Skocz do zawartości
witul

FILTR GLONOWY ZAMIAST ODPIENIACZA

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ten sam problem z glonami.Niestety kiedy im zabraknie chemi padają bardzo szybko.

Niestety ale u nas wiele rodzajów glonow jest nie dostępna .

Wiele stanów zabrania sprzedaz glonow obcych.Jak oni twierdza mogo spowodować katastrofę ekologicznom.

Morski blotko ,LR,slimaki powinny pomoc.Czsami jest dobze dodać małe krewetki do tenku .

Jako końcowy filter z glonami prawie wogule w nim odpadkow z jedzenia nie ma.

No samym poczontku gabke urzywalem jak pierwszy filter.Problem jest z nią ze po jakimś czsia się zapcha i dziadostwo może zacząć tam rosnonc.

Ale gabka jest dobra do zaczymania babli.Cala zabawa z naszymi tenkami jest Zawsze pełna nispodzianek(czsami kosztownych)

Powodzenia Slawek

Ps

Końcowy proces powoduje dosyć mocny wciek gazów dobze jest zainstalować rurke otpowietrzna

jesli masz baniak glonowy szczelnie zakryty


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki plan, ze wpakuje duzo spaghetti do sumpa, bede mierzyc no3 i po4, jesli bedzie za malo, bede obficie karmic ryby i korale z nadzieja ze glony wykarmia sie resztkami. jezeli tak bedzie, moze sie okazac ze na prawde odpieniacz jest nie potrzebny. zobaczymy, wyjdzie w praniu.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisaj kupilem po okazyjnej cenie tak na oko z 4 litry spaghetti tez zaczynam testowac jak to bedzie dzialalo,powoli przymierzam sie zeby wyciagnac z piwnicy moj nowy nabytek 650 litrow


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konradzior jeśli połączysz dsb z refugium,kóreś z nich zawsze będzie kulało.Nie jest to dobry pomysł.

pozd


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bigwalker :

konradzior jeśli połączysz dsb z refugium,kóreś z nich zawsze będzie kulało.Nie jest to dobry pomysł.

pozd

A mozesz napisać cos więcej?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rozhulanym DSB,redukującym azotany,ciężko jest utrzymać w dobrej kondycji refugium glonowe.

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumiem wcale nie jest potrzebne refugium tylko DSB.


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które tak naprawdę może stanowić spore niebezpieczeństwo dla przyszłości zbiornika :p Nie chce dyskredytować DSB ale trzeba sobie uświadomić, że brak prądu na więcej niż 10 godzin prowadzi do poważnych problemów, a awarii sieci energetycznej mamy coraz więcej w związku z burzami i zmianami klimatu


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rzeczy bez wad >> można postawić akumulator zasilający pompkę w razie braku prądu.

Awaryjne zasilanie z akumulatora to coś co chyba trzeba zrobić w najbliższej przyszłości. W sumie żadna filozofia>> akumulator o odpowiedniej pojemności, przetwornica [ z 12 na 220 V] i układ który nam odpali zasilanie jak zabraknie prądu z sieci.


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa piękne zbiorniki prowadzone tylko na refugium glonowym np.A.Furtaka,czy wszystkie akwaria w Oceanarium w Gdyni.

Hej Rebciu,dawno Cię tu nie było :p

pozd


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
konradzior :

Nie ma rzeczy bez wad >> można postawić akumulator zasilający pompkę w razie braku prądu.

Awaryjne zasilanie z akumulatora to coś co chyba trzeba zrobić w najbliższej przyszłości. W sumie żadna filozofia>> akumulator o odpowiedniej pojemności, przetwornica [ z 12 na 220 V] i układ który nam odpali zasilanie jak zabraknie prądu z sieci.

Niestety nie jest to wszystko tak "kolorowe", szczególnie np. w Warszawie gdzie poważna awaria ma miejsce raz na 10 lat i po pierwsze nie mieści nam się w głowie, że jesteśmy bez prądu :p, a po drugie , jeśli już się zabezpieczyliśmy np. akumulatorami to może się okazać, że działają 10 minut bo zakładaliśmy je 5 lat temu.

bigwalker :

Hej Rebciu,dawno Cię tu nie było :)

pozd

Nooo hej :p - "takie tam" się nałożyły na siebie i brak czasu permamentny mnie chwycił :):):D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem świetny sposób na refugium... http://reeflounge.com/showthread.php?t=28099


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze to może mieć sens. Wydaje mi się ze to nie jest zwykły kawałek plastiku. W każdym razie jest to jakieś podłoże do którego mogą przyczepić się glony i z którego można łatwo usunąć ich nadmiar. Glony które rosną na tym czymś rozwijają się szybko. Mają dobry dostęp do substancji pokarmowych bo woda szybko przepływa i są dobrze oświetlone. Ważne jest też to że maja dobry dostęp do CO2 z powietrza. I co najważniejsze nie są to glony wyższe tylko te proste. Gdy zabraknie im pożywienia zaczną umierać ale jeśli pokarm znowu się pojawi szybko sie rozwiną i nie dopuszczą do wzrostu stężenia azotanów i fosforanów.

