Skocz do zawartości
Gość musashimm

Czyszczenie sumpa - jaka technika?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość musashimm

Witam,

Jaka macie technikę czyszczenia sumpa. chodzi mi o osad, który się gromadzi na dnie. Próbowałem z filtrem kubełkowym od słodkiego jako odkurzacz. Idzie nieźle, ale za duży narzut na przygotowanie filtra a potem jego czyszczenie. Dodatkowy problem jest z zalaniem filtra.

Jakie są Wasze pomysły?

Czy ktoś próbował ożywać do tego pompki wirnikowej?

Czy są jakieś pompki (w miarę tanie), które mogłyby startować na sucho i wessać osad?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może odmulacz elektryczny z akwarii słodkowodnych zdałby tu egzamin?


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża cyrkulacja w sumpie załatwia sprawę w taki sposob że syfek albo się nie odkłada, albo odkłada się w jednym miejscu, skąd łatwo go odessać przy podmianie wody.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam do czyszczenia sumpa, sprawdza sie w 100% i jest bardzo wygodny w użyciu. Swój kupiłem w Reefshopie ale teraz nie moge jego znaleść, więc zamieszczam link do tego urządzenia jaki znalazłem w sieci......

http://www.animalsource.co.uk/aquarium-power-gravel-cleaner-1291-p.asp


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuję metodę ręczną :). w sumpie i u mnie odkłada się osad, i przy każdej podmiance zbieram go watą akwarystyczną. generalnie się sprawdza, chociaż też chcę zaopatrzyć się w jakiś odmulacz :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem przy podmianie zbieram osad wężem którym ściągam wodę do wiadra. Z wiadra aqua bee pompuje wodę do zlewu. Jest więc czas żeby spokojnie napić się piwa i nie biegać z wiadrami :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z wiadra aqua bee pompuje wodę do zlewu
rozwaliłeś mnie:clowning byłem przekonany ze to ja jestem mistrzem ułatwiania sobie zycia:clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Efendi :

Polecam do czyszczenia sumpa, sprawdza sie w 100% i jest bardzo wygodny w użyciu. Swój kupiłem w Reefshopie ale teraz nie moge jego znaleść, więc zamieszczam link do tego urządzenia jaki znalazłem w sieci......

http://www.animalsource.co.uk/aquarium-power-gravel-cleaner-1291-p.asp

Tak Efendi to niezla maszynka do czyszczenia,ale ja ja troche podrasowalem,zamiast uzywac plastikowej wkladki z siatka na zanieczyszczenia ja daje wieksza siatke na cala dolna czesc tej zabawki...pewnie zauwazyles ze czyszczac dno sumpa czy panela w moim przypadku bardzo male odrobiny nie sa filtrowane nalezycie,wiec do siatki daje wate...problem tez jest taki ze jak zassasz troche piasku to wiesz co sie dzieje w wirniku.Ja odlanczam panel z obiegu po czym odkurzam dno...na koncu zmieniam wate i zostawiam filtr na jakis czas by wyczyscil unoszacy sie osad,ktory zostal poruszony...wczoraj dostalem jeszcze inny "odkurzacz",ale mysle ze ten power gravel jest niezly...szkoda ze tylko 400l/h,ale przy wiekszym silniku trzeba by bylo zmienic pewnie gabaryty filtra...wczesniej uzywalem power jet'ow z nakladka (siatka plus wata)...ale za duzo czyszczenia po uzywaniu...pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.