Skocz do zawartości
UNSU

dolewka AM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i odrazu moje pytanko, i to chyba nie z tych najłatwiejszych:D, mam dolewke AM z niestety wysoceprawdopodobnie zepsutym czujnikiem czy da sie go wymienić?, i druga część mojego pytanka mam baniak bez sumpa wiec z ta dolewka musze pogłówkować a mianowicie czy da sie zamontować do niej drugi czujnik zabezpieczający?, a moze macie jakieś własne patenty na ten problem(czujnik w głównym zbiorniku) co by mi ślimak nie usiadł na czujce i nie zalał chałupy;/

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies widzialem czujnik w rurce, z niewielkimi otworami coby nic nie wlazlo, co zdaje sie dodatkowo moze niwelowac ruchy czujnika spowodowane falowaniem powierzchni.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodatkowo moze niwelowac ruchy czujnika spowodowane falowaniem powierzchni.

... czasami tak skutecznie ( jak sie rurka zasyfi) że czujnik se zostaje w miejscu :) i albo powódź albo susza...

Niestety - moim zdaniem, jeśli stosuje się czujniki pływakowe, to nie ma innej rady jak czyszczenie sprzętu przy każdej okazji + modlitwa żeby nic na czujnik nie wlazło. Zawsze można też system "dublować", ale to się wiąże zwykle z pracami elektroniczno/mechanicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebrzmi to zbyt optymistycznie i tak żyje w ciągłym stresie bojąc sie o swoje akwa:P myślałem o czymś takim jak kotnik tylko mniejszym a taka rurka czemu nie tylko z dziurami wiekości odpowiednio dużej co by nie zapchały sie ale też odpowiednio małej co by ślimak niewlazł(ale znowu mam babke okinawe maluteńką co lubi wszędzie przesiadywać lipa straszna;/) a optyczny kupe hajsu kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety dolewki AM są wadliwe już chyba to jest 3 post w tym miesiącu o wadliwym działaniu tego sprzętu, ja osobiście wolałbym kupić dolewkę od dr witt z allegro naprawdę rewelka ;]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam dolewki grawitacyjne, nawet jak się zepsuje to wiemy ile wody pójdzie na mieszkanie

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam dolewkę grawitacyjną. Używam takiej z AM od 5 lat. Jedyne co zrobiłem to żeby zmniejszyć bezwładność urządzenia pływak obciążyłem klejem do koralowców i przymocowałem krążek styropianu. Wcześniej raz zdarzyło mi się, że pływak nie podniósł się i pozostał w zanurzeniu, przez co wyleciała mi cała woda z pojemnika na dolewki. Na szczęście pojemnik ma objętość taką, że nawet po zlaniu wszystkiego z sumpa nic się nie wyleje.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no też myśle cały czas o dolewce od dr wita tylko ze do niej trzeba jeszcze jakąś pompke(działającą na niskie napięcie tak?) kupić, a tu miałem juz pompke z dolewki am i pomyslałem ze jak troche pogłówkuje to zaoszczedze chociaż te pięć złotych na piwko, a jaką pompke do dolewki dr wita kupić?, możecie cos zaproponować?

P.S. co to są te dolewki grawitacyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie popmka na 220v jakiś najtańszy aquael ja mam za 12 zł od filterka i dr Witt z dwoma pływakami jest super.

Wcześniej miałem AM i porażka 3 razy dolał całą wodę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach, dzieki mi kumpel powiedział ze dolewka sie włącza kilka naście razy dziennie i dlatego musi być pompka nisko napięciowa (NA PEWNO MUSI BYĆ???), ale jak nie to tak zwykłą aquaela mam tylko jeszcze od wita reszte i jedziemy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, zwykle pompki 220v te kilkanascie razy dziennie wlaczania/wylaczania spokojnie przezywaja, moja juz ponad 2 lata dziala i nie ma problemu (najmniejszy eheim 150l/h)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja tez mam dolewke bezposrednio do akwa i podlaczylem czujniki do zegara czasowego i wlaczam go co drugi dzien na 3 godziny tzn ze nawet jakby czujnik sie zepsul to woda bedzie leciala max przez trzy godziny a po wylaczeniu pradu zawor elektromagnetyczny odcina doplyw . . . a wciagu 48 h wody odparuje tyle ze znowu sie zmiesci 3 godzinki RO

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wladyslaw2" sprzedaje na allegro sterownik pompy, podlacza sie do niego pompe + 3 sondy. pompa na 220V, jedna sonda na dno, druga sonda to poziom gdzie ma sie pompa wlaczyc, a 3 sonda wyznacz poziom, gdzie pompa ma sie wylaczyc. standardowo sterownik od Wladyslawa dziala odwrotnie niz nam trzeba, i trzeba po zalicytowaniu porposic, aby dzialal tak jak napisalem, czyli na dole wlacza pompe, na gorze wylacza. regulujac odstaw miedzy sondami wplywa sie na czestotliwosc wlaczania pompy. ja tak mam i wszystko dziala. sondy trzeba robic samemu, tak by koncowki byly ze srebra.

pozatym mam dolewke z jednej kieszeni sumpa. nie ma opcji wylania wody na podloge, co najwyzej pompa bedzie na sucho pompowac, lub w kolo pompowac te sama wode, ktora bedzie wracac spowrotem do kiesszeni, poniewaz scianka oddzielajaca wode RO od reszty sumpa jest nizej niz krawedzie ogolne sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapobiec cofaniu się wody do pojemnika? Bo chce miec wlew zanurzony . Myśle nad dolewką od Dr.Witta + pompka Eheima 2062 ( bo taka mam + węże i przelotki ) . Użyje węża jak do filtra kubełkowego czyli 12/16.


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rura od dolewki nie moze byc pod powierzchnia wody w sumpie (tam gdzie pompa obiegowa) to nie bedzie zasyac wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontój na wyjściu zaworek zwrotny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.