Skocz do zawartości
Ruda

Warszawa - kogo polecacie do założenia akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Kobieta chce konkterną odpowiedz kto jej pomoże z akwarium. Słąby sprzęt nie bedzie dobrze działał, @Czarna nie kupuj słabych jakościowo pomp czy odpieniacza bo bedziesz musiała kupic raz jeszcze i wydasz wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega @witul dobrze prawi. Tak sobie teraz w brodę pluje. Po co wydałem 120 tys na audi, skoro mogłem za 2 tys kupić wypasionego poloneza i za połowę tego malcinga - jako rezerwowe. Auto? Auto. Cztery koła. Na głowę nie pada. Pozlacane proporczyki na szyby i wypas jak tra la la :) a ile keszu zaoszczędzone by było. Oj ja nie mądry :)

A tak poważnie. :D jesteśmy w ogólnoświatowej machinie gospodarki wolnorynkowej. Wesołe czasy gdy wyznacznikiem jakości była sama dostępność minęły :D producenci czują na karku oddech milionów chińczyków. Nikt nie ma szans konkurować z nimi w walce cenowej. Pozostaje tylko jakość, do której naszym małym skośnookim przyjaciołom jeszcze daleko, a za która to właśnie płacimy.

Oczywiście nie neguje samego pomysłu kupna i posiadania dóbr wymyślonych i wytworzonych przez przestawicieli najliczniejszej na świecie nacji. Sam mam pompy jvp do mieszania soli, jakieś pompki po 15 zł do pompowania wody do i z podmiany oraz fikusne kalosze Nikea, w których zbieram na plaży robaki na ryby :)

Jednak od sprzętu, od którego zależy życie mieszkańców naszego akwarium, za których świadomie jesteśmy odpowiedzialni, należy wymagać jakości i niezawodności. Chcecie dowodów? Pompą jvp vs. coralia. Na pierwszy rzut oka identyczne. Na drugi w sumie też :) do wavemakera on/off podłączyłem po dwie coralia i jvp. Cykl pracy 15s naprzemiennie. Po ok 6 godz jedną jvp startowała tylko na pych. Druga do rana już nie startowała bo się oś rozpadła. Pompki coralia działają do dziś bez zarzutu. Może to tylko przypadek :)

Oczywiście nie można kierować się zasada że droższe jest lepsze. Ale myślę że każdy zgodzi się, że jeśli cos jest bardzo tanie, to nie może być dobre :) DIT po prostu nie istnieje.

Także czarna nie oszczędzaj na podstawowym sprzęcie ale też nie daj się naciągnąc. Kompromis jakości do ceny wcale nie jest taki trudny do osiągnięcia. Wystarczy wiedza, lub wyposażona w nią osoba pod ręką na zakupach. Albo nasze forum :) gdy będziesz już miała propozycje konfiguracji sprzętowej wraz z cenami wrzuc to na forum. Jest tu naprawdę wiele osób z tej branży, których opinia pomoże Ci podjąć decyzję o dalszej współpracy z dana firma.

Pozdrawiam

Lukasz

P's.

@witul nie gniewaj się :) :) :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chodi moze jvp dzialajaca na prad zmienny nie moze dzialac na wavemakerze? ja mam jedna od roku, druga od marca i wszystko gra.

co do audi vs poldek - porownaj jakosc, liczbe czesci, uzyte materialy, NAKLADY na badania i nowe INNOWACYJNE technologie i juz wiesz za co placisz gdy kupujesz audi. a w akwarystyce morskiej - sorry - nie wiem ZA CO sie tyle placi. rura acrylowa, kilka rurek pvc i pompa za grube tysiace. moze nowa bajke napisac : pt "nowy odpieniacz cesarza" ? w koncu TYLKO GLUPIEC NIE WIDZI, ze odpieniacz za 5 koła jest niezawodny i 100 lepszy od jakiegos aquamedica za 1200zl o tym samym przeplywie wody i powietrza oraz natezeniu glosnosci/cichosci

upraszczajac - wg mnie CEP marki mercedes bedzie tak samo mlocil jak CEP made in china, i spece od marketingu z mercedesa mi nie wmowia ze ich cep jest lepszy bo jest 10 razy drozy. studiuję reklame i ucze sie tego, jak ludzmi sterowac i ze najwazniejszy jest wizerunek marki a nie produkt.

