Skocz do zawartości
Ewa

Acreichthys Tomentosus - rybka zwana Toudi...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ją od wczoraj "na stanie" jako kolejny wytwór natury w walce z aiptasią. Rybka jest prześmieszna zachowaniem trochę przypomina konie morskie. Z twarzy hmmm... zależy co się komu podoba, jest w każdym razie ekscentryczna z wyglądu delikatnie mówiąc. Póki co nie zauważyłam żeby aiptasie ją interesowały, za to z dziką jak na siebie euforią rzuciła się na najtańsze płatki Tropicala ze spiruliną. Już widać, że z karmieniem nie będzie problemu. Jak tylko się przekona do aiptasii dam znać...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewa, nie wiem jaką masz obsadę, ale pilnuj tej rybki. u mnie cały czas wcinała mrozonki/płatki. oczyściła akwarium z aiptasi, zoa, i jak "prawie" załatwiła eupchylie została eksmitowana...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam miękasy i inne ryby i mam ją ciągle na oku - dzięki za cynk :googleye


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak mój Toudi to jest pierdoła, do dziś ani jedna aiptasia nie zniknęła, za to do michy pierwszy leci... dwa dni wszyscy głodowali przez niego w akwarium i nic, chyba mu jutro edukacyjny pokaz slajdów zrobię :)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa, w sumie to 2 tygodnie... ruszy na pewno, u mnie tak naprawdę zaczęły "w oczach" znikać po dobry m-cu. w tempie kilku dni zniknęła aiptasia i kilka korali. tak więc myślę, że jeszcze troszkę czasu mu daj.

Może nieśmiały??? a może obraził się za to imię i strajkuje ? :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 2 tygodniach wcięła wszystkie aiptasie i całą dużą kolonie xeni :).

Aż boję się pomyśleć co będzie jak całkowicie zgłodnieje :)


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika jak zawsze ma racje.

U mnie aiptasie zaczely znikac po miesiacu. Ale wczesniej mialem urlop i karmilem ryby granulkami z automatu a tego rybka nie jadla.

Aiptasii juz nie ma, nic innego nie zjedzono, ale nigdy nie widzialem Tomentosusa jedzacego powyzsze.

Gdyby go jednak kolejne 2-3 dni przeglodzic to mozesz oderwac jakas malutka aiptasie i mu z pradem wody puscic przed pyskiem. Moze tak go nauczysz, ze to jest cos do zjedzenia.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez cienia wątpliwości ta rybka jest liderem w likwidowaniu aiptazji i majano. Aż nie chce się wierzyć, że Ewy podopieczny nie likwiduje tego paskudztwa. Moja "brzydula" wyczyściła dwa akwaria, ale nie mam zamiaru się jej pozbyć. No i póki co dobrze, że wyjada prawie wszelakie inne pokarmy (w tym suche) jakie wrzucę podczas karmienia. Choć zdarza się jej podskubać nawet ukwiał dywanowy (pewnie więcej z ciekawości czy to jadalne) :)

P.S.

Do dziś, czyli do postu Arko wydawało mi się, że kolonia xeni zmniejsza się u mnie z powodów bliżej nieokreślonych - teraz myślę, że to "brzyduli" robota (qrde jakoś nigdy nie dała się na tym złapać) :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nawet nie "czaiła" z xenią podskubywała radośnie na moich oczach za to aiptazji nigdy nie widziałem aby skubała a znikły wszystkie :)


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie, czyli jest nadzieja :), bo juz myślałam że będę musiała mu ten problem wyjaśnić w postaci grafu albo tabelki, żeby lepiej zrozumiał - pasożyt jeden... Będę opracowywała technikę edukowania ryby, tylko muszę się starać żeby nie skończyło się tak jak u tego pana co psa z miski uczył jeść dając mu dobry przykład :) Z karmieniem ryb mam zawsze ten problem, że jedzą wszystko, płatki, granulki, mrożonki, albo mam dobrą rękę, albo wiedzą że nie ma wybrzydzania i jak pańcia daje michę to trzeba jeść bo nastepnym razem nie da i pozamiatane, jednak ryby są dobrymi obserwatorami i uczą się na błędach innych :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wycięła Aiptasie, a później zabrała się za zoa, gorgonie i na euphilie jakoś tak ochoczo spoglądała więc wyleciała.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.