Skocz do zawartości
tigermax

pomoc w załozeniu

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,jak w temacie prosze o pomoc jestem mało doswiadczony w akwarystyce morskiej.Dzisiaj robiłem testy wody i sa takie wyniki;GH--120,KH--120,PH 8.0-8.5,NO2--1,NO3--20,nie wiem zabardzo czy to sa dobre wyniki obecnie akwarium ma 4 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tigermax :

;GH--120,KH--120,

Tutaj ,chyba cóś pomyliłeś z wartościami :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn tak jest napisane na tescie kolor i obok wartości GH od 0,30,60,120,180na KH jest 0,40,80,120,180,240 napisałem to co jest przy kolorze podane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AdamB :

Twardosc powinna byc w okolicach 8 st

Stopni niemieckich:), kolega ma pewnie w innych ,i trzeba to przeliczyć na niemieckie,

bardziej chodziło mi o to że GH=KH ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne: gh mozesz sobie w slonej wodzie darowac.

kH okolo 8 jest o.k. (120 chyba wskazuje na jakis slodkowodny, nie nadajacy sie do Tojego nowego hobby test.

NO2 o wiele za wysokie. NO3 moze byc, kiedys bedzie mniej.

W tak mlodym akwarium sprawdzalbym zasolenie i temperature. W miedzyczasie zaopatrzylbym sie w testy Saliferta i za jakis miesiac jeszcze raz sprawdzil parametry.

Pozdrawiam.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc doczytałem instrukcje i:120ppm=6,7dkh(dla testu GH i KH),zasolenie to 1,025,calcium 0.9=450ppm takie mam odczyty.

Co do mojego akwarium to jest 180 litrów,zalane 150litrów,20kg skały fidzi,około 10 kg live sand.Odpieniacz jest żółty od brudu w pojemniczku(był nowy)nie wiem czy tak ma być,wkładają skałe jeden krab znalazł się w wodzie i niewiem czy go wyciągać czy zostawić.Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być powodem że na szybach,skałach i piasku pojawił się brązowy osad nie wiem co to jest,są to jakby plamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że ty nie piszesz w języku zrozumiałym dla szerokiego grona morszczaków.

Powodem pewnie jest to, że zanim zacząłeś zakładać akwarium słonowodne nie wgryzłeś się troszeczkę w terminologię, parametry wody, glony i inne takie. Trudno pomóc ci, bo tak naprawdę nie wiadomo co to za "brązowy nalot" może fotkę jakąś daj, albo prześledź wątki o glonach, dino, czyszczeniu szyb i testach.

Wtedy albo znajdziesz gotowe odpowiedzi, albo zadasz bardziej precyzyjne pytania.

Na podstawie fotki mogę jedynie powiedzieć, że jak na 4dniowe akwarium to chyba tylko wody trochę brakuje, bo reszta to wygląda jak i w innych czterodniowych akwariach, ba nawet gorsze się widywało. :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4115-glony 1.jpg4115-glony 2.jpg4115-glony 3.jpg4115-glony 4.jpg4115-glony 5.jpg. Tak to wygląda,akwarium zostało zalane 25 lipca 2009,a skała doszła 31 lipca do akwarium,sprawdzałem testy i zasolenie i wszystko jest normalnie jak było wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc co do oświetlenie to już zostało zakupione 2*150w +2*39w(blue actinic)+2*led niebieskie,akwarium jest zalane już prawie miesiąc i zastanawiam sie nad ekipą sprzątającą:

4*turbo snails

2*kraby pustelniki

2*krewetka czyszczaca

1*rozgwiazda piaskowa

czy to dobre rozwiązanie?? może jakieś inne sugestie z waszej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko mam co do oświetlenie jak długo świecić HQI 2* 150wat,i t5 2*39wat,czy po 6 godzin starczy czy nie?? Nie chciał bym przesadzić co do światła.