a Czarna przed znajomymi sie nawet nie pochwali naklejką na odpieniaczu czy pompie (a koralami i rybkami sie pochwali, a nie od dzis wiadomo ze ludzie sie lepiej czuja jak maja wiecej niz inni)


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi się wydaje, że odpieniacz jest konstrukcyjnie o wiele bardziej skomplikowanym urządzeniem niż Ci się wydaje :) w końcu jak sam napisałeś to tylko rura, w której są babelki. A jednak jedne działają o wiele lepiej od innych. Dlaczego więc to tak? :) hm ... ? :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co innego jak się kupuje sprzęt dla siebie, a co innego jak robisz to dla kogoś i potem za to odpowiadasz, i dajesz jakąś tam gwarancję i zapewnienie że to będzie działać tak jak trzeba.


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomioo ila czasu masz beasta? dobrze pieni?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero mam setup, w tym miesiącu będę odpalał zbiornik


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Witul oczywiście masz prawo do posiadania własnej opinii i teorii spiskowej, ale proszę nie wmawiaj innym takich głupot. Prosta sprawa- porównaj sobie jvp i tunze, czy aquamedica z bubble kingiem czy KZ. Proszę nie patrz jedynie na obudowę:p zerknij np. na pobór mocy, kulturę pracy, przede wszystkim wydajność oraz np. awaryjność. Ostatecznie masz kilka sklepów w Warszawie- przejdź się i podpatrz pracę tych urządzeń z górnej półki. Jeśli jednak uważasz, że turboflotor to to samo co BK, a jvp to samo co tunze(oczywiście masz do tego prawo) i jedyną różnicą jest cena to proszę zostaw doradzanie nowicjuszom innym użytkownikom, bo być może ktoś się zastosuje a później winą obarczy forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wina za co? za to ze ma ladny zbiornik a zostalo mu kupe kasy w kieszeni?

a Ty nie wmawiaj nowicjuszom ze im potrzebne nie wiadomo jakie sprzety aby miec piekne akwarium. za czesto w landzie bywasz;)

wiecie co, napisze prace magisterska o tym, jak sie sprzedaje cudowne sprzety dla akwarystow morskich, bo to bedzie ciekawy temat.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witul jakby to było tak jak próbujesz nas przekonać to myślisz że nadal zdecydowana większość akwarystów kupowałaby Tunze? Mi tu się kojarzy taki dowcip...: "Jedzcie gówno miliardy much nie może się mylić" :p:shocking:googleye


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, kupujmy tunze bo wszyscy kupuja tunze. moze tunze "LEPIEJ" wykona zadanie jakim jest cyrkulacja wody.

sam masz odpieniacz od Skiby, dlaczego? bo wiesz ze biznes Skiby to super sprzet a nie super marketing??

moze ja tu nie pasuje, bo uwazam ze ceny sprzetu do akwarystyki morskiej to rozboj w bialy dzien, ale jak widac sa ludzie ktorym to odpowiada.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@witul Ty przewrotowcu :):p:P


