Skocz do zawartości
Artur160

KATASTROFA!!! POTOP!!

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem przenosić życie z mojej piko do wiader... Poprostu katastrofa... Dawno nie byłem tak wkur.....!!! Teraz mam pytanie ile korale wytrzymają we wiadrze bez cyrkulacji? Boje sie podlaczyc pompe bo jeszcze modlicha z nerwow postanowi je przebic... Wszystko to dzięki fachowej robocie rewelacyjnego sklepu Skorpion!! Gratuluje wykonania:clapping i ostrzegam wszystkich przed tymi "sklarzami"

Pozdr


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pękło samo z siebie? Wierzyć się nie chce...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silikon poszedł się j....:cursin


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości by silikon puścił, jedyne co może być, to za mała grubość szkła, czyli styku.

Choć istnieje szansa na niedostateczne odtłuszczenie powierzchni klejonej, ale żeby w 27L ?? toż nawet gumką od gaci spięte powinno wytrzymać.

Współczuję takiej tragedii, nie pozostaje nic więcej niż trzymać kciuki byś się z tym jakoś uporał.

Czy to nie czasem twoje akwa było z "przerośniętych" szyb ? takie nad wyraz wytrzymałe ?

Artur160 tak dla pocieszenia :p to powiem ci, że ja te 20L albo i więcej wody wylewam na mycie podłogi w jadalni i po zagarnięciu szmatą nie ma problemu, więc nie załamuj się, to jest małe piwko :D i choć nie powinieneś jeszcze takich trunków używać, (nawiasem mówiąc, mój synek ma skończone w lutym 14lat :) ) to weź coś na doping, może RED BULL :p i po zawodach. 27L to kurczaki pieczone zaledwie 3 nie całe wiaderka, weź się w garść i dasz radę :) trzymam kciuki. No i w Poznaniu powinien się znaleźć kolega z wodą z podmiany, jakby nie dało się, to u mnie jutro będzie 200L wody o dobrych parametrach, choć dino ma się również nie źle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomajk dzięki za słowa otuchy... Wodę mam wiec spoko:) naszczescie wylalo się tylko ok 5l. Najbardziej boje się nocki kreweci we wiadrze.. Podlaczylem pompke, która tez trochę napowietrza, koralowcą wiec nic nie powinno się stać. Jutro od rana akcja z reklamacja i szukanie nowego akwa na gwałt...

Nie wiem jak to się stało ale na 100% wina silikonu...


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, ze to nie ta krewetka postanowiła sprawdzić jak się w spoinach ryje? Z tego co można przeczytać, to zdarza im się wyrwać na wolność z akwarium. http://www.cracked.com/article_17612_6-most-badass-murder-weapons-in-animal-kingdom.html


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrkulacja musi byc bo woda sie zepsuje


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję,

z tym silikonem możesz mieć rację, u mnie w 50l też rozlepiła się spoina i wszystko musiałem łapać w wiadra, niestety nie miałem dokąd tego przenieść i musiałem oddać do sklepu <żal>.


pico rafa 50l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jader :

Jesteś pewien, ze to nie ta krewetka postanowiła sprawdzić jak się w spoinach ryje? Z tego co można przeczytać, to zdarza im się wyrwać na wolność z akwarium. http://www.cracked.com/article_17612_6-most-badass-murder-weapons-in-animal-kingdom.html

jestem pewien. Silikonu jakby brakowało od frontu(lewy dolny róg) krewetka nie mogła tego zrobić. Poza tym piach w tym narożniku był nie naruszony. Tak teraz na to patrzę i wyglada to na wydlubane! Mam nawet dwóch podejrzanych...


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mówią 'gdy cos się nie układa, to wina leży zawsze po dwóch stronach. Żony i teściowej. ' :p

Ale to pewnie nie o nie chodzi, więc co podejrzewasz?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam brata i kuzyna ze wskazaniem na tego drugiego.

Co sadzicie o zestawach boyu?? Całkiem fajne, tylko słabe światło.


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gięte szyby :/


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur160 :

Podejrzewam brata i kuzyna ze wskazaniem na tego drugiego.

NIEEEE to nie możliwe chyba udusiłbym za takie coś.

Nie kupuj akwarium z giętą szybą.

Jest tyle baniaczków do wyboru za grosze prawie, prosty zbiorniczek, szklarz wywierci otworki, tubka silikonu, dwa kawałki szyby i masz porządne akwarium.

A co z tym starym ? szyby się rozsypały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jadę po jakieś akwa( przejściowe) potem prawdopodobnie wrócę do tego starego lub wykonam podobne i przy okazji z cienszej szyby:) Boyu chyba odpada (plexi)..


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do kuzyna to jest on niezłym kaskaderem, ostatnio przez przypadek zjadł srube:D a jak mu się nudzi to dłubie we wszystkim...


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiuu już uporalem się z tym klopotem.. Teraz wszystko meczy się w jakimś badziewnym małym akwarium a ja modlę się żeby krewetka nie rozwalila szyby(tylko 4mm), jutro odbieram mój pancerny baniaczek z klejenia:)

Co to za agresja z Waszej strony:D nie przypuszczalbym:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodi :

@Tomajk w programie MAM TALENT byl ziomek, co wchodzil do 50 litrowej skrzynki i sie zamykał :p takze mielic nie trzeba :):):)

O w mordę :D 50L i się zmieścił :D

To choć kości udowe połamać :p będzie łatwiej :D

Oczywiście sobie żartujemy, ale nie do śmiechu byłoby gdyby jakiś urwis rozwalił z trudem zbudowane akwarium.

Zastanawia mnie tylko jakim sposobem wydłubali silikon w pancernym bądź co bądź baniaku do tego stopnia, że poszła woda. Rozbierałem czy raczej rozcinałem już nie jedno swoje akwarium i wiem, że to jest naprawdę nie łatwa sprawa jeśli grubość szkła jest już tak z 10mm. Może faktycznie coś było nie tak z tym silikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciało parę postów, to nie offtopic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko na miejscu:) "Bunkier" sklejony narazie nie przecieka:) Troche kiepsko wyszło ułożenie skały, jak znajde baterie do aparatu to wstawie kilka fotek...


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.