Jump to content

Ruda

Klubowicz
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie bardzo wiedziałam gdzie wrzucić to pytanie, więc ląduje tu. Ktoś ma szkło jeszcze w garażu. Chce ode mnie kupić skałę, korale, ryby i wodę i wtedy wystartować. Czy to może się udać? Z moim trochę inaczej to wyglądało, bo przechodziło przez cały proces dojrzewania. Czy żywy piasek też może być przeniesiony? Ktoś w ogóle próbował?
 2. Dzięki wielkie. U mnie też cała skała w polipach. Na szczęście ukwiały obok hamują dalsze rozprzestrzenianie się.
 3. Nawet bym takiego nie znalazła. Miłego weekendu!
 4. Żywa, naturalna skała Fiji. Nie ma tam sumpa, tylko panel filtracyjny w którym będzie Siporax, więc wszystko musi wylądować w zbiorniku o pojemności około 50 litrów. Zatem te 5 kg będzie pewnie akurat. Dzięki za szybki odzew.
 5. Ruda

  OLX akwarium morskie

  Kogoś to jeszcze dziwi jakie akwaria ludzie próbują sprzedać? Aktualnie znam temat z drugiej strony. Od jakiegoś czasu mam tam wystawione swoje akwarium na sprzedaż. Telefonów mnóstwo. Tylko od kogo? Od tatusia, który chce kupić akwarium dla córeczki. Pyta mnie czy mam te pomarańczowo-białe małe rybki i najlepiej jeszcze tę niebieską. Przed oczami staje mi "Gdzie jest Nemo?" Zapytuję więc gościa czy mają pojęcie o akwariach? Może kiedyś było w domu słodkie? Nie, ale córka ma 3 psy i się nimi zajmuje, więc nie będzie problemu. Grzecznie próbuję uświadomić Pana, że akwarium to nie chomik i trzeba będzie się tym zajmować. Już pomijam fakt, że gość zdziwił się strasznie jak mu powiedziałam, że do transportu trzeba będzie busa i z 6 chłopa, bo to akwa, sump, stelarz, kupa skały, życie... W końcu zablokowałam numer, bo wiem, że wszystko co tam jest nie przetrwa tygodnia. Inny telefon - Czy te roślinki (quadricolor) można trzymać w takiej kuli po bojowniku, bo ładnie by wyglądały? Tak że tego...
 6. Witajcie. Osoba, która chce ode mnie kupić skałę, nie bardzo wie ile jej powinno wejść do kostki o wymiarach 36x29 cm. Ja mam 1000 litrów i 30 kg skały, więc nawet nie jestem w stanie mu podpowiedzieć, bo ciężko mi sobie wyobrazić taką miniaturkę. Około5 kg będzie OK? W planach błazenki. Na szczęście Pan ogarnięty, nie chce tam pięciu pokolców.
 7. Cześć. Proszę o identyfikację (podejrzewam odmianę lavender, ale pewności nie mam). Na reeflex znalazłam podobnego podpisanego jako rhodostoma...
 8. Ruda

  Chora ryba

  Jak nic dostała bęcki. Małe, nie zawsze jest grzeczne. U mnie hexataenia była takim bandytą, że musiała zmienić miejsce zamieszkania. Teraz w akwie rządzą dwa garbiki (a pływa kilka pokaźnych pokolcy). Przeżyła, czy padła?
 9. Ruda

  złodzieje...

  Jasne, ponizej porownanie rzeczywistych wynikow: Ca - 455 (Salifert) / 405 (Red Sea) Mg - 1455 (Salifert) / 1400 (Red Sea) KH - 8,45 (Salifert) / 8,7 (Red Sea)
 10. Ruda

  złodzieje...

  Widać moja hexataenia należy do tych leniwych. Zdecydowanie spróbuję sposobu z jodem, bo jakoś nie mam ochoty na męczenie korala ściereczką, a podanego przez Testera flatworm eXit z Saliferta troszkę się obawiam, bo opinie o nim są dość sprzeczne. Tak czy inaczej dziękuję Wszystkim za pomoc.
 11. Ruda

  złodzieje...

  Dzięki wielkie za oświecenie. Rzecz jasna wszystko jest w porządku.
 12. Ruda

  złodzieje...

  Odczytuję wszystko zgodnie z tabelką zamieszczoną na odwrocie instrukcji wykonania testu Red Sea. Przykładowo przy wykonaniu testu Mg wykazało 0,3ml co daje 600ppm. Jeżeli nie tak należy odczytywać ten wynik, to jak?
 13. Ruda

  złodzieje...

  Każdy z testów wykonywałam zgodnie z instrukcją do niego przeznaczoną. Aż tak źle ze mną nie jest...
 14. Ruda

  złodzieje...

  Witajcie właściciele mniejszych i większych solniczek. Ponieważ nie chcę zakładać nowego i tym samym dublować, podpinam się po temat Robiego (mam nadzieję że nie będzie miał mi tego za złe). Nie wiem co mnie podkusiło, aby podczas zakupów oprócz testów Saliferta, nabyć "a tak dla porównania" testy Red Sea... I to był błąd, bo dopiero teraz mam problem: KH - 8,45 (Salifert) / 5,3! (Red Sea) Ca - 455 (Salifert) / 95! (Red Sea) Mg - 1455 (Salifert) / 600! (Red Sea) Testy jak i jedne tak i drugie świeżutkie. Dla sprawdzenia wyników wykonane 3 razy. I teraz pytanie - co najlepszego mogę w tej sytuacji zrobić? Obserwuję zbiornik i jedyne co znalazłam niepokojącego to wirki na euphylli i żadnego zainteresowania ze strony hexataenii i mandarynów. Podpowiedzcie coś proszę, bo przedwcześnie osiwieję. Pozdrawiam, Monika
 15. seb: Nie jestem obrażona, bo nie mam na kogo i o co. To co napisałam wynikało z faktu, iż skrytykowałeś wszystko i wszystkich z góry na dół nie podając żadnych argumentów. Nie znam się i podkreślałam to od samego początku, ale zjechałeś specyfikacje od firm, które użytkownicy forum polecili mi jako te najlepsze i to było bardzo dziwne. Jak mówi stare polskie przysłowie "każda sroka swój ogon chwali", więc jasne jest że słyszałam od niektórych firm jacy to oni są super i ile poprawiali po innych. Ale akurat tym się nie sugeruję, bo nie jest to do sprawdzenia. tomajk: Słuchajcie, jeśli ktoś ma sporo wolnego czasu może sobie pozwolić na czytanie internetu i szukanie okazji na forach. Gwoli ścisłości, żeby nie było że nie mam chęci: Mam, i to duże, ale dwa etaty, czekające mnie wrześniowe egzaminy na studia i wykańczanie mieszkania nie pozwalają mi zająć się tematem jak pasjonaci. Nie zamierzam też zlecić serwisowania firmie do końca życia, lecz tylko przez pierwszy okres aby nabrać wprawy. TMK: Czy Twoim zdaniem akwa jest tylko dla ludzi mocno pochłoniętych tematem, a jak ktoś ma kasę, to stawia tylko dlatego żeby mieć zabawkę, którą ktoś raz za czas odkurzy? Bo tak to zrozumiałam, jeśli się mylę, to mnie popraw... Seb: Jeszcze jedno. Dlaczego dwie pompy to głupota? Acha, bo jedna wystarczy. No dobrze. A co w przypadku kiedy tą jedną jedyną i wymarzoną szlag trafi, a mnie nie będzie w domu?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.