Skocz do zawartości
Olek

Tani dejonizator?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przegądałem sobie aquariusa i chciałem się zorientować w cenach filtrów DI. 255zł...

Nie da się taniej- może jakiś sklep albo DIY? Słyszałem już że obudowę można w hydraulicznym kupić, czy jest to już kompletny dejonizator(oczywiście bez wkładu)?

Pozdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

- FHPR-M Filtr wodociągowy przezroczysty z niebieską głowicą i odpowietrznikiem, wysokość 10 cali, gwint 3/4 cala - 64,40 zł

Do tego wkład z żywicy, nie pamiętam technicznej nazwy ale gdzieś około 30 zł

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek...

jak chesz miec ladna obudowe to mozna kupic zapewne....koszt takiej nie wiem ale mysle ze jakies 50-8o- zeta ale strzelam ...

ja sobie DI zrobilem z rur pcv..kupilem rure fi40 dlugosci ok 40 cm...moze jest troche krotsza...do tego mufa dwa korki do tych elementow... zapodalem jeszcze 2 kolanka jak od prefiltrow od RO...zabezpieczylem wlot i wylot wody od srodka ...gabka zeby zywica ktora na allegro kupilem nie uciekla i juz.....wszystko w kupe polaczysz w kilka minut (wlacznie ze zrobieniem otworow pod kolanka..)..

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim , dokladnie to jest najprostszy sosob na filr DI, tylko pamietac nalezy zeby w ta obudowe wkrecic plastykowe srubunki na teflon bo sama obudowa ma miedziane, jak najmniej metalu:)

Pamietacie ten program w tv gdzie takie filtry wciskali staruszkom za 1000 zl ;)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tumają obudowy z gwintem 1/4 (bez metalu) i maja też złączki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlMaster...

w pierwszym linku podales tylko sama puszke na wklad.. filtrujacy....dopiero ona jest umieszczana w filtrze...

a wklady ...chyba najbardziej popularna jest zywica MB400

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, tak się składa że na allegro można dostać tą żywicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dino35: jak to do tego potrzebny jest filtr ??

jeśli kupię filtr:

http://www.czystawoda.pl/index.php?co=lista&KD=Filtry%20osmotyczne&KT=akwarystyczne&id_op=3&opis_roz=tak

to czy tą puszke będę miał gdzie włożyć ?? myślałem że ją się podłacza jakoś za filtrem


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AlMastar

tutaj masz cytat okrojony z pierwszego linka Twokejgo poprzedniego postu

"Puszka jest oczywiście rozbieralna i po wyczerpaniu się właściwości za................ na żywicy jonowymiennej lub polifosforanie sodu. Można też zrobić wkład odżelaziający lub odazotaniacz. Razem z puszką dokładna instrukcja obsługi, tzn. jak prawidłowo napełnić puszkę złożem, jak je wymienić i jak zainstalować puszkę we filtrze.".....przeczytaj ostatnie zdanie.....chyba sie wyjasnilo....co z ta puszka zrobic..

natomiast na linku z posta powyzej jest filtr osomotyczny.....aaaaaaaaaa

filtr dejonizacyjny..montujemy za osmoza....tak jak napisales.....i trza go sobie albo kupic albo zmajstrowac samowolnie...;)...i podlaczyc oczywiscie

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dino35: to jak wygląda taki filtr ?? bo myślałem że wodę podłacza się do tej puszki :/ czy filtr to poprostu obudowa na tą puszkę ze śrubunkami (czy tam gwintami)

czy do tego co Ty zrobiłeś wrzucasz żwywicę i juz ?? w takim razie ta puszka z mojego pierwszego linku jest niepotrzebna wcale ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AlMastar

dokladnie....puszka taka na wszad jest umieszczana jeszcze w filtrze ktory jest obudowa ze srubunkami....

a ja wrzucam zywice bezposrednio do mojej "suerekskluzywnej" maszyny DI...

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie mogę kupić żywicę MB 400?bo w tym sklepiku w ofercie jej nie mają


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czystawoda.pl maja wszystko

pare dni temu kupilem tam obudowe+wklad+anionit (MB 400 jest mieszanka anionitu i kationitu) i z przesylka wyszlo mnie 120zl.

gdyby kupowac mieszanke, wyszloby jeszcze taniej. Sam kationit jest jeszcze tanszy. Najdrozszy anionit.

Mieszanka ma ta wade ze nie da sie jej latwo regenerowac, inna sprawa to czy wogole warto.

Ja kupilem sam anionit bo zalezalo mi na jak najlepszej filtracji krzemianow


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żywicę MB400 sprzedaje ktoś z forumowiczów

a jak obudowę można zrobić w prosty sposób samemu to po co przepłacać ;)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dostaniesz za darmo od forumowicza to ok, ale kupujac nie spodziewaj sie jakiejs duzo nizszej ceny, bo MB400 to koszt ok 30zl wiec wiele nie zaoszczedzisz.

Jesli chodzi o obudowe - mozna ja zrobic samemu, ale za 50zl nie chce mi sie w to bawic. Pamietaj, ze ta obudowa latwo sie rozklada, zapewnia pasujace do RO zlaczki, i jest szczelna.

Generalnie lubie DYI ale uwazam ze w tym przypadku nie oplaca sie kombinowac.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla potomnych:

filtr można kupić za 32pln w www.czystawoda.pl więc chyba faktycznie nie opłaca sie kombinować

do tego żywica MB 400 za 35pln za litr i węgiel i wszystko śmiga

właśnie się zastanawiam czy nie kupić tego i samemu się nie bawić

są jeszcze http://www.czystawoda.pl/index.php?co=lista&KD=Wkłady%20do%20filtrów&KT=węglowe&id_op=23&opis_roz=tak i zamiast węgla można wrzucić tam żywice i wymieniać

chyba na cos takiego się zdecyduję i zrobię sobie filtr pięcio stopniowy: mechaniczny, węgiel, RO, żywica i węgiel - całość to koszt max 400pln więc nie jest źle :(


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile trzeba wymieniać ten wkład MB 400, albo co jaki czas trzeba go regenerować i jak?

A może zastosować 2 filtry DI w jednym z wkładem kationowym i drugi z wkładem anionowym.

Czy można je osobno regenerować? Jeśli tak to może wie ktoś jak?

Co wy na takie rozwiązanie?


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie - nalezy je regenerowac osobno, lub rozdzielic przed regeneracja. Rozdzielenie jest mozliwe dzieki roznicy wagi, ale nie jest latwe. Regeneracja kationitu nie jest oplacalna bo o ile pamietam wymaga dzialania kwasem (zrace) a sam kationit to koszt ok 15zl.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie a jak czesto trzeba wymienic wkład MB 400??


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie zuzyje :(

prawidlowe pytanie - jak zmierzyc czy sie zuzylo? prawdopodobnie nalezy uzyc miernika TDS


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.