Skocz do zawartości
kono

Pytania dot. osmozy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj podłączyłem filtr RO firmy Puricom zakupiony na allegro. Wszystkoz robiłem zgodnie z instrukcją, wg. niej po pierwszym przepłukaniu filtra ok 15L wody trzeba zostawić i nie uzywać go przez dwa dni. Z tym, że podczas przepłukiwania z wężyka z którego powinna leciec woda przefiltrowana wypływa dość spory strumień wody, a z węzyka ściekowego ledwo co kapie. Myślałem, że te proporceje będą wprost odwrotne, czy tak ma być? Czy moze po tych dwóch dniach coś się zmieni? Jakim strumieniem wody zasilać filtr, czy odkręcac kranik tak ledwo co, czy może nie ma to żadnego znaczenia?

Pozdrawiam

kono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo też chcę upić taki RO więc ciekaw jestem jak on działa ;)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kono

sugestia Twoja jest sluszna...."brudow" wyplywa wiecej...niz "miodu"..;)..

odkrecaj wode normalnie...membrana ma swoja przepuszczalnosc/ wydajnosc......i jest ona zalezna od cisnienia wody...miedzy innymi...

sprawdz..czy dobrze wszytko popodlaczales.....bo jak dla mnie to troche dziwne zachwoanie filtra..

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pomyliłeś wyjścia wody brudnej z wyjściem wody czystej to jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że musiałeś ten krótki wężyk z kryzą zamontować w wężyku dla czystej wody, a nie w wężyku na wyjściu brudnej wody.

O ho ho, ale się machnąłem :) , kompletna niekompetencja. Kryza w wężyku z czystej zwiększyłaby tylko wydatek brudnej, a u ciebie jest odwrotnie.

Leszek dobrze pisze, jedyne wytłumaczenie to coś nie tak z membraną.

Kran zasilający filtr odkręć na maksa to zwiększa wydajność, ale oczywiście woda po RO kapie, a woda brudna leci, że się tak precyzyjnie wyrażę - ciurkiem ;) - to zdanie będzie aktualne, jak będziesz miał sprawny filtr ;)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kono

Taki efekt mozesz uzyskac tylko wtedy kiedy w filtrze nie ma membrany ;)

Ogranicznik przeplywu utrudnia wyplyw wody brudnej a cala woda wali przez wyplyw wody oczyszczonej.

Innej mozliwosci nie ma, no chyba ze membrana jest zle wlozona lub uszkodzona.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wężyk od "Scieku" nie ma kryzy , tak też płucze się membranę co jakiś czas.załóż kryze i będzie git:wink


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem identyczny filtr i u mnie wszystko jest ok, popieram glosy o brak kryzy (ogranicznika sciekow), ma byc zalozona w wezyku dla wciekow to en po lewej stronie na dole filtra z membrana:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomik: i jesteś zadowolony z tego filtra ?? bo chyba też się na niego zdecyduję

czy to jest ten filtr z www.czystawoda.pl ??

i czy dokupowałeś do niego jakieś wkłady ??

i czy jakieś wkłady warto do niego dokupić ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ogranicznik sciekow zamontowalem w wezyku do odprowadzania sciekow zgodnie z instrukcja. I wlasnie z niego kapie po troszeczku, a z drugiego leje sie na potege. Jedyne co moglem zle zrobic to moze zle zalozylem membrane, chociaz tez robilem to zgodnie z instrukcja. tzn na 100% wsadzilem ja prawidlowa strona itd. Przyjrze sie temu jeszcze raz dokladnie jutro (niestety brak czasu dzisiaj) i jeszcze napisze czy cos wymyslilem.

Pozdrawiam i dzieki za dotychczsowe odpowiedzi

kono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , czy jestem zadowolony - tak, chociaz z czego tu sie cieszyc ;) , woda sie leje i juz

Kupilem go od goscia o nicu Aberlour , ma membrane film teca

Wkladow nie dokupowalem bo jest kompletny ma wklady wstepnego oczyszczania i membrane glówna

a czy cos trzeba dokupic, jak bym zmiescil w szafce to kupil bym jeszcze filt z zywica, ale i tak pewnie przyjdzie kiedys to kupic:) , pozdrowienia


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się temu dokładnie dalej nie wiem gdzie jest błąd z osmozy mam dwa wyjścia na jednym pisze DRAIN tam jest założyny ogranicznik ścieków i z węzyka podpiętego do tego wyjścia kapie po troszku, a na drugim jest napisane TANK i z niego leje się na potęgę. W tym tygodniu chciałem pierwszy raz zalac i posolić, a bez RO wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmontowałem go jeszcze raz, rozkreciłem główną komorę i wsadziłem membranę odwrotną stroną, tzn. tą uszczelką wokół całej membrany i cienszą rurką z dwoma nacięciami bliżej zakrętki głównej komory, a cieńszą rurką z dwoma uszczelkami na niej od strony wyjść z filtra. Proporcje wody wychodzacej odrazu się zmieniły. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz ;), i tak trzymac teraz pewnie leci jak krew z nosa, ja juz zbieram na wieksza osmoze bo ta to sie nadaje do podlewania kwiatkow metoda kropelkowa:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomik: a jakie masz akwa ?? jak osmoza ma wydajność 150l/doba to chyba starczy do 80L nano ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj, 150 l na dobe to bopozne zyczenie z instrukcji moj filtr wedlug niej ma dawac 190 l na dobe a daje okolo 100 l , 150 l osiagnolby moze przy super optymalnych parametrach czyli woda o tem 20 stopni itd


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak na prawde klopotliwe jest pierwsze zalanie bo pozniej tej wody potrzeba znacznie mniej wiec nich sobie tam cieknie jak chce:)

moje akwa to okolo 250 l w obiegu


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być zawór lub jakieś zwężenie


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotke walne jutro , ale opisze to kryza do tego filtra to cos w rodzaju rurki (kolor zolty) ze storzkiem z przodu, przez jej srodek przechodzi elastyczny wezyk gumowy , wklada sie to do wezyka na scieki storzkiem na zewnatrz tego wezyka i wkreca do srubunku ;), no to chyba nie mam zdolnosci do opisow


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje RO tego nie ma (?)

sprawdze jeszcze wieczorem, ale raczej nie posiadam takiego elementu. Niemniej proporcje wody sa raczej poprawne. Czy to mozliwe ze ten element jest w obudowie RO?

Mam takie RO i jak widac na zdjeciu takiego elementu brak.

foto.jpg


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogranicznik przeplywu znajduje sie w czerwonym wezyku, takze do zdjecia musisz uzyc rentgenu, moze bedzie widac:satisfied


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten magiczny element byl w osobnym woreczku ;), ale faktycznie moze byc wlozony do tego czerwonego wezyka


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam czerwonego wezyka ;)

wszystkie elementy dostalem luzem i nie przypominam tam sobie takiego elementu jak w/w ogranicznik. Wlasnie przejrzalem poczte z tamtego okresu i nie znalazlem nic na temat ogranicznika.

Czym moze skutkowac brak ogranicznika?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj, ni nie wiem czym wyginieciem lasow tropikalnych ;), sorki, niczym Marx tym , ze mozesz miec mniejszy uzysk wody czystej, po prostu ten element ma za zadanie podniesienie cisnienia w komorze filtra osmatycznego


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.