Skocz do zawartości
lukaszmozdzen

Ile Rowaphos na start do 240l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem w trakcie dojrzewania zbiornika 240l. W środku już pływa od 29 Lipca (tydzień) 30kg LR. W akwarium powstał piękny "trawnik" glonów na wszystkich szybach prócz przedniej, glonowy meszek na większości skał a także jakiś rodzaj długich ciągnących się. Niewielka ilość brunatnych. Doradzono mi używanie Rowaphos (100ml już zakupione). Niestety zakup testów na PO4 w tym miesiącu odpada. Prawdopodobnie na początku września zostaną zakupione. I tutaj też moje pytanie: Ile ml na te 240l dać w obecnej chwili? Jeśli potrzeba znać wyniki testów czy też planowaną obsade (powiedziano mi że przyda się Wam) to jestem otwarty :p

Jeśli ktoś ma ochotę na dodatkowe za i przeciw używaniu tego to chętnie poczytam (choć już się naczytałem tutaj to pewnie coś nowego dalej się znajdzie).

Wszystkim którzy znajdą czas i chęć na pomoc serdecznie dziękuję z góry

Pozdrawiam

Łukasz


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Tobie tak , ja w swoim zbiorniku ok 700L w obiegu stosuję rowe w ilości 5 łyżek stołowych z lekką gorką :p , fosforany są na poziomie 0,03 - 0,04 , ważne jest żeby woda miała ciągly przeplyw przez rowe , w moim przypadku jest to około 1000 litrow na godzinę.

Myślę , że w Twoim przypadku dwie , góra trzy lyzki i będzie dobrze.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 150 litrów w obiegu daje 50gram do filtra ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki chłopaki


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.