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze w takim razie popytaj się znajomych dlaczego kupują tunze. Popytaj się właścicieli JVP o awaryjność- moja się rozpadła bez żadnej przyczyny z dnia na dzień, kupując tunze (nie mówię o tych małych i ich klamrach) masz spokój i w przypadku gdy np. wyjedziesz na 2-3dni nie musisz się martwić o akwarium bo statystycznie na 100 zepsutych jvp przypada 1tunze. Jak mniemam jesteś stosunkowo nowym morszczakiem- z czasem pewnie sam zauważysz różnicę między chociażby odpieniaczami- pobór powietrza, wody ten sam(w opisie;) ) ale po wsadzeniu dobrej konstrukcji znikają problemy związane z jakością wody. Zresztą tak już odnośnie odpieniaczy przejdź się do sklepu i porównaj ilość i jakość samej piany jakie produkują w kolumnie z przykładowo AM czy Beastem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witul, ale ja mam na myśli że kupujmy bardzo dobre rzeczy ale w jak najlepszych cenach, dlatego mam odpieniacz od Skiby bo jest świetny ale na pompie RD bo tu już ciężej o kompromis... jakby Skiba robił pompy cyrkulacyjne to bądź pewny że napewno bym od niego wziął, bo wiem że byłby do dobry sprzęt... A czemu min Skiba polecił mi cyrkulacje Tunze? Bo ciężko o kompromis akurat w tym zakresie, może przy mniejszym baniaku byłoby łatwiej...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witul,pokaż swoje akwarium.Zapewne na tym sprzęcie masz super jakość wody ,a co za tym idzię pięknie wybarwione korale.

Wytrącisz wszystkim argumenty i spory ustaną :p

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olek :

@Witul oczywiście masz prawo do posiadania własnej opinii i teorii spiskowej, ale proszę nie wmawiaj innym takich głupot. Prosta sprawa- porównaj sobie jvp i tunze, czy aquamedica z bubble kingiem czy KZ. Proszę nie patrz jedynie na obudowę:p zerknij np. na pobór mocy, kulturę pracy, przede wszystkim wydajność oraz np. awaryjność. Ostatecznie masz kilka sklepów w Warszawie- przejdź się i podpatrz pracę tych urządzeń z górnej półki. Jeśli jednak uważasz, że turboflotor to to samo co BK, a jvp to samo co tunze(oczywiście masz do tego prawo) i jedyną różnicą jest cena to proszę zostaw doradzanie nowicjuszom innym użytkownikom, bo być może ktoś się zastosuje a później winą obarczy forum.

Olek :

Dobrze w takim razie popytaj się znajomych dlaczego kupują tunze. Popytaj się właścicieli JVP o awaryjność- moja się rozpadła bez żadnej przyczyny z dnia na dzień, kupując tunze (nie mówię o tych małych i ich klamrach) masz spokój i w przypadku gdy np. wyjedziesz na 2-3dni nie musisz się martwić o akwarium bo statystycznie na 100 zepsutych jvp przypada 1tunze. Jak mniemam jesteś stosunkowo nowym morszczakiem- z czasem pewnie sam zauważysz różnicę między chociażby odpieniaczami- pobór powietrza, wody ten sam(w opisie;) ) ale po wsadzeniu dobrej konstrukcji znikają problemy związane z jakością wody. Zresztą tak już odnośnie odpieniaczy przejdź się do sklepu i porównaj ilość i jakość samej piany jakie produkują w kolumnie z przykładowo AM czy Beastem.

Pozdrawiam

jacekkudla :

Witul, ale ja mam na myśli że kupujmy bardzo dobre rzeczy ale w jak najlepszych cenach, dlatego mam odpieniacz od Skiby bo jest świetny ale na pompie RD bo tu już ciężej o kompromis... jakby Skiba robił pompy cyrkulacyjne to bądź pewny że napewno bym od niego wziął, bo wiem że byłby do dobry sprzęt... A czemu min Skiba polecił mi cyrkulacje Tunze? Bo ciężko o kompromis akurat w tym zakresie, może przy mniejszym baniaku byłoby łatwiej...

