coś doradzić to bede wdzięczny :)

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie mogą być negatywne skutki zbicia no3 do zera ? Bardzo zastanawiam się nad podlączeniem nitrareductora , ale mam też obawy , czy nie narobie sobie balaganu.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie tak nitrarediktor zleustawiony redukuje no3- do no2 zamiast do wolnego azotu-testy na no3 pokazuja zero a no2 jest wysokie-wten sposób złatwiłem sobie 2 akropory-generalnie jak sie ma kontroler redox i ustawi gi ise na -250mv urzadzenie dziala najbardziej wydajnie i bezspiecznie-przeplyw sredni 3 l/h wody przez reductor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.