Skocz do zawartości
dragon_x

PRZEPROWADZKA - PROŚBA O PORADĘ!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo proszę o poradę w temacie przeprowadzki.

Mianowicie obecny zbiornik jest oddalony od nowo stawianego o jakies 20km.

problematyczne tez bedzie przeniesienie oswietlenia ale najpierw przygotuje sobie nowa pokrywe, a akwa kilka godzin bez swiatla wytrzyma.

problemem jest przeniesienie zycia, w szczegolnosci skaly i piasku. czy ktoś z Was przenosil wczesniej akwa - przeprowadzka??

Proszę o porady, jak zapakowac skale i piach zeby nic nie umarlo....

kolejna sprawa to aklimatyzacja... czy lepiej wlac wode ze starego zbionika wpuscic zycie i wtedy dolewac np. kropelkowao swieza solanke do pelna czy tez lepiej najpierw wlac swieza dolac stara i wtedy aklimatyzowac zwierzaki???

bardzo prosze o porade

pozdrawiam i dziekuje


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słodkowodne zwykle przenosiłam w ten sposób, że nowy zbiornik ruszał częściowo na wodzie ze starego i skałkach. Jak dojrzał (tak, tak słodkowodne też dojrzewają) to przenosiłam mniej wymagające rośliny. Na końcu stare akwarium było praktycznie fish only :p Zwierzaki mimo podobnych parametrów wody aklimatyzowałam.

Pewnie jakąś analogię na morskie da się zrobić.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smoki dzieki za porade, tez sie nad tym zastanawialem ale...:

- jednoczesnie musze przeniesc sprzet, pompy, swiatlo odpieniacz itp.

- nie wiem jak bezpiecznie przewiezc skale w wodzie.... wiadra itp???

- j/w tylko w kwestii piasku....

zalezy mi na utrzymaniu zycia ....


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, 54L akwarium zmieścisz spokojnie całe w beczce, spuść całą wodę do dużej beczku, wrzuć tam skałę, reszte zwierzaków w innym naczyniu i po sprawie, przy tym litrarzy problem masz żaden.

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brakuje ci 50% wody, to zrób jak najszybciej podmianę, wody nie wylewaj, tylko w beczułkę, tam dolej kolejną porcję świeżej solanki i niech się mieli.

54L akwaryjko to bym, wody połowę opuścił i co to zostanie, 40kg max Kogoś bez delirki :p do pomocy i w całości brać.

Na miejscu pobawisz się z rurkami, światłem i innymi duperelami a życiu nic się nie stanie jak będzie jako taka cyrkulacja i temperatura. Możesz też na czas montażu uzupełnić trochę wody w starym naczyńku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach do pojemnika, podlaczyc kubelkowy i wylot wezem pod piach. W ten sposob bedziesz go ruszal i napowietrzal.

Skaly w mokrych recznikach pare godzin wytrzymaja. Czesc "zycia" przy przeprowadzce stracisz. Jak Tomajk napisal, zbierz troche wody z podmianek. Wez pod uwage, ze ostatnie litry ze starego akwarium to bedzie gnojowka, do wylania.

Najpierw wlej oczywiscie stara wode do nowego akwa a pozniej uzupelniaj.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ,

kubelkowy w sumiem mam fluvala :p w koncu na cos sie przyda...

yslalem zeby moze w wiadro wlac tak 1/3 wody i tam skale wlozyc. drugie akwa przygotowac juz tak zeby od razu po przyjezdzei ma miejsce wlac wode odpalic cyrkulacje i przelowzyc piach i skale....

czy taki manewr zda egzamin?? mam sporo korali cszczegolenie wielkie 25-30cm sarco i nie chcialbym go stracic, podobnie jak malej monti....


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze skale mozesz trzymac w wiadrze, ale wrzuc tam kostke napowietrzacza, bo bedziesz mial wieksze straty niz gdyby byla w recznikach.

Swoja droga to gdybys te 54 litry, po piwie, chwycil z kumplem i przewiozl w calosci, to mialbys na kacu wiecej czasu na przekladke.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, stani pewnie tak :p piwko dobre jest;)

glownie kwestia do rozwiazania dla mnie jest czy podczas transportu - ok 1 godziny - skale w wiadrze nic sie nie stanie. po przyjezdzie na miejsce zanim zostanie wlozona do zbiornika oczywiscie bedzie napowietrzana.


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bigwalker uspokoiłeś mnie :)

zabezpieczenie skaly i piasku juz na miejscu to nie problem,

glownie obawiam sie transportu.

ale skoro 1-2h nic sie nie powinno stac to super.

podroz nie powinna potrwac wiecej nic 1-1,5h.

dam znac czy wszystko przezylo :p


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrobił tak - nie rozbrajał tego zbiorniczka, tylko przewiózłbym go w całości, wody spuścić ile się da, do jakiegoś baniaka, akwa od góry owinąć folią stretch, przewieźć, podłączyć, a potem na spokojnie rpzeprowadzić przekładkę. Powód to niezachowanie większej ilości życia, bo każda przekładka wiąże się ze stratami, ale przede wszystkim mniej syfu i bałaganu przy całej tej operacji...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb masz racje! - to jest w sumie wykonalne, akwa moze byc na tylnym siedzeniu , ktos usiadzie obok i bedzie trzymal, a reszta wody do baniaka... w sumie prawie wszystko powinno przezyc, tylko jaka fole najlepiej zastosowac???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie jaką, może być taka do kanapek nawet, dodatkowo możesz dociąć z płyty styropianu prostokąt wielkości zbiornika i "położyć" go na wodzie, zapobiegnie to tworzeniu się fal i wychlapywaniu wody:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb dzięki wielkie - bardzo mi pomogles:) napisze jak udala sie przeprowadzka. :p

jeszcze tylko pytanko ryby tez zostawic w zbiorniku czy wylowic do worków???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił, ale nie sugeruj się tym, ja po prostu leń jestem:clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

PRZEPROWADZKA PRZEPROWADZONA:)

Lista strat: ZERO - przynajmniej jak narazie

Natomiast jest jeden problem. Moje światełko miało 57W co w nowym akwa dawało 0,5W/L . Problem polega na tym, ze padła jedna ze świetlówek - niebieska 11W - w starym akwa jak i w nowym byla na samym koncu z tylu głownie dla dawania ladnej niebieskiej poswiaty - jest to NAVRA BLUE 11W G23 czyli nawet nie aktynika. Dzialaja 2x8W 18K, 1x15W 9,5K oraz 1x15W Aktyniczna.

Calość daje 46W/L

Pytanie brzmi czy to wystarczy dla miękasów? xenia, capnelle, troche clavularii, grzybki, sinularia i wielkie prawie 30cm sarco...??

Bardzo prosze o porade.


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.