Skocz do zawartości
Efendi

testy SEACHEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

Na allegro pojawiły się testy firmy SEACHEM, czy ktoś używał i może coś wiecej opisać....

pozdrawiam


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem test na No2/No3 oraz Po4 i muszę powiedzieć ,że są naprawdę dobre, łatwe w użyciu, bardzo czytelna skala i dodatkowo jest w zestawie odczynnik porównawczy. Z tego co podaje producent są również bardzo wydajne min 75 pomiarów.

Na pewno kupie również na jod i wapno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym podbić temat ,może teraz ktoś jeszcze napisze swoje spostrzeżenia po wypróbowaniu jakiegoś testu??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam :) czy seachem zdobyl uznanie?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam NO3 i PO4 Seachemu, w obu skala kolorów jest płynna i do oceny wyników najlepiej poprosić kobietę ;)

Dokładność testu na PO4 na moje oko +/- 0.05 mg/l, wyniki dość zbliżone do małej hanki, NO3 też pokrywa się z innymi testami (JBL, Zoolek, Salifert - sprawdzałem tylko dla bardzo małych stężeń, PO4 również). Testy robi się bardzo szybko, kilkadziesiąt sekund + czas na przereagowanie (4-8 min.). Test na NO3 mierzy też NO2. Do każdego zestawu dodany jest wzorzec metra (woda z NO3=10 i PO4=1), dzięki czemu można sprawdzić "trzymanie parametrów" przez test. Moje mają na pewno ponad rok i nawet nie znam czasu przydatności, ale ciągle weryfikację przechodzą bez większych problemów.

Ogólnie jestem z nich zadowolony, największa wada to lekkie problemy z określeniem wartości parametru, wynikające z płynnej skali. W baniaku mam głównie miękkie i LPSy, więc o przydatności dla SPSowców nic nie powiem :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.