Skocz do zawartości
spajdi

[72l]Moje pierwsze nano - spajdi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę zapeszać, ale chyba pozbyłem się ostatniego zalążka cyjano ze skałki czyli wszystko się kręci w dobrym kierunku, połamałem acre choć wątpię, że coś jeszcze z niej będzie niestety :) Jednak cieszy mnie, że baniak już będzie czyściuteńki wolny od plag (zostało tylko kilka trawniczków na 3 skałkach, ale to już jest nic), ściągam resztki starego piasku co podmianę i jak ściągnę cały to wsypię świeży warstwę ok. 2cm bo teraz mi została warstwa ok. 2mm, a wiadomo, że przy każdej podmianie coś tam się odciągnie zawsze więc nie mam żadnego zapasu, a nie chcę tego "brudnego" piasku przykrywać świeżym więc oczyszczę dno całkowicie :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mały update cyjano zeszło całkowicie, odessałem 3/4 piasku więc wrzucę 2 fotki całości wiele się nie zmieniło bo nie ma $$ na szczepki, ale wprawne oko zobaczy, że montiporki poszły do góry :)

Ostatnio zauważyłem, że monti rosną praktycznie w oczach porównałem zdjęcia sprzed 12 dni i widać przyrost ok. 3mm więc przyrosty rzędu 1cm na miesiąc są jak najbardziej realne w moich warunkach, a może nawet większe :)

pic07359.jpg

pic07358.jpg

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Ładnie :) Piasek odessałeś na stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piasku to mam dylemat... Zobaczę jak będzie z utrzymaniem czystości dna bez piasku jeśli będzie OK to może zrezygnuję z piasku, a jeśli nie to prawdopodobnie będzie piasek próba druga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update na dzień 124 :

Od 2 dni w akwa jest świeży piasek zobaczymy jak to teraz z nim będzie do tego wczoraj doszły 2 nowe szczepki Montipory talerzowe zielona i czerwona i bardzo mi się podobają i jeśli będą rosnąć tak fajnie jak Digitaty to będę zadowolony generalnie już powoli mam taką podstawową obsadę koralowców jaką chciałem mieć teraz byle ładnie rosły, ale poluję jeszcze na jakieś seriatopory hystrix i calendarium i jakieś acroporki w przyszłości i będzie "cacy" jeśli chodzi o obsadę :)

Fotki :

montiziel.jpg

monticzer.jpg

fts1.jpg

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Piękne akwarium :) Czyste, estetyczne no i fajnie oświetlone - mocno niebiesko, czyli tak, jak lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że się podoba to sprawia mi jeszcze większą radość, że nie tylko mi się podoba :kapelusz Co do światełka też takie lubię mam 2 niebieskie na 1x15 000K :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja generalnie montiporki ładnie rosną, doszła szczepka acropory i baniaczek powoli staje się coraz bardziej dojrzały zwierzakom jak widać warunki chyba pasują bo rosną :

pic07488.jpg

pic07484.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie w akwarium wiele się nie działo więc nie było aktualizacji w temacie, ale po tak długim czasie coś jednak się zmieniło więc wkleję kilka fotek :) :

17218483.jpg

84479336.jpg

38035054.jpg

43475523.jpg

87187785.jpg

12502835.jpg

30583353.jpg

79976833.jpg

54221226.jpg

65620355.jpg

Tuba jest własnością Pavilona i była u mnie tylko na przechowanie ok. 5 tygodni.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę zerowe zainteresowanie, no cóż baniaczek widocznie się wypalił :strutin Planuję upgrade oświetlenia może jeszcze w tym roku albo na początku przyszłego, żeby było co najmniej 4x24W w stosunku 50/50 i wtedy może dołożę coś jeszcze z acropor i pomyślę o ballingu :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

baniaczek ładnie się rozwija i powiem Ci, że podoba mi się :strutin Tu też się sprawdza powiedzenie, że małe jest piękne :), ale czekam aż jeszcze bardziej się rozrośnie :)

Mam zamiar uruchomić troszkę mniejsze od Twojego akwarium i trzymać twardzioszki i widzę, że jest to możliwe :strutin więc powoli zacznę kompletowanie sprzętu :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano jest możliwe co prawda acropora u mnie straciła wybarwienie jako przyczynę obstawiam mało światła ew. PO4 choć Monti w tym czasie były jasne wiec nie do końca to PO4 mi pasuje, ale teraz trochę bardziej zadbam o akwa za jakiś czas może dołożę 24W 15 000K i zobaczymy jak to pójdzie w każdym razie będę walczył o kolor tej acry może się uda :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj do akwa doszedł nowy mieszkaniec z rodziny Favites, kupiłem okazyjnie ponieważ część polipów była poparzona przez inny koralowiec więc wyczyściłem te poparzone polipy i mam nadzieję, że będzie ładnie zarastać skałkę na której siedzi :nono

