Skocz do zawartości

atrawa

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    93
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Piotrków

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. atrawa

    Problem z parametrami wody

    Tylu fachowców i nikt nie pomoże??
  2. atrawa

    Problem z parametrami wody

    Siporax przepłukałem w wodzie z podmiany tak na wszelki wypadek żeby syf usunąć, którego nie było zbyt wiele w nim. NO3 test robię samemu, kolega spowodował że kupiłem aktualny i przestałem korzystać z przeterminowanego. Pod skałą nie mam żadnej kratki tylko trochę piachu (zapomniałem napisać, że kupiłem 9kg żywego i wsadziłem do zbiornika). Załączam dwa zdjęcia sumpa oraz aktualne zdjęcie akwa. Mi juz ręce opadają :-(
  3. atrawa

    Problem z parametrami wody

    Przy każdej podmianie płukam glony, ostatnio płukałem tez siporax ale był czysty (tak dla świętego spokoju go wypłukałem). Ślimaki nie wiem czy padają bo ich nie jestem w stanie policzyć ale populacja jest całkiem spora i wieczorami na szybach jest ich całkiem dużo (małych - znaczy nowych). Skała jest tylko stara, normalnie postawiłem nowe akwa, zrobiłem armature, przelałem większość wody i przełożyłem skałę (zmiana była spowodowana decyzją żony o zmianie wymiarów akwa - poprzednie było za duże :-) - 150x50x50 więc przesiadłem się na 80x90x65 :-) - i jest mniejsze a wody więcej ). Problem jednak jest chyba od dłuższego czasu, bo żyłem w nieświadomości odnośnie NO3 - przeterminowany test pokazywał ciągle 0 i dopiero kolega zbadał moją wodę i wyszło 100, a PO4 tak naprawdę badałem ładnych kilka lat temu. Ogólnie nie wnikałem w parametry wody przez dłuższy czas, bo nie miałem zbyt wiele życia (czyli to co chciało żyć to sobie żyło) i doszło do tego że wszystko porosły zielone rhododactisy. Po przesiadce stwierdziłem że jednak się ogarnę i kupiłem parę miękkich i rosną, nawet się dzielą. Ukwiał jest zadowolony. Próba włożenia twardych kończy się na razie ZAWSZE klęską (ostatnio włożyłem euphylie, po ok 2 tygodniach jest z nią coraz gorzej - chociaż na początku ładnie się pompowała, i znowu d*pa).
  4. atrawa

    Problem z parametrami wody

    Zdjęcie całego sumpa zrobię po południu i zamieszczę. Odpieniacz to aqua medic turboflotor 1000 multi sl z pompą DCS3000 z wirnikiem igiełkowym.
  5. atrawa

    Problem z parametrami wody

    Jestem pewny, ze wszystko żyje. Takie parametry mam od iks czasu i nie mogę tego zmienić. Zacząłem lać VSV - d*pa, dodałem siporax i d*pa, zmieniłem sól - d*pa (oprócz wzrostu Ca i Mg, dodałem Xport i dalej d*pa. Brak pomysłów, moze skała jest juz za stara??
  6. atrawa