Popieram w 100% Nie rozumiem całej tej krucjaty przeciwko bardzo solidnym a przy tym niestety drogim sprzętom, ale to jest normalne tak jest ze wszystkim. Jak ktoś jest nowicjuszem i go stać na dobry sprzęt to niech kupuje dobry i sprawdzony a nie tani ale przecież "prawie" taki sam, no właśnie PRAWIE :)

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigwalker moje korale sobie mozesz poogladac w watku o przemkowych ledach. w przeciagu mieisaca stawiam nowy baniak i nie mysle o innych pompach niz JVP, jak mi sie jakas zepsuje to Wam przyznam racje i kupie tunze.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witul, pracę magisterską owszem napisz, ale najpierw zatrudnij się w jakimś renomowanym sklepie na minimum rok. Ilość reklamacji zgłaszanych na tani sprzęt jest wymiernym wskaźnikiem jakości. Sam mam takie doświadczenie i wiem, że z taniochą często się nie wraca do sklepu, bo wstyd, dlatego minimum rok pracy za ladą.

To, że Tobie coś działa świetnie to dobrze. Nie tylko Tobie. Statystycznie tani sprzęt to 20% reklamacji. Masz spore szane trafić do tych 80% zadowolonych klientów. Zakładam akwaria słodkowodne i wiem, że Prawo Marphiego zawsze aktualne. A nie ma nic gorszego niż pytanie klienta "dlaczego to nie działa, a ja za to zapłaciłem". Za sprzęt zapłacił Kartą XX, poczucie wstydu jest bezcenne.

Moje akwaria chodzą na drogich sprzętach obowiązkowych i DIY tych mniej istotnych. Wychodzi rozsądnie cenowo, ale klientowi nie zrobisz super akwarium z wystającymi rurami i kablami...

I nie do końca zgodzę się z tym, że firma z piwnicy od razu jest zła a ta z ładną siedzibą dobra. Ci z piwnicy mogą poświęcać 100% czasu projektom i serwisowaniu, a konkurencja zajmie się sprzedawaniem, aukcjami i tego typu rzeczami, zwalając to co nas interesuje na plecy najmniej doświadczonych pracowników, bo oni i tak mało pomagają w sprzedaży.

Nie wierzyłbym też stronom internetowym, na których można znaleźć te same zbiorniki podpisane przez różne firmy. I zajmie sporo czasu rozgryzienie kto jest prawdziwym autorem.

Czarna, przy wyborze Firmy może być pomocna rozmowa z kimś, kto był lub nadal jest klientem takiej firmy. Nie każdy chce wpuszczać obcych do domu, żeby pokazać, że nie został oszukany. Ale są tacy, którzy to zrobią. Poproś o to firmę z którą chcesz pracować. I sprawdź, czy firma dysponuje samochodem, bo nie ma nic śmieszniejszego niż dwóch studentów wiozących autobusem 100kg kamieni. A wierzcie mi, widziałem to.


Akwarium 70x70x55 = 270 litrów

Sump ~50 litrow

LR 27kg / LS 18kg

Cyrkulacja 6000l/h

HQI 250W + 4x24W + 4x15W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no taka piękna dyskusja, że i ja się tu musze wtrącić:

mam koralie 3 i jvc(chyba czy sunsun:)) na pudełku moc niby ta sama a jak rekę sprawdzić to różnica może i dwukrotna w sile, Nie mówie juz że moje sunsun musze czasem kopnąć żeby po karmieniu korali zaczeła znowu chodzić, koralia sprawdza sie super ale wiem że to sprzecicho z średniej półki dlatego założyłem skarbonke i zbieram na tunze i aż sie niemoge doczekać :D(wielkość, jakość wykończenia pobór mocy!, no i np. możliwość płynnego poruszania-super, w korali z lekką trudnością w sunsun(jvpc) bez kombinerek niemożliwa).