P.S zielony nitkowaty glon dopadł odpieniecz i szybę obok niego,co zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz pojawił się glon?? >> Jak swoje akwarium zakładałem to zielony glon w formie nalotu pojawił się w pierwszych dniach a nitka po ok tygodniu

glony to normalna rzecz... Jak jest ich naprawdę sporo to możesz je usuwać z szyb i wywalać z akwarium. A jak sobie kupisz pustelniki to zeżrą ten ze skałki.

świeć 12 godzin jak na równiku...


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2*150wat przez 12 godzin nie zaszkodzi,ledy na noc,a 2*39wat actinic niebieskie kiedy włączać?

Cała ekipa sprzątająca będzie zakupiona jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie świeć HQI przez 12 godzin to za dużo zwłaszcza że masz pusty zbiornik. Ustaw sobie oświetlenie w np. taki sposób 10:00 świetlówki ON

12:00 HQI ON

21:00 HQI OFF

22:00 świetlówki OFF

godziny możesz przesunąć dopasowując do czasu kiedy najczęściej obserwujesz akwa. W czasie kiedy nie masz jeszcze korali świecenie HQI możesz jeszcze skrócić. Czy lejesz do zbiornika jakieś bakterie ? Jak nie to polecam przyśpieszy to dojrzewanie zbiornika.


540 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec wychodzi na to że oświetlać akwarium HQI i T5 razem,jak dotąd świeciłem HQI od 9:00-15:00 a T5 od 15:00-21:00,pózniej ledy.Co do bakterii to nnie dodaje żadnych bo nie wiem jakie,pytałem w sklepie czy coś trzeba dodać do wody to powiedzieli że nic,trzeba po prostu czekać do 3 tygodni i można pózniej już kupować rybki i korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaję ,że trochę mało liznąłeś temat.Proponuje zabrać się do lektury działu dla nowicjuszy.

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj sobie w jakimś sklepie cycle firmy Hagen, a co do dnia kiedy możesz wpuścić rybki to u jednego będzie to 3 tygodnie, u drugiego 2 tygodnie a u innego 2 miesiące - okres ten zależy od kilku czynników. To kiedy możesz wpuścić zwierzaki zależy od parametrów wody - kup sobie testy najlepiej Salifert na początek NO2, NH4, NO3 i czekaj... a szczegóły co i jak masz tu http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=4445 punkt 5 ;);):reading a jak już będziesz czekał aż Ci zbiornik dojrzeje to czytaj dalej inne posty i dalej czekaj ;)

a swoją drogą jakiś słaby ten fachowiec w twoim sklepie akwarystycznym.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Tomek


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już troszkę na ten temat,na pewno wiem więcej niz na początku:).Mam jeszcze takie pytanko,ponieważ temperatura wody wacha się od 27-29C a wiem że powinna być niższa i nasuną mi się pomysł zakupu chłodziarki do akwarium i mam pytanko czy warto zainwestować w takie urządzenie http://www.erybka.pl/product_info.php?products_id=2056 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec akwarium już ma 37 dni,została zakupiona ekipa sprzątająca tj;

2 krewetki czyszczące

5 krabów pustelników

4 slimaki turbo

2 rozgwiazdy piaskowe

do tego doszło jeszcze 2 korale i gąbka

4115-100_2918 miękus do wstawienia brąz.jpg

4115-100_2926 do wstawienia.jpg

4115-100_2928 korkowiec do wstawienia.jpg

4115-do wstawienia zhoantus.jpg

niewiem co to za trawa koło zhoantusa,i coś rośnie nad korkowcem tez nie wiem co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie który odpieniacz jest wydajniejszy MINIFLATOR czy WEIPRO 2011 ?? miałem założony miniflator i miałem kubek pełny co drugi dzień teraz założyłem weipro i mam może 0,5cm w ciągu 2 dni pompa założona do niego ma 200l/h.Wyniki testów

ph-8,0-8,5

nh4-0,1

no2-niewykrywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa 200l/h jest zdecydowanie za slaba do Weipro,chyba ze jedno zero zjadłeś.Jak chcesz to mam pompe Atman 1200l/h z wirnikiem mesh DIY,na sprzedaz,pieni super.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.