    Problem z parametrami wody

    W sumpie mam całą komorę glonów spagetti (pól wiaderka będzie jak nic). Odkąd dołożyłem XPORT leje bakterie Brightwell Aquatics MicroBacter. W sumpie mam czyściutkie szkło, nigdzie nie ma syfu (znaczy jest ale go zbieram podczas podmian). W sumpie jeszcze jest Siporax jakieś 2 litry. Fotka z komorą sumpa z glonami.
  7. Witam, mam problem z parametrami wody. Akwarium posiadam od 14 lat. jakiś rok temu zrobiłem przesiadkę do nowego szkiełka, przeniosłem skałę i trochę piasku oraz życie. w akwa pływa 1 duży pokolec, błazenek, nadymka i brzydal (plus 2 krewetki, langusta i dużo ślimaków i małych wężowideł). Nie karmię za dużo (raz dziennie troszkę suchego lub kostka mrożonki). W obiegu jest ok 450 litrów, świecę chińską lampą led 300W i dodatkowo 3 led 50W każda (dwie Royal Blue + jedna biała) ok 12 godzin w różnych porach różnie załączane kanały. Mam sump z glonami i odpieniacz także posiadam. pompa obiegowa Jebao DC6000 a cyrkulacyjne Tunze, Jebao i Macro Aqua cyrkulator. Sól obecnie Aquaforest Probiotic (od jakiegoś miesiąca czyli ze 2 podmiany po 40 litrów). Parametry wody: Zasolenie 1,026; Ca - 480-500; Mg- 1480-1500; No3 - 50-100; PO4 - 1; pH - 7,9; KH - 9,3 Wszystkie testy salfitera aktualne, pH miernik elektroniczny, zasolenie reflaktometr. Ostatnio dołożyłem XPORT Cubes PO4 i NO3 i nic to nie daje. POMOCY!!! skąd takie wartości NO3 i PO4 (nie mogę ich w żaden naturalny sposób zbić), leje VSV 5ml co dzień i także nie pomaga. Może ma ktoś jakiś pomysł??
  8. atrawa

    Problem po dodaniu SIPORAX

    Dzięki za odpowiedź. a jak zbić krzemiany??
  9. atrawa

    Problem po dodaniu SIPORAX

    Niestety nie. Nigdzie nie znalazłem informacji ze trzeba płukać. Nie sadzę bo na drugim zdjęciu widać że była też po prawej stronie i też się zamknęła (i gdzieś zaginęła). Nie sądzę aby cos ją podrażniło, mam podejrzenie że z niewypłukanego siporaxu coś się dostało do wody i naszkodziło. :-(
  10. Witam, dodałem w zeszłym tygodniu 2 litry siporaxu do sumpa i po dwóch dniach jak wróciłem z delegacji zniknęła cała Clavularia. Ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi. Nic więcej nie było ruszane. w załączeniu zdjęcia przed i po. Z góry dzięki za pomoc.
  11. atrawa

    Pomocy - coś mi zjada korale

    Dzięki z pomoc, jednak cięzko jest mi się zgodzić z hasłem że nagle wszystkie korale mi obumierają. Mam kilka bardzo dużych kolonitakich korali jak na zdjęciu drugim i wszystkie się miały dobrze. A od jakiegoś czasu zaczęły powoli obumierać i myślałem że coś im nie domaga ( przyklejały sie do nich jakieś małe kępki glonów, wcześniej tak nie było), a dzisiaj patrzę a tam wystają jakieś kończyny prawie przy każdym polipie i jest tego pełno. Więc sam juz nie wiem co to może być. Dodam że cyrkulacje mam ok, akwa stabilne od kilku lat (nie było zadnych problemów przez ostatnie 4 lata) aż tu nagle jakiś pomór (widziałem te wężowidła w sumpie ale jak się przedostału do zbiornika głównego??, dodam że od kilkunastu miesięcy nic nie dokładałem, akwa sobie żyło swoim zyciem) Może ktoś widział podobne stworki i wie jak je zwalczyć??
  12. atrawa

    Pomocy - coś mi zjada korale

    Trochę cięzko, przypuszczam że rozmnaża się przez podział a jak je potraktuje pensetą to im sie łatwo odrywają kończyny, więc nie wiem czy to jest dobry poomysł POMOCY!!!!!!!!!
  13. atrawa

    Pomocy - coś mi zjada korale

    Stopka jest już dawno nie aktualna i nie jest raczej tematem sprawy. Jest tego bardzo dużo i widze jak mi obumierają korale a w tych koralach siedzą te paskudztwa. W załączeniu zdjecia korali.
  14. Witam, zauważyłem obumieranie korali twardych i jak się dokładniej przyjrzałem okazało się że zaatakowała je plaga małych węzowideł. Jest ich pełno i nie za bardzo wiem co z nimi zrobić. Jak je usunąć?? Czy jest jakiś naturalny wróg?? Są one podobne z wyglądu do "Ophiarachna megacantha" tylko że mają rozmiar razem z ramionami ok 3-4 cm. Wyglądają jak na załaczonej fotce (kiepska jakość niestety). Proszę o szybka pomoc. PZDR Artur
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.