A teraz mała dygresja; gdzieś kiedyś słyszałem "PŁACZ I PŁAĆ"

Można nosić koszule czy buty za 50-100zł i wyglądać super(tak jak ja teraz w pracy:D) ale wiem ze w koszuli za 600 zł i butach za 1000 wyglądałbym i CZUŁ SIE jak młody bóg:) ale to kwestia priorytetów w życiu: niekupie roweru za 10 000 jeżeli bende na nim jeździł 1 w miesiącu a w akwarium codziennie maczam paluchy:P.

pozdro Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownaj stopien zaawansowania tehcnologicznego i czas potrzebny do budowy roweru (np KTM) nie za 10000 a za 5000zl do budowy i zaawansowania technologicznego jakiegos odpienaicza za 5000zl (moze byc BK). o to mi sie rozchodzi. ze nas okradaja firmy akwarystyczne w imie "akwarystyki MORSKIEJ".


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niejest tak że ślepo akceptuje ich ceny(ich plus marża pośredników) ale dobre firmy robią to tak że wszystkie niuanse razem wzięte sprawiają że jest różnica np. pobór mocy głośność itp.

Myśle i jest to wyłącznie moje zdanie, że na DIY i słabym sprzęcie można jechać tak do 300-400 litrów jeżeli chce mieć się większe to albo słodkie albo na sprzęcie niezawodnym, który bendzie "robił" naszym podopiecznym w akwarium jak najlepiej a nie podtrzymywał ich tylko przy życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UNSU, nie jest to prawdą co piszesz.

Kwestia wyboru rozwiązania zależy od osoby która zakłada i prowadzi akwarium.

Jej umiejętności manualnych, czasu i chęci do zrobienia coś samemu.

Jest grupa osób która poprostu woli pójść do sklepu , kupić co potrzebuje i uruchomić. Są też tacy co nawet płacą zaprowadzenie akwarium bo po prostu dla nich przyjemnośc to oglądanie np. morszczaka w salonie.

Jednak jest duża grupa osób którym robienie "czegoś" samemu sprawia dużo frajdy a projekty te dotyczą małych jak i dużych projektów morskich i słodkich.

Popatrz na projekty tutaj

http://reefcentral.com/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=3

http://www.reefbuilders.com/forums/diy-projects/index3.html

masz tu male akwarium

http://reefcentral.com/forums/showthread.php?s=&threadid=1517131&perpage=25&pagenumber=14


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z Twojej wypowiedzi niemoge wywnioskować w czym mijam się z prawdą...jakbyś mógł sprecyzować bo niewiem jak sie mam do niej odnieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Myśle i jest to wyłącznie moje zdanie, że na DIY i słabym sprzęcie można jechać tak do 300-400 litrów jeżeli chce mieć się większe to albo słodkie albo na sprzęcie niezawodnym, który bendzie "robił" naszym podopiecznym w akwarium jak najlepiej a nie podtrzymywał ich tylko przy życiu."

Odnosilem sie do sprzetu DIY jako nie "sprzęcie niezawodnym" i zestawienie go ze slabym sprzetem.

Chyba ze zle zrozumialem twoja odpowiedz.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak zakladalem rok temu baniak, to kupilem uzywane marea 10000 i tunze 6060. maree bardzo szybko sprzedalem, bo nie moglem sobie poradzic z jej ustawieniem i byla dla mnie za mocna. w jej miejsce kupilem jvp 5000l. na poczatku bylem zachwycony, wiec sprzedalem tunze i kupilem druga koralie4. koralia przez ok 6 miesiecy dzialala super i gdyby nie to, ze byla za slaba to nigdy bym jej pewnie nie sprzedal. Natomiast jvp w miedzyczasie mialem juz ze 4 i wszystkie trafily, bo po krotkim czasie przestawaly dzialac, a ze zazwyczaj paragony mi gina, to nie mialem ich jak reklamowac. 2-3 miesiace temu kupilem tunze 6065 i ostatnio kupilem druga taka sama i baaardzo zaluje pieniedzy wydanych na jvp, bo to syf, a to, ze kamus dziala, to tylko pozazdroscic, ale ja na ten syf wydalem wiecej niz na porzadna pompke, ktora mi na pewno dlugo podziala, a nie bede sie co rano zastanawial, dziala czy nie dziala.

przepraszam za bark polskich znakow, ale pisze z telefonu;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.