Skocz do zawartości
gottrek

Wysyłka żywej skały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko dotyczące wysyłki żywej skały. Niestety nie mogę skorzystać z wysyłki konduktorskiej (zbyt mało skały potrzebuje bo około 4kg i wartość przesyłki jest zbyt mała) zostaje mi tylko przesyłka kurierska. Planuję kupić skałę dziką z Indonezji. Czasami zdażało się, że kurier dostarczał mi przesyłkę nie następnego dnia, ale jeszcze dzień później (np.: wysyłka w poniedziałek, a przesyłka docierała w środę). Czy skała przetrwa taką podróż? Życie obecne na jej powierzchni to przeżyje?

Dodam jeszcze, że jeżeli chodzi o pakowanie i zabezpieczenie przesyłki to zakup planuję w Reefshopie. Czy w takim boxie, w którym wysyła się skałę jest ona może zanurzona w wodzie?


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, jest kilka "towarów" w akwarystyce morskiej, których zakupów należy dokonywać osobiście.

wg. mnie na pierwszym miejscu jest LR. rozumiem, że po 4 kg, nie koniecznie chce Ci się jechać przez całą Polskę, ale może kup te kilka kilo od kogoś z Twoich okolic. dobrze wiedzieć jak wygląda skała, na której oprzesz filtrację w akwarium. a jeśli mam to być tylko i wyłącznie skała z RS, to sprawdź dokąd przesyłka konduktorska moze dotrzeć, i podjedź po nią. do Jeleniej Góry raczej dotrze?

to tylko moje zdanie ale uważam, że warto poświęcić trochę uwagi LR


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nika :

...

Do Jeleniej Góry raczej dotrze?

...

Do Jeleniej Góra są pociągi bezpośrednio z Gdyni. Problem jest tylko taki, że one odjeżdzają z Gdyni najwcześniej około 20 godziny. Jak się dowiedziałem w Reefshopie (w sumie rozumiem to ich stanowisko) to oni wysyłają przesyłki konduktorskie poza godzinami swojej pracy jeżeli ich wartość przekracza 500zl.

Mogę kupić skałę w lokalnym sklepie zoologicznym. Jednak ktoś z forum jak zobaczył jej fotki napisał, że jest ona raczej słabej jakości. Dlatego teraz chciałem dokupić brakującą skałę gdzieś indziej żeby wyrobić sobie własne zdanie i ewentualnie zobaczyć różnicę.


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gottrek :

Do Jeleniej Góra są pociągi bezpośrednio z Gdyni. Problem jest tylko taki, że one odjeżdzają z Gdyni najwcześniej około 20 godziny. Jak się dowiedziałem w Reefshopie (w sumie rozumiem to ich stanowisko) to oni wysyłają przesyłki konduktorskie poza godzinami swojej pracy jeżeli ich wartość przekracza 500zl.

hm... to faktycznie klops. ja akurat nie do końca to rozumiem, ale nie o tym jest dyskusja :p

generalnie, ja doradzam Ci albo osobisty odbiór, albo ostatecznie przesyłka konduktorska, z tymże jakiś sklep musi ją nadać....


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym jednak skorzystał z wysyłki kurierskiej i skała jednak w wariancie pesymistycznym nie doszła by następnego dnia tylko dwa dni spędziła by w transporcie to coś w niej lub na jej powierzchni przeżyje?


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może poprosić kolegę z forum, który mieszka w Gdyni, żeby odebrał skałę i nadał ją PKP?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gottrek :

Gdybym jednak skorzystał z wysyłki kurierskiej i skała jednak w wariancie pesymistycznym nie doszła by następnego dnia tylko dwa dni spędziła by w transporcie to coś w niej lub na jej powierzchni przeżyje?

A myslisz ze ile czasu ona z tej Indonezji do nas jechala???? Jesli po takiej podrozy nadal nazywa sie ja zywa skala to mysle ze nie musisz sie martwic.


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zegeye :

...

A myslisz ze ile czasu ona z tej Indonezji do nas jechala???? Jesli po takiej podrozy nadal nazywa sie ja zywa skala to mysle ze nie musisz sie martwic.

Właśnie dzwoniłem do Reefshopu i tam Pan też mi to powiedział :p Mówił mi że nieraz już spedycją wysyłali i było ok. Szczególnie jeżeli chodzi, o skałę.

Tak więc myślę, że poprostu zamówię i nich jedzie spedycją. Tak chyba będzie najmniej kłopotu.


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak właśnie dostałem LR z RF i nie było żadnych problemów.

Skała była zapakowana w podwójnych workach z wodą i owinięta papierem wiec była cały czas mokra, do tego ciasno ułożone worki w termoboxie.

Przed wysyłką zadzwoniono do mnie z informacją że będzie wysłana i czy będzie kto miał ją od kuriera na drugi dzień odebrać.

Dotarła cała i zdrowa.


zbiornik 130x60x55, 30 kg żywej skały, 25 żywego piachu, sump 130L, obieg NewJet 6000, cyrkulacja Jebao WP-40 + 2x Jebao WP-25 , odpieniacz Aqua Medic Turboflotor 1000, oświetlenie 6x39W T5

8408_8652.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.