Skocz do zawartości
domat

Wpływ środków "raid" czy "baygon" na akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może to i głupie pytanie ale ostatnio zastanawiałem się czy czasem środki typu raid czy baygon nie mają wpływu na akwarium? planuję teraz postawić akwarium w moim pokoju, najczęściej w nim mam okno na noc otwarte i włączony baygon(odpowiednik raida) czy może to w jakiś sposób zaszkodzić akwariowi czy nie ma żadnych związków?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był kiedyś temat o tym jak wpłynęła dezinsekcja na akwarium. A mianowicie wszystko przeniosło się na wieczną rafę, skala do śmieci a sprzęt do dezynfekcji. Ale to chyba takie skrajne było lub mocno przesadzone. No ale. Jakoś nie mam odwagi próbować :googleye


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Załóż siatkę na okno i po problemie!


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn.? jak założyć siatke na plastikowe okna:>? gdyż jeszcze takiego rozwiązania nie widziałem:D


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklejasz siatke w taka szpare miedzy plastikami


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marketach budowlanych widziałam moskitiery właśnie na plastikowe okna. Trzyma się to to na rzepy przyklejone do ramy od zewnątrz i w każdym momencie można je usunąć. Szczegółów nie znam u siebie nie stosuję, bo mam akurat wentylację mechaniczną i okien nie otwieram, tylko po prostu rzuciło mi się w oczy że takie cuś istnieje.


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do siatek na plastiki to faktycznie nie ma problemu.]

A co do środków jak raid czy inne mam zdanie że może

to rozwalić akwa. sam się męczyłem chyba z rok u siebie

w salonie fryz z akwarium ciągle mi woda się psuła od chemi

a miałem otwarte a więc te wszystkie lakiery, farbt, płyny itd

dostawała się do wody jak zastosowałem szybę do góry

jak ręką odjoł dlatego też uważam że zawsze tam jakaś

chemia i z tego małego raida się dostaje do wody

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
domat :

Tzn.? jak założyć siatke na plastikowe okna:>? gdyż jeszcze takiego rozwiązania nie widziałem:D

Oj to jeszcze wiele nie widziałeś :googleye

Są ramki z siatką w kolorze okna, mocowane magnetycznie, można po sezonie łatwo zdjąć, są rolety z moskitiery, drzwi zewnętrzne z siatką oraz wspomniane rzepy no i cała masa innych mniej lub bardziej wygodnych rozwiązań.

Ale chemia to chemia, pryśnięcie Ascypem, Raidem czy Bi58 jest z pewnością skuteczne tylko pytanie czy zdrowe ? nie tylko dla akwarium i życia w nim zawartego ale i dla ludzi.

Ja polecam naturalne metody walki z owadami, najlepszym jest sadzenie w doniczkach roślin odstraszających insekty, drugim skutecznym środkiem jest zwabianie ptaków w pobliże domu, one w sezonie lęgowym muszą swoje małe karmić głównie owadami, u mnie obie te metody pomogły na tyle, że nie mam potrzeby zakładania nawet siatek na okna, jakakolwiek muszora się pojawi jest natychmiast pożarta przez ptaki. Następnym naszym sprzymierzeńcem w walce z owadami są nietoperze, nie każdy ma możliwość posiadania własnych, ale pozostawianie szczelin w poddaszach by mogły założyć kolonię jest też dobrym rozwiązaniem. Jeden netoperek w ciągu nocy jest w stanie pożreć 4tyś komarów to jest chyba całkiem dobry wynik. U mnie nietoperze zagościły na poddaszu już w pierwszym roku, teraz mam ich dość sporo a komarów zdecydowanie mniej, nie powiem, że wybite do nogi, ale nie są tak upierdliwe jak to było przed zasiedleniem się nietoperzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomajk

Jakie roliny ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomajk to jest mysl !! I jeszcze biznes na guano mozna krecic :-) hehehe


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.