Skocz do zawartości
ducze

[S] Mangrowce czerwone, Rhizophora Mangle

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam nasiona (wielkość - skromne od 15 do 25 cm :) mangrowca czerwonego, Rhizophora Mangle. Idealne do wspomagania filtracji. Można sadzić zarówno w oświetlonym sumpie jak i głównym zbiorniku. Ogólnie oryginalne roślinki :) Generalnie zaczynają wypuszczać korzenie, jedne mają większe korzonki, inne mniejsze, ale wszystkie żywe, zdrowe i gotowe do wzrostu. U mnie mam je w słonawym zbiorniku, sg=1,007, więc będą wymagały aklimatyzacji do pełnego zasolenia (powiedzmy przez tydzień, a nawet 2 wypadałoby im dolewać coraz więcej słonej wody, zaczynając od 1,007). Zdjęcia wrzucę jutro, jak aparat wróci z wakacji :D

Cena 10pln/sztuka, wysyłka tyle ile poczta sobie liczy, w zależności od wagi. Mam chwilowo w akwarium kilkadziesiąt sztuk :D

Kontakt najlepiej ducze23@wp.pl

Polecam i pozdrawiam :)


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło info na maila.


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy obiecane fotki? ;]

Jak szybko rosną badyle bo zastanawiam się czy w swojej piko nie wywalić biobali z kaskady i nie posadzić tam właśnie mangrowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wzial kilka sztuk! Podaj jakiś nr tel!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,skrzykneliśmy się i klepie się na 4szt ale najpierw zobaczymy fotki,pozdro


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój nr 608 017 811

Tak wyglądają nasiona, które sprzedaję, wielkość mniej więcej od 15 do prawie 30cm, ale większość ma raczej 20kilka cm.

img3791o.jpg

Wielkość korzeni na początku po mojemu nie gra roli, i tak potem rosną każdy jak chce w swoim tempie :)

A tak wyglądały moje po 3 miechach od posadzenia, ogólnie na początku trzeba być cierpliwym aż puszczą pierwsze korzenie, na liście też czekałem sporo (korzenie miały już po ponad 5cm jak pierwsze liście zaczęły wyłazić). Ale jak już zaczną rosnąć to idzie całkiem sprawnie. Startowały całkowicie bez korzeni, znaczy się miały jakieś takie brązowe zasuszone, które odpadły i wyrosły całkiem nowe.

po3miesicach.jpg

PS. Co do zastępowania biobali drzewkami, to chyba raczej nie polecam, bądź co bądź rosną raczej wolno... jako uzupełnienie jak najbardziej. Zresztą mogą w biobalach rosnąć :)

Pozdr,

Michał


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, biorę 3 nasionka - daj dane do przelewu na priv ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie wezmę 3 nasionka. odaj na priv dane do przelewu.

pozdro


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ducze- czy one rosną również w słodkiej wodzie?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wysyłam wszystkim dane na priv.

Artur160, jak najbardziej rosną też w słodkiej. Nawet szybciej niż w słonej, bo nie tracą "energii" na usuwanie soli z siebie.


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem wiadomość na priva


Zbiornik 840l (200x70x60h), sump 150l

Cyrkulacja: 4xTunze 6100 + multicontroller, obiegowa Deltec HLP8070

Oświetlenie:LED VERTEX ILLUMINA SR1800-260

Odpieniacz: Deltec AP851

100kg-LR,35kg-LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nadal aktualne?

Jesli tal to pisze sie na 2 sztuki, wyslesz do Olsztyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem na PRIVy informacje. Jak kogoś pominąłem to przepraszam i proszę się upomnieć :p

Ciągle aktualne i ciągle sporo zostało.

PS. Jakby ktoś z Warszawy był zainteresowany, to jest możliwość odebrać na miejscu, bo będę bratu (MateuszD)wysyłał, więc mogę wysłać więcej i tam by były do odbioru bez zbędnych kosztów za wysyłkę. Tylko trzeba by się szybko zdecydować, bo jutro wysyłam.


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza partia poszła. Ale oczywiście jak człowiek sam nie dopilnuje to to się musi sp.... i przesyłki moja Kobita wysłała zwykłym poleconym a nie priorytetem, więc mogą dojść minimalnie później. Ogólnie nie ma szansy żeby im jakiś dodatkowy dzień w paczce zaszkodził, ale przepraszam za nieporozumienie. W razie czegoś piszcie, "niezgodność towaru z umową" jak najbardziej obowiązuje :) Ale i tak myślę, że dojdą do wszystkich całe i zdrowe!

Lekkie przecenienie kosztów wysyłki (priorytet by wyszedł 5,70 a nie 8,70, a normalny jeszcze tańszy) myślę, że zrekompensują gratisowe sztuki :p


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są. Skoro jest popyt, to wysprzedaję swoją planowaną hydroponikę :p

PS. Tutaj jest artykuł, który mi się przydarzyło spłodzić na temat namorzynów :) może komuś się przyda.

http://www.akwarium.net.pl/wiki/Rhizophora_mangle


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:p dużo wyczerpujących informacji i nadal cierpliwość,jak z koralowcami,napewno pokazanie się pierwszych liści bedzie duża radością,pozdro

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ducze rezerwuje 2 sztuki nasion info poszło na emaila


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pierwsze nasiona docierają do właścicieli :p jakby co, to 3 sztuki są wolne do odbioru osobistego w Warszawie (myślę, że w weekend, a jak nie to w tygodniu).


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..cześć, ducze, wysłałem Ci maila z zamówieniem i adresem dostawy, super ciekawa sprawa z tymi mangrowcami, chciałem mieć takie cacko już od dawna w swoim baniaku i wygląda na to że zachcianka się spełni, z góry dzięki


223 l (60dł x 60szer x 62wys) + panel 56 l (60dł x 15szer x 62wys), Aqua Medic Ocean Light 1 x 150W (16000 K) + 2 x T5 24W (aktyniczne) + nocne (2x3 diody), odpieniacz DIY z pompą PF-1000, główna - Atman AT-306, cyrkulacja 2 x Tunze - Turbelle Nanostream 6045, 45kg żywej skały, 9kg żywego piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na maila odpisałem, dzięki za zainteresowanie :p

Drzewka ze stolicy chwilowo wszystkie sprzedane.


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesyłka dotarła,wszystko w porządku,

dziękuję za gratisa

pozdrawiam


Zbiornik 840l (200x70x60h), sump 150l

Cyrkulacja: 4xTunze 6100 + multicontroller, obiegowa Deltec HLP8070

Oświetlenie:LED VERTEX ILLUMINA SR1800-260

Odpieniacz: Deltec AP851

100kg-LR,35kg-LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.