Skocz do zawartości
spajdi

[72l]Moje pierwsze nano - spajdi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 26 :

Wyszorowałem 4 najbardziej porośnięte glonami skałki w wodzie z podmiany i podmieniłem ok. 15% wody, a przy tej okazji minimalnie zmieniło się ułożenie skałek.

NO3 bardzo niskie już coś ok. 0.2-0.5 (Salifert)

PO4 niestety nadal "jest" trudno ocenić ile dokładnie bo test zoolek, ale więcej niż w świeżo przygotowanej solance więc jeszcze baniak sobie z PO4 nie poradził...

Fotka po małym czyszczeniu :

pic06746.jpg

No i trochę ostrzejszych fotek Zoa pod LED'ami mi się machnęło z nudów :

pic06756.th.jpg

pic06757.th.jpg

pic06759.th.jpg

Edit :

Dzień 28 : do akwarium trafia węgiel aktywny Hagena Fluval 1 łyżka stołowa czubata, planowana wymiana co 4 tygodnie...

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 31 :

Do baniaka trafił pierwszy LPS Euphyllia jest w baniaku dopiero kilka godzin, ale póki co wydaje mi się, że mu się podoba :)

Fotki :

euphyllia1.th.jpg

euphyllia2.th.jpg

euphyllia5.th.jpg

euphyllia6.th.jpg

Jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku NO3 spadło do poziomu niewykrywalnego przez test Saliferta, natomiast PO4 dalej jest, ale póki co się tym nie przejmuję zbiornik jest młody i ma czas się stabilizować. Na piasku jest też jakiś brązowy nalot, ale też zostawiam to baniakowi niech zajmie się tym na własną rękę ja co najwyżej ściągnę trochę piasku przy podmianie :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny okaz, sam ostatnio zafundowałem sobie taką

:)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano też mi się bardzo podoba mam nadzieję, że będzie ładnie i zdrowo rosnąć tak, żeby w przyszłości mogła zostać owocem jogobelli :) :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten gatunek Euphylii :)

Baniaczek naprawdę ładny, schludny i w ogóle :) Zoa super wyglądają pod tymi ledami, gdzie się zaopatrujesz w korale?


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiu wszystko oprócz Zoa mam od kumpla który mnie morszczyzną zaraził, natomiast Zoa, ślimaki i kraba mam od Darka z Rybnika (elektrowni) jesteś z Jastrzębia więc pewnie wiesz o kogo chodzi :) :)

Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam, mam nadzieję, że uda mi się w dobrym stanie długo utrzymać baniak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka całości dzień 34 :

ogolny1.th.jpg

Do obsady doszło :

2x Amphiprion Ocellaris

Ogólnie sytuacja wygląda tak, że glony jeszcze do końca nie odpuściły minimalnie pojawiają się też już wapienne (na pompie), ale NO3=0 więc glony żerują raczej na PO4 bo to nadal się utrzymuję myślę, że do 2 miesięcy sytuacja powinna się wyklarować i glony powinny zniknąć kompletnie :shocking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano dziękuję mam nadzieję, że wszystko będzie szło w dobrym kierunku niedługo może nowa szczepka zawita w baniaku, ale nie będę wyprzedzał faktów :shocking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie czas na mały update...

Dzień 39 :

Do obsady doszło :

Lysmata Amboinensis

Caulastrea (na fotce są 2 szczepki, ale zostanie tylko ta duża na środku druga od kumpla jest tymczasowo u mnie)

Niebieski grzybek widoczny na skałce na lewo od Capnelli

Fotki :

2f08t36.jpg

19b4e9.jpg

Sinularia dzisiaj strzeliła focha i się nie napompowała podobno może być przed zrzucaniem skóry nie wiem zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mały update na dzień 60 :

Ze względu na szczęśliwy zbieg okoliczności do obsady na próbę trafiły szczepki SPS, a mianowicie Montipory Digitaty w odmianie czerwona, zielona i maluteńka szczepka z której nie wiadomo czy się uda coś odratować białej/beżowej. Poza tym parametry, które mierzę :

NO3 = 0 cały czas i niezmiennie (zmierzyłem wodę po RO i ma ok. 0,2-0,5 NO3)

PO4 - już ostro spadło teraz jest ok. 0,1 w porównaniu do poprzedni mierzonego 0,2-0,4 spadek wyraźny

KH = 7,5

Glony zielone ustępują zbrązowiały i znikają jak widać na przykładzie tej skałki na samej górze jak wyglądała na fotce z dnia 39, a jak wygląda teraz więc jest OK, jednak wyskoczyło Cyjano w jednym miejscu na dole skałki i na piasku, ale biorę węgiel i czekam aż zejdzie.

Teraz pytanie bo chcę dosypać piasku i czy dosypać piasku na to cyjano i je przysypać bo znając życie na świeżym piasku na początku też coś wylezie czy czekać aż cyjano ustąpi i wtedy dosypać piasku ?

Fotka :

ogolny1a.jpg

Póki co jestem w miarę zadowolony baniak jakoś się kula zwierzaki wydają się być zadowolone. Z niemiłych rzeczy to zdechł mi krab pustelnik Paguristes Cadenati, a jego ciało zostało zjedzone przez amboinensis...