Fotka tragiczna, ale niestety nie da się wyciągnąć lepszych kolorków jest to odmiana z ciemno fioletowym obrzeżami i zielonymi środkami :

nx8krl.jpg

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny okaz, biorąc pod uwagę stan i rozwój pozostałych zwierzaków w Twoim zbiorniku wierzę, że i on szybko się zregeneruje, widać, że masz do tego hobby rękę. :nono oby tak dalej! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować, dziękować :kapelusz wszystkie martwe polipy zostały przed włożeniem wyszlifowane szlifierką typu dremel, żeby "dmuchać na zimne", żeby czasem nie leciała dalej no i teraz będę obserwował czy wszystko OK, ale jestem dobrej myśli zasadniczo wygląda zdrowo :nono

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mały update na dzień 8 Listopada, robiłem wczoraj podmianę i poprzestawiałem ciut koralowce w akwa więc wrzucam kilka świeżych fotek. Generalnie favites przeżył bez żadnych problemów i ma się dobrze, tylko na fotkach caulastrea i euphyllia słabo napompowane bo jeszcze odczuwają skutki wczorajszej przeprowadzki i zamieszania :)

No i po raz pierwszy udało mi się ustrzelić fotkę mojej babki która ostatnio zaczęła się pokazywać niestety nie w całej okazałości i niezbyt ostre, ale coś widać :)

pic07939.jpg

pic07940.jpg

pic07952.jpg

pic07953.jpg

pic07955.jpg

pic07966.jpg

pic07948.jpg

Jeszcze co do akwa to digitaty i hystrixy rosną jak szalone niestety capnella imbricata zmieniła kierunek rozwoju zamiast się rozrastać to ona dosłownie NON STOP się szczepi przez to jest coraz mniejsza, a ja znowu mam kilkanaście malutkich szczepek w rogu akwa... :) Jakiś czas miałem nalot na piasku, który jak się nie wiadomo skąd pojawił tak samo zniknął w dziwnych okolicznościach, mimo, że nie stosuję soli TMBA to zielony nalot na szybach i tak pojawia się CODZIENNIE po 2 dniach to już szyby mają znacznie ograniczoną widoczność :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powiem tak, że wspaniałe efekty ludzie osiągają w dużych baniakach jednak...wolę takie solniczki do 150 litrów :) I Twoja jest jedną z takich, które podobają mi się najbardziej :) jest estetycznie :) na odsłona bardziej poukładana i na pewno na żywo wygląda duuużo lepiej :)

Mam pytanie: czy kolor na zdjęciach jest taki jak na żywo przy tym oświetleniu? jeśli nie to może podrasuj trochę zdjęcia :D

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Czysto z przemyślanym aranżem i na niebiesko - dla mnie bomba. A montipory na szczycie to przysłowiowa wisienka na torcie.

Tylko film na na powierzchni jeszcze do zlikwidowania i będzie pełen sukces :)

Gratuluję :),

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cherry - kolory na żywo są znacząco inne niestety próby podciągania fotek czy czegokolwiek nie przynoszą oczekiwanego efektu po prostu aparat jest jaki jest i na prawdę wyciskam z niego ostatnie poty, żeby fotki były jako takie, kiedyś może cyknę coś prawdziwym aparatem :)

Tomko - dziękuję bardzo, a co do filmu... heh no leń ze mnie nie chce mi się przerabiać spływu i robić syfu w akwa jak już wszystko jakoś wygląda, jednak co innego jak się robi osprzęt przed zalaniem i jest czas i zapał, a co innego jak już wszystko śmiga... Może kiedyś pójdę w ciut większy litraż, ale nie wiele to tam już będzie lepsze rozwiązanie :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini aktualizacja co prawda jeszcze porządnych fotek nie ma, ale zarys tego co aktualnie dzieje się w akwa widać...:clapping

pic08175.jpg

Zapraszam do komentarzy i pozdrawiam (ps. wiem, że jest film na powierzchni, ale chyba do zmiany akwa na większe nic z tym nie zrobię jednak jak się czegoś technicznego od razu nie zrobi to później ciężko się zebrać :strutin) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie rośnie i to najważniejsze :clapping widać gołym okiem że korale aż same pną się po za zbiornik tak im dobrze :strutin

Trzeba pomyśleć nad zwiększeniem wysokości akwarium.

Pozostaje życzyć szybkiej przeprowadzki do nowego wielkiego zbiornika gdzie korale nadal będą mogły piąć się w górę bez obawy że wyjdą do pokoju :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj chciałbym większe akwa... Myśli takie mi już długo chodzą po głowie bo te 72l mnie troszkę przyprawia o klaustrofobię, ale niestety póki co nic w tym kierunku się nie da zrobić :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniaczek,te monti niemożliwe:)oby cały czas do przodu:strutin

Jak nie da się nic w tym kierunku zrobić,:babyto może musisz się ochajtać żeby zwiększyć baniak:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha krzysiek jeszcze trochę poczekam jednak, ale kiedyś wystawię pewnie jakiś ładny baniaczek jak warunki pozwolą :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka lepszych fotek już nie z kalkulatora, ale niestety za mało czasu miałem, żeby ogarnąć aparat więc są jakie są, ale już ciut lepsze niż te powyżej :googleye

dsc02781d.jpg

dsc02771z.jpg

dsc02762l.jpg

dsc02745a.jpg

dsc02738k.jpg

dsc02675p.jpg

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.