Skocz do zawartości
atrawa

Coś był włożył do akwa (na święta) :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

akwarium chodzi od 03.03.2005 i powoli zaczynają byc parametry OK i mam nieodpartą chęć coś zywego wpuścić. Czy krewetki są wytrzymałe, może na początek byłaby dobra??

Doradźcie coś, dzięki

Pozdrawiam

Artur


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

startowales zbiornik na zywej skale "swiezynce" czy z dzialajacego systemu...???.

..parametry (odpowiednie) nie koniecznie swiadcza o tym ze bniak masz juz ok...

na poczatek wrzuc sobie slimaki....ale ja bym jeszcze poczekal z czym kolwiek gdyby sie okazlo ze masz skale "swiezynke"

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od krabów pustelników tylko że zanim je włożyłem poczekałem tak ze trzy miesiące:)jeśli masz parametry prawie ok to możesz spróbować z krabami i ślimakami z krewetkami bym poczekał jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała różna, 10 kilo dosyć starej skały z hurtowni, 25 kilo niby świerzej z reefshopu i 10kilo prosto z samolotu, wkładane w kolejności jak napisałem przez 2 tygodnie. NO2 spadło do poziomu 0,05 i cały czas spada więc chyba jest dobrze, okrzemki są w odwrocie, wyłażą glony zielone nitkowate, coś by je mogło zjadać. Krab jakiś jest samoistny (widziany dwa razy) nie wiadomo jaki.

Pozdrawiam

Artur


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podobnie jak @baz, czekałem 3 miesiące, tak naprawdę to powinno się ustalić taka min granicę, wiem ze każdy zbiornik to inny biotop, ale w większości przypadkach sprawadza się reguła "że pośpiech nie popłaca".

Tak jak przedmówcy zaproponowali nie wymagające bezkręgowce,

i oby nie wpadł tutaj @smk, bo masz akwa zapełnione w ciągu 2 dni ;).

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki jestem tak jak chcieliście ;)

I tu was zaskocze :) - atrawa poczekaj aż ci parametry No2 zejdą do warości niemierzalnych, a No3 prawie do zera.

Ja co prawda po 3 tyg wpuściłem pierwszą partię ale po 2 tyg miałem wodę z niemierzalną zawartością Nh3, NO2 i NO3 prawie 0 - i to mierzone w labolatorium a nie zwykłymi testami. Tak szybko parametry się wyklarowały bo startowałem na żywym piachu i wodzie z gotowego zbiornika.

Jak już parametry będą stałe i zielone będą w odwrocie to wpuściłbym ślimaki, krabiki i może krewetke.

Mimo że krewetka czyszcząca jest łatwa w hodowli to jest to bardzo delikatny zwierzaczek więc pamiętaj o powolnej aklimatyzacji (zresztą krabów i ślimaków też nie wrzucaj tak po prostu do akwa)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już coś koniecznie to chyba tylko ślimaki niech sobie glonów pojedzą .Z krewetek przedewszystkim i krabów narazie bym zrezygnował.Poczekaj jeszcze na stabilizację akwa. Ja zaczołem od ślimaków tectus niloticus ale to było po onad 2 miesiącach od startu i NO2 iNO3 były już niemieżalne .


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.