Skocz do zawartości
jeden

Problem lampa t5 POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła mi dziś niechcący do wody lampa 2x t5.. szybko ją wyciągnąłem, odczekałem kilka godzin.. dobrze wysuszyłem.. za pierwszym razem nie odpaliła ale po kilku próbach już tak.. dałem jej pochodzić chwilkę, potem wyłączyłem i tak kilka razy.. było ok.. zamocowałem ją na akwarium.. włączam a tu nic.. to ją zdjąłem i patrze.. i jest taka sytuacja.. że jedna świetlówka jakby się odpalała.. włącza się na pół sekundy i gaśnie(druga w momencie kiedy tamta świeci zaczyna się odpalać).. co to może być..?? statecznik popsuty?? Al przecież po zalaniu normalnie pracował..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy masz dobrze podłączone kabelki, może coś się odłączyło na tym końcu drugiej świetlówki, który się nie zapala.


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką zaświeciła na ułamek sekundy cała.. kurde może styki zaśniedziały przez chwile od wody? Niby wysuszyłem.. ale wiadomo jak to jest..

Statecznik do wymiany? Oby nie.. w końcu zapalił normalnie po zalaniu i normalnie lampy pracowały..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeden :

Przed chwilką zaświeciła na ułamek sekundy cała.. kurde może styki zaśniedziały przez chwile od wody? Niby wysuszyłem.. ale wiadomo jak to jest..

Statecznik do wymiany? Oby nie.. w końcu zapalił normalnie po zalaniu i normalnie lampy pracowały..

Jeśli statecznik jest typu 2x??W to na 90% jest to poluzowany lub zaśniedziały kabelek, popraw wszystkie połączenia, nawet te wyglądające na OK również w oprawkach. Opisany przez ciebie objaw jest typowym przypadkiem kabelkologicznego prozaicznego braku styku, po prostu zaczęła działać sól i utrzymuje się wilgoć w lampie.

Należałoby po takiej kąpieli w słonej wodzie zrobić płukanie w RO by usunąć szkodliwą dla elektroniki sól, przy bardziej wartościowych gratach należy też po tym zrobić płukanie spirytusem, ale w przypadku statecznika taniej będzie w ostateczności kupić nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off, ale .....uśmiałem się jak nigdy. Dobre @tomajk :p

Grzegorz

ps. spirytusu to lekko szkoda .....:):)


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomajk :
jeden :

Przed chwilką zaświeciła na ułamek sekundy cała.. kurde może styki zaśniedziały przez chwile od wody? Niby wysuszyłem.. ale wiadomo jak to jest..

Statecznik do wymiany? Oby nie.. w końcu zapalił normalnie po zalaniu i normalnie lampy pracowały..

Jeśli statecznik jest typu 2x??W to na 90% jest to poluzowany lub zaśniedziały kabelek, popraw wszystkie połączenia, nawet te wyglądające na OK również w oprawkach. Opisany przez ciebie objaw jest typowym przypadkiem kabelkologicznego prozaicznego braku styku, po prostu zaczęła działać sól i utrzymuje się wilgoć w lampie.

Należałoby po takiej kąpieli w słonej wodzie zrobić płukanie w RO by usunąć szkodliwą dla elektroniki sól, przy bardziej wartościowych gratach należy też po tym zrobić płukanie spirytusem, ale w przypadku statecznika taniej będzie w ostateczności kupić nowy.

I tu jest mały problem.. lampa wpadła akurat nie do solanki tylko do słodkowodnego, te znad solanki sa dooooobrze zabezpieczone.. czyli soli nie było tylko praktycznie czysta woda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda nawet nie słona nie jest dobra dla takich urządzeń i tu jest spory problem, gdyby nie było go to lampa by świeciła.

Co do spirytusu :p może i śmieszne, ale to przede wszystkim jest ten "cudowny" środek zaradczy w przypadku gdy telefon komórkowy zaliczy zatopki, a chyba da się wyczuć różnicę w cenie. W przypadku statecznika "setka" też i nie wystarczy :p

Spirytus usuwa wodę i błyskawicznie odparowuje, jest po prostu rozpuszczalnikiem i należy to zrobić kilkakrotnie dlatego ta kiepska opłacalność.

jeden Nie dziw się, że przyjąłem tezę o kąpieli w solance, w końcu to forum morszczaków więc raczej wychodziło na wpadkę tego typu.

Jeśli lampeczka nie działa to można NIC nie robić, lub wpierw kupić nowe świetlówki, później statecznik i na końcu sprawdzić połączenia, jak kto woli. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Tomajk,nie mogłeś wcześniej mówić o tym telefonie...W zeszłą sobotę Seb utopił mój telefon,wydaje mi się ,ze zle użyliśmy spirytusu:bump1

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam , utopił! Sam się utopił, ja go po prostu nie uratowałem:googleye

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję przepis na ratowanie telefonu i abonenta :p

200ml spirytusu 96% przeznaczamy na moczenie telefonu, a pozostałe 300ml rozcieńczamy płynem dowolnej marki do objętości 700ml po czym spożywamy małymi porcjami.

Tą pierwszą porcję 200ml dzielimy na dwie części, do pierwszej wkładamy telefon, a z drugą możemy zrobić dowolny użytek, gdyż telefonu i tak nie uratujemy a setki szkoda :):p:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.