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekal z tym dosypywaniem jak przysypiesz cyjano to ono i tak wyjdzie chyba ze bys odessal ta warstwe z cyjano i potem dosypal nowego piasku.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Lizard :) :) No właśnie Ryzio tego się obawiam dlatego pytam chyba po prostu poczekam aż cyjano zejdzie i wtedy dosypię piasku najwyżej wylezie coś na nowo mówi się trudno jest ryzyko jest zabawa jak to mówią :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny baniaczek :)

Jesteś jakieś 60 dni do przodu, ale gonię, gonię... :)

Chciałbym żeby za te 60 dni wyglądało u mnie wszystko tak ładnie jak u Ciebie.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Amnor i myślę, że przy Twoim podejściu i potencjale baniaczka po 60 dniach może wyglądać lepiej niż u mnie :kapelusz Mój baniak ma jeszcze mankamenty resztki glonów na skale, cyjano na piasku, ale podchodzę do tego z pokorą bo zbiornik młody i dam mu jeszcze 2-3 msc'e na porządną stabilizacją wtedy myślę, że już będzie całkiem OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień : 67

Kilka nowych fotek z nudów zrobiłem nic specjalnego, ale wrzucam... Niestety nie jestem w stanie zrobić porządnych fotek Montipor nie potrafię złapać ostrości :wall

157lzm.jpg

fbfi52.jpg

2dbuk95.jpg

2gtwzl4.jpg

282gmdc.jpg

1415sth.jpg

15qero0.jpg

Z ciekawostek to capnella "wypuściła" 2 szczepki przykleiłem je do skałki póki co jak podrosną to komuś oddam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 88 :

Do akwarium doszło więcej światła o 1x24W. Aktualnie jest 2x24W AM Reef Blue + 1x24W AM Reef White 15 000K mam nadzieję, że to wpłynie korzystnie na wzrost koralowców. Poza tym wszystko idzie w dobrym kierunku jedyna "plaga" to cyjano na jednym kawałku skałki i w jednym miejscu na piasku (pomimo, że w tym miejscu jest dosyć mocna cyrkulacja). Musiałem także przyciąć capnelle ponieważ bardzo szybko rośnie i już prawie dotykała caulastrei jak nią zawiało więc amputowałem jej 2 gałązki i od tego czasu ma focha otwiera polipy, ale się nie pompuje pewnie jeszcze kilka dni i będzie w pełnej okazałości :)

Doszedł także nowy zwierzak babka : Stonogobiops nematodes zastanawiam się nad dokupieniem jej pistoleta Alpheus randalli jeśli nadarzy się okazja bo dopiero po zakupie wyczytałem, że to babka symbiotyczna :)

EDIT :

Dzień 89 :

Do akwarium doszła szczepka jeszcze nie zidentyfikowanego przeze mnie gatunku Acropory wiem, że może ciut za wcześnie, ale... Jestem dobrej myśli. Gorzej, że szczepka nie jest w najlepszej kondycji wygląda jakby miała obumarłe miejsca i nie wiem czy sama dojdzie do siebie czy może będę musiał ją łamać za jakiś czas oby nie...

Acropora :

acro1.jpg

acro5.jpg

acro6.jpg

Baniak :

caloscdaleko1.jpg

Także tak to wygląda na tą chwilę proszę o komentarze co do acropory czy takie coś jest w stanie sobie odbudować czy konieczne będzie łamanie ? Dodam, że nie jest to na całym obwodzie tylko z jednej strony z innych stron ma normalną tkankę na tej samej wysokości.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no baniaczek nabiera kolorow;d coraz lepiej to wyglada


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prawdopodobnie poniosłem pierwszą porażkę w akwarium... Zabiłem acropore... Na podstawce było ok. 7 małych aiptasi i postanowiłem z nimi walczyć więc wyciągnąłem acrę na ręczniczek strzykawka z ciepłym kwaskiem do ręki i zabijam po kolei aiptasie no i niektóre były zaraz przy acro no i jej się też oberwało b. ciepłym kwaskiem i to chyba pierwszy czynnik zabójczy..., ale żeby tego było mało później postanowiłem wypłukać podstawkę w RO, żeby ew. zarodniki aiptasi spłukać no i odwaliło mi coś i po płukaniu podstawki później całą acrę z podstawką ok. 10 sekund wykąpałem w RO no i to chyba ją dobiło... Po tych zabiegach dzisiaj już widzę, że koralowiec na 95% zejdzie bo już zaczyna odchodzić na wieczną rafę, jakiś brązowy nalot, niektóre końcówki bieleją i inne atrakcje... :banghead

Także po raz pierwszy tak dotkliwie nauczyłem się czegoś niestety na swoim błędzie :strutin

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu mam wyniki testów Ca i Mg robione Salifertem :)

Ca - 450

Mg - 1260

Czyli Ca super, a Mg wystarczające mieści się w dolnej granicy normy :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak się przedstawia sytuacja z acroporą?


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No acropora raczej schodzi, a na pewno jej się nie poprawia... Jutro przy podmianie spróbuję ją połamać, ale wątpię, że to coś pomoże no poleciałem po bandzie i sobie zabiłem ładną acre (choć sponiewieraną, ale jednak ładną), ale co zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.