Skocz do zawartości
ducze

[S] Mangrowce czerwone, Rhizophora Mangle

Rekomendowane odpowiedzi

druga tura dotarła:), dzięki wielkie bo długo szukałem mangrowców


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle są dostępne. Odbiór osobisty Wrocław albo wysyłka.


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ducze właśnie zakupiłem na Allagro 4szt. Liczę na szybką wysyłke:bump1


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę nie dam rady :p ale poniedziałek na bank :)


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesyłka dotarła,wszystko w porządku,

dziękuję za gratisa :p

pozdrawiam


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przesyłka dotarła, wszystko ok. Jeszcze raz dzięki za sprawną sprzedaż!


223 l (60dł x 60szer x 62wys) + panel 56 l (60dł x 15szer x 62wys), Aqua Medic Ocean Light 1 x 150W (16000 K) + 2 x T5 24W (aktyniczne) + nocne (2x3 diody), odpieniacz DIY z pompą PF-1000, główna - Atman AT-306, cyrkulacja 2 x Tunze - Turbelle Nanostream 6045, 45kg żywej skały, 9kg żywego piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też chętnie kupię

wysłałem wiadomość na priv

pozdr


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez sa; udany zakup; polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mohamed :

Dotarły, super zapakowane

Bo załapałeś się już na kartony :p wcześniejsze pakowałem bardziej chałupniczymi sposobami :p ale i tak poczta nie dała rady im zrobić krzywdy :)


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie badyle juz mocza się w ogólnym baniaku, zobaczymy co bedzie dalej


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał mniejsze sztuki to mam też takie nawet mniejsze niż 10cm. Takie cienkie i krótkie kikuty, ale zielone, żywe i puszczające korzenie :D cena powiedzmy 7pln. Nie wiem jak się przekłada wielkość nasiona na późniejszą wielkość korzeni i części nadwodnej, będę dopiero badał tę sprawę :D Większe też jeszcze mam.


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi z kilkanaście ładnych większych i ewentualnie sporo małych albo kaprawych (w sumie wypuszczają korzenie, ale często nie mają tych dzyndzli na drugim końcu (stożek wzrostu). Te kiepskie to raczej odbiór osobisty, bo na własną odpowiedzialność ich nikomu nie wyślę, można przyjść, zobaczyć i coś wybrać za odpowiednią cenę :D aczkolwiek gość, od którego je kupowałem daje głowę, że nawet złamane w połowie nasiono ma taką samą szansę że wyrośnie, jak ładne i kształtne. Na niektórych nawet jakieś pąkle są i inne życie, prawie jak żywa skała :D


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzenie rosna, powoli aklimatyzuje, na razie pod swiatlem sloneczym

leoni - ile czasu allimatyzowales ?

a tu sożek wzrostu, widać zaczątki liści

xmleeo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się aklimatyzuje takie nasionka żeby rosły w akwarium?


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smoki :

Jak się aklimatyzuje takie nasionka żeby rosły w akwarium?

Przez tydzień albo dwa trzeba im dolewać w jakimś pojemniku wody o docelowym zasoleniu. Start od około 1/4 zasolenia rafowego (u mnie są aktualnie w 1,006-1007 - co tydzień dosalam słonawowodny zbiornik do planowanego 1,010). Ogólnie nie wymaga to jakiejś aptekarskiej precyzji, po prostu niewskazane jest fundowanie im nagłych zmian zasolenia.


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

priv


akwa 230x100x70 + sump 300l ,EcoTech Vectra x 2 ,BK 300 , 2x tunze6105 + 2x BlauWaveMotion 13000, 2x ATI Sunpower 4x39w  + 2x ATI Sunpower 6x39w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ducze :
smoki :

Jak się aklimatyzuje takie nasionka żeby rosły w akwarium?

Przez tydzień albo dwa trzeba im dolewać w jakimś pojemniku wody o docelowym zasoleniu. Start od około 1/4 zasolenia rafowego (u mnie są aktualnie w 1,006-1007 - co tydzień dosalam słonawowodny zbiornik do planowanego 1,010). Ogólnie nie wymaga to jakiejś aptekarskiej precyzji, po prostu niewskazane jest fundowanie im nagłych zmian zasolenia.

Dzięki:)

A czy może być to zwykły słoik na parapecie?


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smoki :

A czy może być to zwykły słoik na parapecie?

Może, ale im mniejsze naczynie tym szybciej woda się "psuje" i trzeba uważać, żeby jakieś korzonki np nie zaczęły pleśnieć. Ja wole jednak je trzymać w w czymś większym, w stylu wiadra :D


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

korzenie rosna, powoli aklimatyzuje, na razie pod swiatlem sloneczym

leoni - ile czasu allimatyzowales ?

a tu sożek wzrostu, widać zaczątki liści

wziołem większy wazon i wsadziłem tak jak pisze @ducze do wody o zasoleniu 1.007 i póżniej dolewałem solanki i po ok 4 dniach włożyłem do baniaka ogólnego w styropianowym pływaku


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA TEŻ AKLIMATYZUJĘ W SŁOIKU I CODZIENNIE ŚWIERZĄ WODĘ Z BANIAKA WLEWAM. wIDAĆ JUŻ KORZONKI. aLE MAM PYTANIE CZY ONE MOGĄ BYĆ W BANIAKU CAŁKIEM ZANURZONE CZY JAK W SŁOIKU MAJĄ WYSTAWAĆ PONAD WODĘ?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka musi wystawać. Później część liści może być pod wodą, ale przynajmniej jedna para tez powinna być na dłuższą metę nad.


576L, brackish, Monodactylus argenteus x5, Psettias sebae x3, Gobioides broussonnetii (Dragon fish), Carcinoscorpius rotundicauda (Horseshoe crab)... to było.

Obecnie powrót do słodkiego - szczupaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Sprawna przesyłka-polecam sprzedającego,wszystko ok zgodne z zamówieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.