Najlepsze jest to ze po zastosowaniu takiej filtracji odpieniacz nie jest potrzebny a dzięki temu lepiej rozwija się plankton oraz z wody nie są usuwane białka co znacznie przyspiesza wzrost koralowców.

Skończyłem własnie robić swoją wersję tego filtra. ciekawe czy u nas można dostać polimer którego użyli chłopcy a usa. Moje rozwiązanie nie jest najlepsze ale jest... Przed chwilą zrobiłem taki filtr z gazy i butelki z PET. Wyciąłem z butelki rynienkę wyłożyłem ja gazą i umieściłem tak ze przepływa po niej woda z akwarium. Rynienka jest dobrze oświetlona. Zobaczymy czy to zadziała.

Kiedyś hodowałem rośliny w małych silnie oświetlonych zbiornikach. Kiedyś zrobiłem eksperyment i powierzchnię wody przykryłem folią z przezroczystego grubego PE. Chodziło o to żeby CO2 nie ulatniało się ze zbiornika do atmosfery. Na polietylenowej folii leżącej na powierzchni wody bardzo szybko rozwijały się glony. Po 2 dniach cała folia była zarośnięta zielonymi glonami mimo ze takie glony nie rosły w akwarium na szybach.


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze po prostu zwykla szyba? u mnie w sumpie po podlaczenie swiatla glony (kudlate i nitkowate) zaczely rosnac tam gdzie woda scieka po szybie. podejrzewam ze ostatecznie moze to byc spienione pcv, ponawiercane w sito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gaza to pierwsza rzecz która mi wpadła wczoraj do ręki jak przeczytałem ten tekst... Ale nie jest to dobre rozwiązanie

można wziąć kawałek polimerowej płyty [ nie ważna czy będzie to pvc pc czy pet] mocno zarysować jej powierzchnię np przy pomocy szlifierki z bardzo grubym papierem lub szczotki

można też wziąć kawałek bąbelkowej folii i poprzebijać jej bąbelki

albo gazę zastąpić watą filtracyjną [np JBL] >> właśnie zrobiłem tak...


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest całe forum internetowe akwarystów używających ALGAE SCRUBBER (przepływowych filtrów glonowych)

http://www.algaescrubber.net/forums/

!!!

temat rozwojowy

baniak od 1 stycznia 2009 bez odpieniacza, po4 i no3 niewykrywalne cały czas

http://www.algaescrubber.net/forums/viewtopic.php?f=7&t=197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KIDULT :

jest całe forum internetowe akwarystów używających ALGAE SCRUBBER (przepływowych filtrów glonowych)

http://www.algaescrubber.net/forums/

!!!

temat rozwojowy

baniak od 1 stycznia 2009 bez odpieniacza, po4 i no3 niewykrywalne cały czas

http://www.algaescrubber.net/forums/viewtopic.php?f=7&t=197

Ma zalety i wielkie wady

Dosyc wielka strata wody(poarowanie)

Niemily zapach


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piana z odpieniacza też śmierdzi

A parowanie wody przydaje się jak jest gorąco. Ciepła woda znacznie szybciej paruje a kiedy woda paruje to się schładza...


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tego ze wielka strata wody i ze moze smierdziec, jak korale caly czas plywaja w jedzeniu ktore im dasz i nic nie laduje w odpieniaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa koncepcja z tym algae scrubberem czytałem pół nocy i całkiem ciekawie to wygląda z tego co wyczytałem to może być byle jakie tworzywo byle było odpowiednio przygotowane i oświetlone gdyż tu 3/4 sukcesu to oświetlenie tej płyty...

Pozdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej naszej dyskusji ,zmienilem oswietlenie o polowe (jedna lampa 15w 10000k 7 godzin,nastepna 30w 24/7 )

Po dwoch miesiacach polowa glonow padla.Mysle ze powod tego jest brak swiatla.Moja komora glonowa ma okolo 30 galonow

i stara formola sie sprawdza 3w swiatla na kazdy galon.Wrucilem do starego oswietlenia zobacze za miesiac co sie bedzie dzialo.

Zmalazlem na internecie trawe morska.Moze ktos z was ma z nia doswiatrzenie.Spostrzezenia mile widziane.

Do uslyszenia Slawek K


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.